-

Last minute Kos s německou CK

Agios Fokas

Ilustrační foto
Prožijte s německou cestovkou u moře v resortu Agios Fokas jedinečnou last minute dovolenou a sami poznejte, proč se na Kos na Řeckých ostrovech nebo na Kypru turisté každoročně kvůli zdejším plážím, moři a v neposlední řadě i podnebí vracejí, a to nejen na populářní zájezdy se slevami na poslední chvíli.

Kardamena

Plánujete-li dovolenou u moře na Kosu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru a rádi byste při jejím nákupu také něco ušetřili, pak se určitě vydejte s německou cestovkou do prázdninového střediska Kardamena. V průběhu hlavní turistické sezóny se tu dají pořídit pobyty s leteckou dopravou za skvělé last minute ceny.

Lambi

Pokud se nebojíte při nákupu dovolené u moře na Řeckých ostrovech nebo na Kypru trochu zariskovat a nevadí vám odletět z blízkého letiště v zahraničí s německou cestovní kanceláří do vybrané destinace jen několik dnů po jejím nákupu s tím, že cena za dovolenou bude výhodná, pak určitě stojí za zvážení last minute nabídka do letoviska Lambi na Kosu

Marmari

Last minute dovolená od německých cestovek v letovisku Marmari, pořízená se slevou na poslední chvíli a prožitá v některém ze zdejších hotelů, bývá hlavně v průběhu turistické sezóny klienty často žádána a na Kos na Řeckých ostrovech nebo na Kypru cestují k moři turisté ze všech koutů Evropy.

Mastichari

Dovolená na Řeckých ostrovech nebo na Kypru u moře bezesporu splňuje nároky a požadavky všech turistů, co se chtějí v během sezóny zájezdů opalovat pod horkými paprsky slunce a koupat se v prohřáté mořské vodě. Možnost letecky odcestovat do středika Mastichari na Kosu s německou cestovní kanceláří se slevou navíc činí tuto destinaci ještě atraktivnější.

Tigaki

Létání z blízkých zahraničních letišť do známých prázdninových destinací s německými cestovkami je pro české turisty rok od roku dostupnější a protože jde současně o jeden z nejbezpečnějších způsobů dopravy, i last minute dovolená v letovisku Tigaki, pořízená se slevou na poslední chvíli, se těší mezi turisty značné popularitě. O pobyty na Kosu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru je tradičně každým rokem velký zájem.

Kos last minute - informace

Kos je po Rhodosu nejznámějším ostrovem Dodekanských ostrovů. Mnoho turistů si ostrov zamilovalo pro jeho dlouhé písečné pláže s perfektním servisem. V poslední době se stává stále častějším cílem výběru last minute zájezdů. Turismus je také hlavním příjmem zdejších obyvatel již od osmdesátých let 20.

Last minute Kos - fotografie

Zdaleka největším městem na ostrově je stejnojmenné hlavní město Kos. Velký benátský hrad z období pozdního středověku, patří mezi lákadla pro návštěvníky, kteří kromě koupání se v moři a opalování na plážích, také rádi poznávají pamětihodnosti místa kde se zrovna nalézají. Po městu Rhodosu a Kalymnosu je třetím největším městem Dodekanéských ostrovů. Jak jsme již zmínili nachází se zde také mnoho pamětihodností a pokud toužíte vidět opravdu všechno, měli byste si na prohlídku Kosu vyčlenit nejméně dva dny. Vesnička Asfendiou je rozdělena na několik částí. Zia je jedna z částí umístěná na jihu v blízkosti horských pramenů. Do podvědomí turistů se dostala díky pramenu Kefalovrisi, jehož voda zavlažuje zahrady a pohání vodní mlýny. Také je zde kostel zasvěcený Panně Marii a roste zde plno cypřišů.

Vnitrozemí ostrova je značně hornaté a pro milovníky pěší turistiky toto místo vřele doporučujeme neboť ve vzdálených horských vesnicích se nabízí mnoho zajímavých příležitostí právě k pěším tůrám a turisté si tak mohou obohatit svůj last minute zájezd o neočekávané zážitky. Obyvatelé těchto vesnic jsou velice milí a přátelští lidé a masu turistů, kteří zakoupili zájezd na last minute zde opravdu nenajdete. Kdo hledá klidné místo u moře, je správně v Mastichari, malé rybářské vesničce vzdálené několik kilometrů od hlavního města. Kromě klidu a pohody na dovolené nabízí Mastichari také vynikající rybárny vždy s čerstvými rybami a plody moře, které můžete ochutnat jen ve 20 metrů vzdálené místní restauraci. V městečku jsou také k vidění antické ruiny a mozaikové podlahy z křesťanské doby.

Last minute Kos - fotografie

Vesnička Pyli se nachází asi 15 km na jihozápad od hlavního města. V období antiky stávalo toto místo v centru ostrova, rostly v něm velké olivovníky a vůbec tam kdysi bylo hodně zeleně. Tradiční řecké kamenné domy byly postaveny kolem městského jádra a každodenní život se odehrává v centru obce, kde jsou kavárny a taverny. Kdežto Antimachia je opravdu starým sídlem v Řecku a jeho název je starý více než 3000 let. Kdo sem zavítá, objeví zde mnoho krásných a zajímavých památek. Tou nejdůležitější je "Dům tradic" kde návštěvníci mohou poznat jak se zde stavěly domy na počátku 10. století. Hned naproti domu stojí starý větrný mlýn Milos tou Papa a nedaleko odtud leží ruiny středověkého hradu.

Mezi unikáty ostrova Kos patří Hippokratův strom. Mohutný strom nacházející se nedaleko přístavu měl být již před 2.500 lety chráněn Hippokratem a jeho žáky před silným řeckým sluncem. Platan taky tak staře vypadá a jestli je opravdu přes 2.500 let starý, je více než přesvědčivé. Další zajímavostí je ohromná pevnost, která byla dokončena johanity v 16. století. Stojí přímo vedle přístavu a je znakem města. Prohlídka pevnosti stojí okolo 3 euro.

Last minute Kos - fotografie

Vzácností, kvůli které se o ostrov zajímají také archeologové, jsou ruiny starořeckého sanatoria Asklepionu. Nejznámější léčebné místo antiky byly založeno světoznámým lékařem Hippokratem přibližně 400 let před Kristem. Dnes skládají lékaři z celého světa po ukončení svého studia přísahu Hippokrata, zakladatele univerzitní medicíny. Proto neváhejte a podívejte se na aktuální nabídku last minute zájezdů na ostrov Kos a přijeďte poznat krásu zdejšího prostředí.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na last minute dovolenou?

Kos není jediným místem, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Řecké ostrovy nebo na Kypr a ušetřit na dovolené i na následující místa: Kréta, Kypr jih (řecká část), Rhodos.

Další sekce katalogu Kos

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Kos je publikována v sekci dovolená Kos.