-

Dovolená Monastir s německou CK

Mahdia

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Mahdia a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Monastiru v Tunisku nebo v Maroku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Monastir

Ilustrační foto
Dovolená v resortu Monastir s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Monastiru v Tunisku nebo v Maroku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Port El Kantaoui

Ilustrační foto
Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Port El Kantaoui v Monastiru v Tunisku nebo v Maroku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Skanes

Ilustrační foto
Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Skanes v Monastiru patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Tunisku nebo v Maroku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Sousse

Ilustrační foto
Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Sousse s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře v Monastiru a turisté možnost letu na dovolenou do Tuniska nebo do Maroka z blízkého letiště stále častěji využívají.

Dovolená Monastir - informace

Na východním pobřeží Tuniska, asi 10 kilometrů jihozápadně od letoviska Sousse, se nachází přístavní město Monastir. To bylo založeno již počátkem našeho letopočtu na ruinách města Ruspina na rovinatém poloostrově u Hammametského zálivu. V současnosti patří k nejznámějším prázdninovým letoviskům v Tunisku a každou letní sezónu sem přilétají turisté z celého světa, aby zde prožili čas volna a odpočinku na zdejších písečných plážích.

Dovolená v letovisku Monastir je kromě krásných písečných pláží především podél severního okraje tohoto letoviska oblíbená i kvůli tomu, že má toto město vlastní mezinárodní letiště. Turisté, mířící do některého z hotelů v Monastiru, tak přistávají asi 5 kilometrů od centra města a transfer k jejich ubytování trvá skutečně jen několik minut.

Nejznámější pláže ve středisku Monastir se nachází u jeho severního břehu, v oblastech zvaných Skanes a Dkhily. Povrch pláží tvoří velmi jemný písek a jejich délka se počítá na kilometry. Dovolená na zdejších plážích je tím nejlepším, co může v současnosti Tunisko svým návštěvníkům nabídnout. K mnoha zdejším plážím se dá přijet autem a ani během hlavní sezóny nebývají nijak přeplněné.

Ubytovací kapacita letoviska je dnes odhadovány asi na 10.000 růžek a tak dovolená v monastirských hotelech nabízí možnost zvolit si pro svůj pobyt jak cenově výhodné hotely dále od pláže, tak také luxusní a moderní komplexy postavené prakticky u moře.

Kromě klasického plážového odpočinku a opalování se v horkých paprscích středomořského slunce tady mohou aktivní jedinci využít pestré nabídky vodních a plážových sportů a jejich dovolená v Monastiru tak určitě nebude patřit mezi nudné zážitky. Díky příznivým podmínkám se v okolí letoviska provozuje plachtění, windsurfing, paragliding a kiting. Samozřejmě nechybí možnost vodního lyžování či jízdy na vodních skútrech.

Dovolená v regionu Monastir si také získává stále větší popularitu mezi hráči golfu. Na ně tady čekají hned dvě udržovaná golfová hřiště, z nichž každé má 18 jamek.

Letovisko samozřejmě nabízí i celou řadu historických památek, které se budou líbit hlavně zájemcům o arabskou historii. K nejznámějším zdejším památkám patří islámský klášter ribát, bez jehož návštěvy by byla dovolená v této části Tuniska tak nějak neúplná. Klášter byl vybudován již koncem prvního století a původně sloužil jako obranná pevnost. V dnešní době jde o jeden z nejlépe zachovaných klášterů v celém Tunisku a jeho zdi již hostily natáčení takových filmů, jako byli například Dobyvatelé ztracené archy s Harrisonem Fordem v roli neohroženého Indiana Jonese anebo známý satirický film Život Briana.

Kam jinam v Tunisku nebo v Maroku na dovolenou?

Monastir není jedinou oblastí, kde se dá v Tunisku nebo v Maroku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Tuniska nebo do Maroka i na následující místa: Agadir, Hammamet, oáza Zarzis, ostrov Djerba.

Další sekce katalogu Monastir

Zájezdy se slevou na poslední chvíli do Monastiru, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Monastir.