-

Dovolená Thassos s německou CK

Skala Potamias

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Skala Potamias a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Thassosu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Thassos - informace

Thassos (psáno také jako Thasos) je nejsevernějším řeckým ostrovem v Egejském moři. Od řecké pevniny jej dělí jenom přibližně 10 km. Téměř kulatý ostrov je skoro 500 čtverečních kilometrů velký a žije zde asi 15.000 obyvatel. Nejvyšším vrcholem je Ipsarion (asi 1.200 m). Thasos je částečně zalesněn. Místní obyvatelé žijí z turistického ruchu, zemědělství (pěstují se olivy, víno, chov koz, ovcí, produkce medu, ovoce, rybolov) a hornictví. Těží se olovo, zinek a především mramor.

Dovolená Thassos - fotografie

Na ostrov se nejlépe dostanete trajektem z Kavaly (pevnina v severní části Řecka, doba jízdy asi 1,5 hodiny). Trajety vyplouvají také z města Keramoti. Thasos nemá letiště (proto zde nejezdí ani tolik turistů). Na ostrově existuje dobře vybudovaná síť autobusových linek. Proto není bezpodmínečně nutné pronajímat se auto. Na ostrově se nachází ubytování v soukromí a hotely všech cenových kategorií. Dále je zde 5 oficiálních kempů. Většinu turistů tvoří milovníci pláží nebo pěší turisté. Ostrov nabízí několik opravdu krásných pláží s jemným pískem.

Mezi zdejší pamětihodnosti, které stojí za vaši návštěvu patří: Ruiny antického chrámu Alyki na jihu ostrova, antická část města Limenas (hlavní město ostrova, přístav pro trajekty), množství klášterů a kostelů, horská vesnice Kastro (výlet k ní se dá naplánovat jako krásná pěší tůra), druhé město na ostrově Limenaria, světoznámé dílo z mramoru z Thasosu.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Thassos není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Karpathos, Korfu, Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Mykonos, Rhodos, Samos, Santorini, Zakynthos.