-

Dovolená Hammamet s německou CK

Hammamet

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Hammamet a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Hammametu v Tunisku nebo v Maroku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Hammamet - informace

Letovisko Hammamet se nachází na jižním břehu poloostrova Cap Bon v severní části Tuniska. Jde o jedno z nejoblíbenějších tuniských prázdninových center a slovní spojení letní dovolená v Tunisku znamená pro více než třetinu všech turistů, přelétající do tuniských letovisek strávit dny zaslouženého volna a odpočinku, pobyt právě v Hammametu nebo jeho okolí.

Díky zvýšenému zájmu turistů o tuto destinaci zde mají jeho návštěvníci k dispozici téměř sto moderních hotelových komplexů a zařízení, která jsou schopna vyplnit všechny požadavky je těch nejnáročnějších klientů. Hammamet se během posledních několika desetiletí transformoval z malé a klidné rybářské vesničky v pulzující prázdninové středisko, kde prázdninová zábava a bujarý život nekončí ani se západem slunce.

Hlavním důvodem, proč sem turisté tak rádi jezdí a proč je dovolená v tomto letovisku oblíbená i mezi mladými rodinami, jsou hlavně zdejší čisté pláže, průzračné moře a pak také celá řada sportovního vyžití. Rodiče určitě ocení možnost navštívit se svými dětmi místní aquapark a aktivní jedinci mají možnost na zdejších plážích vyzkoušet celou řadu volnočasových aktivit.

Centrem města je čtvrť zvaná Hammamet Jasmine, kterou tvoří luxusní a moderní hotely a nedaleká široká pláž s povrchem tvořeným jemným pískem. U moře v této čtvrti jsou, vzhledem k vysoké koncentraci turistů, možnosti provozování plážových a vodních sportů asi největší z celé oblasti.

Historie turistiky a prázdninového odpočinku se tady začala psát již během dvacátých let 20. století. To se o tuto destinaci začali zajímat bohatí Evropané a začali zde budovat hotely a svá letní sídla. V té době začala proměna Hammametu z rybářského městečka v populární turistické letovisko. Z jeho historie však zůstalo do dnešních dnů zachováno starobylé centrum, které kontrastuje s moderními hotely, postavenými teprve skutečně nedávno.

Dovolená strávená na hammametských plážích ovšem nemusí nutně znamenat pouze pasivní odpočinek v plážovém lehátku pod slunečníkem a občasné koupání ve vyhřátých vodách Středozemního moře. Návštěvníci střediska si mohou na plážích vyzkoušet spoustu aktivit a také celou řadu plážových sportů. K nejoblíbenějším sportům zde patří potápění, neboť zdejší pobřeží je bohaté na vraky lodí hlavně z druhé světové války. Z tohoto důvodu je dovolená v Hammametu tak velmi často vyhledávána příznivci přístrojového potápění.

Rodiny s dětmi se zase určitě budou zajímat o návštěvu aquaparku se názvem Flipper, kde na jeho návštěvníky čeká spousta tobogánů, skluzavek a dalších vodních atrakcí. A i když důvodem návštěvy aquaparku bývá nejčastěji zájem těch nejmenších, ani jejich rodiče se tu rozhodně nebudou nudit.

Zájemci o bližší poznání historie a arabské kultury by pak určitě neměli vynechat návštěvu zdejší mediny z 15. století. Ta je chráněna silnými kamennými zdmi a současné krámky s nejrůznějším zbožím stojí na místě bývalého tržiště.

Kam jinam v Tunisku nebo v Maroku na dovolenou?

Hammamet není jedinou oblastí, kde se dá v Tunisku nebo v Maroku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Tuniska nebo do Maroka i na následující místa: Agadir, Monastir, oáza Zarzis, ostrov Djerba.

Další sekce katalogu Hammamet

Zájezdy se slevou na poslední chvíli do Hammametu, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Hammamet.