-

Last minute Zlaté písky a okolí s německou CK

Zlaté písky a okolí last minute - informace

Nejmodernější letovisko Bulharska Zlaté písky (nebo též Domovská varenská pláž), které se nachází 18 kilometrů severně od města Varna, je pravděpodobně nejzdařilejším velkým rekreačním komplexem na černomořském pobřeží, jehož historie sahá do druhé poloviny minulého století, kdy letovisko Zlaté písky sloužilo jako místo, kde se trávila dovolená prakticky z celého bývalého východního bloku.

V současnosti se Zlaté písky vyznačují především krásným spojením klidné slunné pláže se zalesněnými svahy, které spadají až k pobřeží a příjemně prohřátému moři. Tato zelená kulisa propůjčuje celému komplexu příjemnou útulnou atmosféru, takže stačí během last minute dovolené sejít z hlavní cesty, vedoucí podél pláže, směrem k horám. V tu chvíli, uprostřed zelené přírody, musí mít každý pocit, že je v nějaké příjemné středomořské zemi, jako je Řecko nebo Itálie, a ne jen pár stovek metrů od jednoho z největších a nejnavštěvovanějších letovisek v Bulharsku.

Last minute zájezdy mohou být výhodnou možností, jak se dostat na dovolenou právě do těchto míst. Tři a půl kilometru dlouhá pláž dosahuje místy šíře až sto metrů a je pokryta jemným, zlatavě se blyštícím pískem. Tomu také vděčí letovisko za své jméno. Je zde v provozu typický zvonečkový vláček se zastávkami ve všech důležitých místech.

Sezóna na Zlatých píscích začíná v polovině května a končí v polovině října, přičemž na jaře je o něco déle chladno, zatímco na podzim naopak o to déle teplo. Od června do srpna se tu teplota vody v moři pohybuje v rozmezí velmi příjemných 22 a 24 stupňů.

Další sekce katalogu Zlaté písky a okolí

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Zlaté písky je publikována v sekci dovolená Zlaté písky a okolí.