Chorvatsko last minute - informace

Dovolená nás vede do Chorvatska, na "perlu Jadranu", jak se této krásné zemi v jihovýchodní Evropě také někdy říká. Chorvatsko se v posledních letech stalo bezpochyby jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací v Evropě. Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Bosnou a Hercegovinou a s Černou Horou a je asi dvakrát tak velké jako německá spolková země Braniborsko. Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb, který je současně i největším městem v zemi. Nachází se na severu. Více než třetina území Chorvatska je pokryta původními přírodními lesy. V tamní divočině můžeme narazit na medvědy, rysy a vlky, a to zejména na horách. Ale bez ohledu na to, kde se bude nacházet naše ubytování v Chorvatsku, nemusíme se starat o naší dovolené o nic jiného, než o opalování a užívání si naplno přírody a koupání.

Last minute dovolená Chorvatsko - fotografie

Krásné pobřeží Jaderského moře silně připomíná oblíbené Cote d'Azur, Azurové pobřeží ve Francii. Ale zdejší příroda je mnohem více nedotčená a také sem jezdí o poznání méně turistů. Velmi populární rekreační oblastí, plnou rekreační dom a apartmánů, je malebný Istrijský poloostrov v Kvarnerském zálivu. Pláže, moře a dostatek slunečního svitu skýtají opravdu jen ty ideální podmínky pro relaxační dovolenou u moře s množstvím zábavy u vody.

Dále je tu až neskutečně nádherné pobřeží podél Jaderského moře a mnoho krásných ostrovů, z nichž všechny mají velmi jedinečné kouzlo a atmosféru. Jmenujme na tomto místě alespoň mramorový ostrov Brač a bylinkový ostrov Hvar. Na Hvaru je výborné ubytování na místě zvaném Bol. Dalším klenotem je město Split, dalmatské centrum na pevnině. Fascinující město Dubrovník bylo dokonce zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud si již vybereme za místo své nadcházející dovolené Chorvatsko, měli bychom nejprve popřemýšlet o tom, co vlastně žádáme po počasí. Ve vnitrozemí panuje spíše kontinentální klima, zatímco na pobřeží a na ostrovech převládá středomořské klima. Tak odlišné jako klima je taktéž vnitrozemí Chorvatska. V Chorvatsku se setkáme se střídáním roviny, středních i vysokých hor. U pobřeží se nalézá více než 1000 ostrovů, které patří Chorvatsku, ale jen málo z nich je obydlených. Na obydlených ostrovech si můžeme prakticky kdekoliv pronajmout vilu.

Last minute dovolená Chorvatsko - fotografie

Chorvatskou nejoblíbenější rekreační destinací je bezpochyby Istrie. Je to obvyklý cíl pro individuální turistiku i pro zájezdy do pobřežních měst a na pláže Jadranu. Ale pobřeží a pláže nejsou všechno. Jen pár kilometrů od moře objevíme zdejší region ve své původní podobě. Nejteplejší, jihodalmatská oblast, sahá od Splitu až do zátoky Kotor. Téměř 300 slunečných dní v roce si můžeme vychutnat v Dubrovníku. Ve městě je také mnoho různých pamětihodností.

Za účelem ochrany krásné zdejší krajiny, tu bylo vytvořeno osm národních parků. Kromě toho ale také dalších 11 přírodních rezervací, kde je sice poněkud nižší úroveň ochrany, ale tato území nikterak nezaostávají v kráse a přitažlivosti za národními parky Chorvatska. K dispozici je v Chorvatsku celkem přes 450 chráněných oblastí a 79 zvláštních rezervací. Patří mezi ně nejen botanická chráněná území, ale také mořské a lesní rezervace. Návštěvu jednoho nebo více chráněných území v Chorvatsku lze jen doporučit. V současné době je chráněno téměř 6.000 km2 z rozlohy chorvatské pevniny. To představuje asi 10 procent z celkové výměry půdy. Kromě toho je pod ochranou zákona ještě 6129 km2 vod.

Další sekce katalogu Chorvatsko

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Chorvatsku je publikována v sekci dovolená Chorvatsko.