-

Dovolená Řecko pevnina s německou CK

Chalkidiki

Prožijte na Chalkidiki s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Řecku tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Olympská riviéra

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Olympskou riviéru v Řecku, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Peloponés

Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou na Peloponés v Řecku, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Dovolená Řecko pevnina - informace

Řecko se nachází na jihu Balkánského poloostrova. Hraničí s Tureckem, Makedonií, Albánií, Bulharskem, a Jugoslávií. Většina území se nachází na poloostrově, který je lemován asi 1300 ostrovy, z nichž pouze 160 je jich obydlených. Ostrovy rozdělujeme do čtyř hlavních skupin - Kyklady, Sporady, Egejské a Jónské ostrovy. Vnitrozemí je spíše hornaté a průměrná nadmořská výška se pohybuje kolem 1500 m. Nejvhodnějším obdobím k návštěvě je jaro nebo podzim. V období léta jsou velkou nevýhodou značná vedra, zvýšené ceny a množství turistů. Ideálním místem pro potápění v Řecku je Kréta, Chalkidiky nebo Mykonos, kde jsou některá místa pro potápění vyhražena a ta pak slibují nezapomenutelné zážitky.

Dovolená Řecko pevnina - fotografie

Řecko patří k zemím, v nichž je životní styl oproti našemu značně temperamentní. Nebudete se tu určitě nudit a každý návštěvník má možnost si zde přijít na své. Je zde množství divadel, kin, hudebních kaváren, nočních a tanečních klubů, barů, obchůdků, zábavních restaurací, kasin a spousta dalších dovolenkových lákadel. Většina nočních klubů je otevřena od 22 hodin a zavírají se až v ranních hodinách. V průběhu léta se v rekreačních střediscích koná celá řada tanečních zábav pod širým nebem. Pestrá řecká kuchyně je velmi oblíbená a vyvíjela se několik tisíc let. Najdeme v ní vlivy evropské, arabské a něco pochází i z Malé Asie. Jednoduché pokrmy jsou připravovány z čerstvých ingrediencí. Používají se hlavně bylinky, zelenina a v neposlední řadě proslavený řecký olivový olej. K tradičním pokrmům patří například moussaka, což je nákyp z baklažánů a mletého masa. Po upečení se zalévá hustou bešamelovou omáčkou a dochucuje skořicí.

Při procházce řeckými uličkami vás určitě nemine vůně pečeného masa. Zpravidla se jedná o tzv. souvlaki, což jsou na špejli navlečené kousky jehněčího nebo vepřového masa, které chutnají opravdu výtečně. Velmi zajímavým pokrmem je skordalia, bramborové pyré s olejem a česnekem. Výborné jsou také keftedakia, karbanátky z hovězího masa. Zapomenout nelze ani na tradiční řecký gyros, neboli kus jehněčího masa (může být i z kuřecího nebo vepřového) ve tvaru válce, které se pozvolna opéká. Postupně se z něj ořezávají kousky propečeného masa. Gyros se servíruje na talíři, nebo se připravuje do kornoutu z chlebové placky, do kterého se přidávají kousky brambor a samozřejmě nesmí chybět ani tzaziky, zálivka z bílého jogurtu, okurek, oleje a česneku. Skutečnou pochoutkou jsou v Řecku jednoznačně mořské plody, které chutnají naprosto výborně. Řecká vína patří k těm nejlepším na světě, možná je to právě pro to, že se zde narodil jejich patron, Dionýsos. Velmi známým řeckým alkoholickým nápojem je také ouzo, jehož základní surovinou je anýz.

Další sekce katalogu Řecko pevnina

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Řecku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Řecko pevnina.