-

Dovolená Barbados s německou CK

Dovolená Barbados - informace

Barbados je ostrovem, který se nachází na samém východě oblasti Karibiku. Je součástí souostroví Malých Antil, kterému se také někdy pro svou polohu říká Návětrné ostrovy. Dovolená na Barbadosu je pro mnoho turistů synonymem pro luxusní ubytování, vstřícné obyvatelstvo, zajímavou a lahodnou kuchyní a samozřejmě také exotické prostředí, které v karibiku očekávají.

Dovolená Barbados - fotografie

Turistika se na ostrově začala prudce rozvíjet již ve druhé polovině minulého století a dovolená na ostrově Barbados je dnes populární zejména v anglicky mluvících zemích. To je celkem pochopitelné, neboť od začátku 17. století byl Barbados anglickou kolonií a nezávislost získal až teprve v sedmdesátých letech minulého století. Ne nadarmo se tak Barbadosu často přezdívá malá anglie v Karibiku.

Ti z turistů, pro které byla dovolená na tomto populárním ostrově volbou, jak strávit čas odpočinku a relaxace v Karibské oblasti, tady budou během celého svého pobytu narážet na staré anglické stavby ve formě kostelů, vil a dalších budov. Britský vliv je samozřejmě znát i na zdejší kultuře, v níž se mísí karibské vlivy s vlivy z daleké Británie.

Dovolená Barbados - fotografie

I když se dovolená na Barbadosu stala velmi populární teprve ve druhé půlce 20. století, turistika zde v omezené míře vzkvétala již během období kolonizace. V té době na ostrov jezdila s oblibou anglická smetánka a šlechta. Do současnosti se tak na ostrově zachovala celá řada budov z období kolonialismu, které sloužily k relaxaci a odpočinku bohatých společenských vrstev.

V dnešní době mohou návštěvníci ostrova prožít svou dovolenou na Barbadosu v celé řadě hotelů a dalších ubytovacích zařízení, jejichž nabídka sahá od cenově výhodných a jednoduše zařízených objektů až po luxusní a komfortní hotely. Samozřejmě nechybí obvyklá turistická vybavenost ve formě restaurací, barů, kaváren, obchodů a dalších podniků.

Dovolená Barbados - fotografie

I když by se mohlo zdát, že typická dovolená na ostrově Barbados znamená odpočinek a lenošení na zdejších sněhobílých plážích a skotačení v průzračně čistých vodách Atlantského oceánu, na své si zde přijdou i aktivní jedinci. Ti zde mají možnost vyzkoušet si celou řadu nejrůznějších sportů a aktivit jak na pláži, tak také v moři. K nejoblíbenějším činnostem patří plážový volejbal, golf, tenis a třeba i fitness. Z vodních sportů je pak nejoblíbenější šnorchlování a potápění. Vzhledem k bohaté historii ostrova se v jeho okolí nalézá celá řada lodních vraků a dovolená na Barbadosu tak patří k velmi atraktivním možnostem, jak strávit čas volna a aktivního odpočinku, pro příznivce přístrojového potápění. Stejně tak lemují zdejší pobřeží korálové útesy, na kterých se daří tisícům druhů ryb a které také určitě stojí za podrobnější prozkoumání.

Nejkrásnější pláže ostrova Barbados se nacházejí na jeho západním pobřeží, tedy na straně mířící do Karibiku. Typickou barbadoskou pláží je pás pobřeží s bílým pískem a průzračně čistým mořem přesně takový, jaký se objevuje na obálkách lifestylových časopisů. K nejznámějším zdejším plážím patří Folkestone, Brandons nebo třeba Paynes Bay.

Kam jinam v Karibiku na dovolenou?

Barbados není jedinou oblastí, kde se dá v Karibiku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Karibiku i na následující místa: Jamajka, Martinik.