-

Last minute La Gomera s německou CK

La Gomera last minute - informace

Ostrov La Gomera je po ostrově El Hierro druhý nejmenší z Kanárských ostrovů, s průměrem pouhých 25 km. Hlavním městem je San Sebastián. Na ostrově není mezinárodní letiště tak pokud chcete na La Gomeře strávit svojí dovolenou musíte letecky na ostrov Tenerife a poté se dopravit trajektem nebo člunem.

Last minute La Gomera - fotografie

Zajímavými turistickými cíli jsou městečko Agulo na sever části ostrova, vesnice Chipude na náhorní plošině, hrnčířská vesnice El Cercado na kraji údolí Valle Gran Rey, zelené údolí Hermigua nebo letovisko s kamenitými plážemi Playa de Santiago na jihu. Turisté rovněž navštěvují Národní park Garajonay, který je od roku 1986 na seznamu Světového dědictví UNESCO.

La Gomera je rájem pro pěší turisty. Můžete se kochat krásou údolí Valle Gran Rey odkud vedou pěkné procházky do hor a nebo se tam dostanete také autobusem a taxíkem. Na túru se určitě vybavte turistickou obuví, teplým oblečením a pláštěnkou, při špatném počasí je v místních horách velmi chladno. La Gomera je také ostrovem s největší populaci velryb na světě. Po celý rok můžete sledovat velryby na velrybářských výpravách, ale musíte dodržovat určitá pravidla. Když budete mít štěstí, zahlédnete i delfíny nebo vorvaně.

Last minute La Gomera - fotografie

Možnosti ubytování na ostrově jsou poměrně omezené. Nejvíce turistů se soustřeďuje především ve Valle Gran Rey. Ostrov má velmi vyrovnané klima - relativně mírné zimy a ne příliš horká léta. Průměrné teploty se v průběhu roku pohybují v rozmezí 18 až 26 stupňů. Na severu ostrova bývá častěji zataženo a ve vnitrozemí více prší, díky tomu v La Gomeře najdete i deštné pralesy.

Kam jinam na Kanárských ostrovech na last minute dovolenou?

La Gomera není jediným místem, kde se dá na Kanárských ostrovech s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Kanárské ostrovy a ušetřit na dovolené i na následující místa: Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, Tenerife.

Další sekce katalogu La Gomera

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na La Gomeru je publikována v sekci dovolená La Gomera.