Jižní Amerika last minute - informace

Jižní Amerika je známá tropickými plážemi, rušnými přístavními městy, pestrými festivaly, zelenými deštné pralesy a starými tradicemi. Zemský povrch na jihu tohoto dvojitého amerického kontinentu nabízí ale mnohem více. Tyčí se tu nejvyšší hora světa mimo systému Himaláje, drsné subpolární ledovce, pouště a vodopády. Města Jižní Ameriky ukují celou rozmanitost kontinentu. Buenos Aires je známé jako město tanga, a někdy je též nazýváno neobarokní Paříží Jižní Ameriky. Rio de Janeiro je známé plážemi v nádherné poloze a karnevalem, zatímco větší São Paulo je multikulturní „boomtown“ s počtem obyvatel větším, než v Rakousku a ve Švýcarsku dohromady. Bogotá, Quito a La Paz se dají charakterizovat polohou ve vysokých nadmořských výškách nad 2500 m nad mořem, zatímco sousední Lima sice nemá kdovíjaké klima, ale nabízí zachovalé barokní jádro města. Pravým opakem je zcela plánovitě vybudovaná Brasilia a metropole financí Santiago de Chile.

Last minute dovolená Jižní Amerika - fotografie

Největší země Jižní Ameriky, Brazílie, je známá nejen karnevalem v Riu, Copacabanou a amazonskými deštnými lesy, ale od pobřeží k Andám se rozprostírají různých typy krajiny, včetně jednoho z největších mokřadů na světě - Pantanalu. Je zde velké množství zajímavých měst, jako např. futuristické hlavní město Brasilia nebo koloniální Salvador. Přímo tady pulzuje kulturní scéna mezinárodního prostředí.

Severní a centrální Andy okouzlují dávnými kulturami a dosud dobře zachovalými barokními městy. Pořád se tu zachovávají předkolumbovské tradice, zejména během četných místních festivalů. Dědictví starověkých civilizací nabízí turistům své vlastní kouzlo. Kontrasty mezi oblastmi deštných pralesů a pouští jsou tu tak časté, jako třeba opuštěné, krásné pláže. Jezero Titicaca, nejvyšší splavné jezero, také určitě zapůsobí svou jedinečnou atmosférou, podobně jako unikátní svět zvířat na Galapágách poblíž pobřeží Ekvádoru.

Last minute dovolená Jižní Amerika - fotografie

Ne celá Jižní Amerika je ale tropická. Země Cono Sur (Jižního kužele) jsou úplně odlišné, jak ukazují ledovce v Argentině a v Chile. Kromě měst plných kultury, jako je Buenos Aires a Santiago de Chile, tady narazíme také na různorodé krajiny, na pouště i deštné pralesy. Aconcagua je nejvyšší horou mimo Asii a patagonské stepi jsou jednou z největrnějších oblastí zeměkoule. Pobřeží Atlantiku a Pacifiku je obydleno mořskými savci, jako jsou kosatky, lachtani a tučňáci, mořští ptáci v „elegantních večerních šatech“. Nejjižnější výspu pozůstatků britského impéria tvoří Jižní Georgie, Jižní Sandwichovy ostrovy a Falklandy. Kontroverzní přírodní ráj u pobřeží Argentiny.

Severní země tohoto subkontinentu, to jsou krásné pláže Karibiku, moderní města a staré trestanecké kolonie. Uprostřed Francouzské Guyany se nachází jedna z nejpodivnějších základen Evropské unie s vysoce moderní vesmírným centrem. Kulturně, především ve třech Guyanách. Jde o pestrou směsici různých vlivů. Tomuto stavu napomohli indičtí obchodníci, afričtí otroci a tři různé bývalé evropské koloniální mocnosti. Španělsky mluvící Venezuela nabízí cestovatelům tepuis, obrovské stolové hory a také Angel Falls, Andělské vodopády, nejvyšší vodopád na světě.

Last minute dovolená Jižní Amerika - fotografie

Zvláště v andských zemích existuje mnoho cest, které často vedou k historickým památkám. U těchto cest se taktéž nacházejí národní parky. Před dvaceti lety byl tento způsob dopravy téměř neznámý, dnes jsou horská kola asi tím nejflexibilnějším tamějším zařízením. Ani faktor dobrodružství nezůstane nijak pozadu, protože infrastruktura pro cyklisty není stále nedostatečně rozvinuta.

Další sekce katalogu Jižní Amerika

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Jižní Americe je publikována v sekci dovolená Jižní Amerika.