-

Last minute Mykonos s německou CK

Mykonos last minute - informace

Ostrov Mykonos je společně s hlavním městem Chora nejhezčím místem v Kykladském souostroví, dom kterého řadíme ještě Santorini a méně známé ostrovy jako je Andros a Syros. Žádný z ostrovů nenabídne turistům tolik krásných pláží jako Mykonos. Kdo ho již navštívil musí jen potvrdit, že právem se o Mykonosu říká, že je nejoblíbenější a nejnavštěvovanější ostrov v Řecku.

Last minute Mykonos - fotografie

Především krásní a bohatí, stejně tak jako homosexuálové, přijíždějí na Mykonos, aby si zde užili last minute dovolené. Stejně tak jako jsou nároky turistů, je i cenová hladina na Mykonosu značně vysoká, takže mnoho turistů se snaží využívat nabídek na poslední chvíli tzv. last minute zájezdů. Členité mykonoské pobřeží plné malých i velkých zálivů a zátok, všude viditelnou kaskádovou architekturu, archeologické památky a pestrý noční život je jen malý výčet toho co vás zde čeká

Město Chora je jediné větší město na ostrově. Pro Řecko je Chora jako Benátky pro Itálii. Bílé krychlové domy s modrými okenicemi, úzké uličky, velký počet malých kostelíků to jsou Kyklady jako na obrázku. Když přijedete trajektem, musíte dávat pozor, ve kterém přístavu vystoupíte. Starý přístav je umístěn výhodněji než nový, který je asi 3 km za městem. Starý přístav je vlastně centrum města. Kolem něj dokola se nacházejí noční kluby a diskotéky pro mezinárodní publikum.

Last minute Mykonos - fotografie

Pokud půjdete na sever od přístavu dále podél moře, narazíte po několika minutách na Malé Benátky, architektonicky zcela nejpůsobivější městskou čtvrt Mykonosu. Za Malými Benátkami se nachází známé větrné mlýny. Možná vás překvapí, že ve městě nenarazíte na žádná auta. Celé město Mykonos je totiž bez aut. Uvidíte jen malé rybářské čluny v přístavu, výborné restaurace, vkusné kavárničky a také krásnou pěší promenádu, na které se honosně procházejí pelikáni.

Vlevo u přístavu odjíždějí každé ráno malé trajekty pro turisty na Delos. Kromě toho se u přístavních bazénů nacházejí dvě udržované písečné pláže Gilaos a Agia Anna. Také světově známý noční život na Mykonosu se koncentruje právě zde. Vyhlášené jsou například Skandinávský bar nebo Yacht club. Jak jsme již psali dříve Mykonos není cenově tak dostupný jako ostatní řecké ostrovy a ani nabídka zájezdů last minute neklesá nijak nízko. Je tedy nutno počítat, že zaplatíte více za jídlo v tavernách a také za ubytování. Pokud chcete opravdu výhodně bydlet, můžete přespat mimo město na plážích. Především velký Paradise Resort je velmi výhodný. Je to kemp s kabinkami, pokoji a stany k pronájmu.

Last minute Mykonos - fotografie

Na Mykonosu se žije velmi bujarým nočním životem. Většina klubů je okolo přístavu a bezprostředně za ním. Velký počet barů a klubů je výhradně pro homosexuály a ty ostatní jsou promíchané. Chtěl bych se vyhnout doporučením, které kluby a diskotéky jsou nejlepší, protože stav se rychle mění. Každý rok jsou „in“ jiné. Noční život na Mykonosu je obrovských rozměrů. V létě jsou desetitisíce lidí každou noc vhůru skoro až do rána.

Mezi nejznámější pláž snů na Mykonosu patří Super Paradise, která je nejoblíbenější také mezi homosexuálními turisty. Další známé pláže na ostrově jsou Paradise Beach a Agrari-Paradise na jihu, stejně tak jako Ormos Panormos na severu. Na všech plážích se nacházejí taverny střední i vyšší třídy stejně tak jako hotely a pensiony.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na last minute dovolenou?

Mykonos není jediným místem, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Řecké ostrovy nebo na Kypr a ušetřit na dovolené i na následující místa: Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Rhodos.

Další sekce katalogu Mykonos

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Mykonos je publikována v sekci dovolená Mykonos.