-

Dovolená Kos s německou CK

Agios Fokas

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Agios Fokas a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Kosu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Kardamena

Dovolená v resortu Kardamena s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Kos na Řeckých ostrovech nebo na Kypru létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Lambi

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Lambi na Kosu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Marmari

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Marmari na Kosu patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Řeckých ostrovech nebo na Kypru dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Mastichari

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Mastichari s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Kosu a turisté možnost letu na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr z blízkého letiště stále častěji využívají.

Psalidi

Letní dovolená u šplouchajícího moře na Řeckých ostrovech nebo na Kypru je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Psalidi na Kosu s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Tigaki

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Tigaki a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Kosu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Kos - informace

Kos je překrásným ostrovem, náležejícím Řecku, a jeho geograficky nejbližším sousedem je turisticky oblíbené Turecko. Kos však není pouze jen název ostrova, ale také jméno jeho hlavního města. Díky malé rozloze, pouhých 40 kilometrů na délku, se dá ostrov během i poměrně krátké dovolené pohodlně projet a dobře prozkoumat buď ze sedla motocyklu či skútru, nebo je možné jej procestovat autobusem či vypůjčeným autem. A i když není příliš velkým, přesto je třetím největším a současně nejdůležitějším ostrovem Dodekanských ostrovů, patřících k nejoblíbenějším místům pro dovolenou v Řecku.

Dovolená Kos - fotografie

Dovolená na Kosu slibuje každému turistovi něco jiného. Ať jste mladí, preferující noční život, nebo rádi odpočíváte v klidu na plážích, pobyt na ostrově Kos je opravdu pro každou věkovou skupinu. Díky blízkosti k Turecku se každoročně pořádají výlety do tureckých letovisek, stačí si jen vybrat z bohaté nabídky.

Centrem kulturních aktivit, a také nejdůležitějším místem turistického dění, je hlavní město Kos. Pro hosty, trávící dovolenou na Kosu, je zde k dispozici několik velkých hotelových komplexů a dlouhá písečná pláž, která láká k příjemnému relaxování. Romantická večerní procházka tímto malým městečkem pak může být zajímavou objevnou cestou. Mnoho historických památek je rozeseto po celém městě a volně přístupná archeologická naleziště svědčí o bouřlivé historii ostrova. Tu každopádně stojí za to během dovolené alespoň z části poznat a objevit.

Dovolená Kos - fotografie

Na západním pobřeží ostrova Kos patří mezi rušná turistická letoviska a oblíbená místa pro dovolenou v Řecku například Kardamena. Ta leží zhruba 30 kilometrů od hlavního města a je považována za velmi moderní letovisko. Proto je dovolená v Kardameně hlavně pro ty, kterým nevadí větší pohyb lidí a méně klidu a pohody. Na turisty zde čeká dostatek barů a taveren, kde mohou ochutnat místní řecké speciality.

Dalším, mezi turisty oblíbeným letoviskem na západě, je Mastichari. Tato bývalá rybářská vesnice nabízí k ubytování malé penziony a apartmánové domy. Větší hotely se nacházejí trochu mimo centrum letoviska Mastichari, přímo na asi kilometr dlouhé písečné pláži. Pokud máte rádi surfing, jste na správném místě. V Mastichari se nachází surfařská stanice, kde vám zcela jistě vyjdou ve všem vstříc a na surfing zaměřená dovolená bude určitě stát za to.

Dovolená Kos - fotografie

Kefalos je obec, která se dá nejlépe charakterizovat jako místo uprostřed nedotčené přírody. Je z ní, díky její vhodné poloze, nádherný výhled na celé pobřeží. Milovníci vodních sportů si o dovolené na Kosu přijdou na své v letovisku Kamari. V jeho blízkém okolí se nalézají ty nejkrásnější pláže na ostrově. Záliv Kefalos se vzdáleným ostrovem Kastri, stejně jako pláž Paradis, nabízí svým návštěvníkům vše od surfování až po vodní lyžování. Dovolená strávená v této části ostrova je především o sportovních aktivitách.

Na západě ostrova leží také letoviska Lambi, Psalidi, Tigaki a další. V Lambi si dejte pozor na zpočátku oblázkovou pláž, která se však rozvíjí do nádherné a jedinečné písčité pláže. O Psalidi by se dalo říci, že je jakýmsi předměstím města Kosu. Jeho pláž je mnohdy označována za městkou a je též oblázkovo - písečná. Tigaki je letovisko vhodné k dovolené milovníků klidu a pohody. Nečekejte zde žádný nápor turistů ani monstrózní hotelové komplexy. V Tigaki slovo dovolená znamená především relaxaci a slunění se na pláži.

Dovolená Kos - fotografie

Dovolená na ostrově Kos nabízí ale daleko více. Především pro turisty, kteří chtějí skutečně zažít to původní Řecko bez velkých turistických letovisek. Malé vesnice, malebně položené uprostřed pšeničných polí, mandloňových hájů nebo starých olivových hájů, nechávají hosty na dovolené užívat si ostrova také trochu jiným způsobem. Turistům, kteří rádi poznávají něco z historie místa, kde se nacházejí, nabízí k prohlídce opuštěnou strašidelnou vesnici, další vesnici s ruinami hradu a johanitskou pevnost.

Nedaleko hlavního města zvou k nádhernému odpočinku lázně Embros, které leží na otevřeném moři. Mořská voda se zde stéká s vodou obsahující síru ve velké kotlině a je možné si toto wellness o dovolené užívat v otevřené přírodě. Jedním z nejzajímavějším míst ostrova je Asklépion, postavený ve 4. století před naším letopočtem. Nachází se 4 kilometry západně od města Kos. Na tomto místě byla postavena jedna z prvních nemocnic, kde bylo k k dispozici také několik učeben, lázně, byty a chrámy.

Dovolená Kos - fotografie

Ostrov Kos byl obydlen již v antice. Známým se stal díky univerzitě lékařství, kterou navštěvoval Hippokrates, slavný antický lékař, který sestavil Hippokratovu přísahu lékařů. Traduje se také, že ostrov má nejhezčí písečné pláže z celého souostroví Dodekanés. Mezi nejznámější ostrovní pláže, které určitě stojí za to o dovolené navštívit, patří Kardamena, Mastichari a Thermes. Vyberte si Kos jako místo, kde má proběhnout vaše dovolená, a přesvědčte se o jeho nesporné kvalitě sami.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Kos není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Korfu, Kréta, Kypr jih (řecká část), Mykonos, Rhodos, Santorini, Zakynthos.

Další sekce katalogu Kos

Zájezdy se slevou na poslední chvíli na Kos, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Kos.