-

Dovolená Sharjah, Khor Fakkan s německou CK

Sharjah

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Sharjah a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Sharjahu nebo v Khor Fakkanu v Dubaji nebo v Arabských emirátech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Sharjah, Khor Fakkan - informace

Sharjah je emirátem, který se nachází severně od Dubaje a je třetím největším autonomním územím z celých Spojených arabských emirátů. Podobně jako Dubaj má velmi moderní vzhled, avšak dovolená v Sharjahu má svá omezení. Jde totiž o velmi konzervativní emirát a pod přísnými sankcemi se tu dbá například na dodržování správného oblékání, které neplatí pouze pro místní, ale také pro všechny návštěvníky a turisty. Na veřejnosti je kupříkladu mužům zakázáno nosit krátké šortky a odhalenou hruď a ramena. Ženy pak mají zakázáno nosit oblečení, které odhaluje ramena, břicho, záda a kolena.

Dovolená Sharjah, Khor Fakkan - fotografie

Vedle striktních pravidel pro oblékání pak také v Sharjahu platí zákaz konzumace alkoholu. Nikde mimo hotely není povoleno podávání alkoholických nápojů a prodej je také zakázán ve všech obchodech. Také nečekejte, že tu budete moci večer zajít do nějakého zábavního podniku či na diskotéku. Některé hotely tak pořádají své vlastní diskotéky a na nich je pití alkoholu povoleno.

Dovolená v Sharjahu však vychází finančně o něco lépe než třeba v liberálnějším Dubaji a zájemci o arabskou historii a kulturu se mohou těšit na celou řadu památek především na území hlavního města. Tradiční islámská architektura s moderními prvky tady zůstala důsledně zachována až do současnosti. Za zmínku určitě stojí i velké množství mešit a celá řada muzeí, které získaly Sharjahu pověst města kultury. Až do dnešní doby tu také fungují staré tržnice a trhy.

Dovolená Sharjah, Khor Fakkan - fotografie

Svou historii, na kterou je město a vlastně celý emirát skutečně pyšný, dává přijíždějícím turistům možnost poznat i ve čtvrti, kde byly pečlivě restaurovány tradiční arabské domy. Turisté tady také mohou na dovolené navštívit známé muzeum archeologie, které vystavuje nálezy z této oblasti sahající až do doby kamenné.

Khor Fakkan se nachází u Ománského zálivu a i kdyt patří k emirátu Sharjah, nemá s ním přímé spojení. Jde o typicky arabsky vypadající, avšak vcelku nezajímavé město. V jeho blízkosti se při pobřeží táhnou dlouhé písčité pláže a též celá řada palmových plantáží. Nedaleko od města se na západě zvedá pohoří Hajar.

Dovolená Sharjah, Khor Fakkan - fotografie

I když není dovolená v Sharjah typickou dovolenou ve Spojených arabských emirátech, své příznivce a fanoušky si tato oblast určitě najde a získá.

Kam jinam v Dubaji nebo v Arabských emirátech na dovolenou?

Sharjah, Khor Fakkan není jedinou oblastí, kde se dá v Dubaji nebo v Arabských emirátech s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Dubaje nebo do Arabských emirátů i na následující místa: Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah.