-

Last minute Samos s německou CK

Samos last minute - informace

Ostrov Samos leží ve východní části Egejského moře. Patří mezi jeden z největších řeckých ostrovů a stejně jako Rhodos také mezi nejzelenější. Jeho rozloha je zhruba 500 km2 a žije zde přibližně 45.000 obyvatel. Hlavním městem je Vatheos (často nazývané také Vathy či Samos). Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Kerketeus s 1430 metry. Mnoho turistů zde již prožilo nezapomenutelnou last minute dovolenou, na kterou rádi vzpomínají a dokonce si mohou svou dovolenou rozšířit i o turecké pobřeží, od kterého je Samos vzdálený pouhých 1,2 kilometru. Samos si získal turisty také svou přirozenou krásou, teplým počasím a památkami z doby antické architektury.

Last minute Samos - fotografie

Právě na tomto ostrově se narodil antický přírodovědec Pythagoras, který svými výpočty pomáhal při stavbě místního tunelu Eupalinos. Tunel je také jedním z hlavních lákadel, které turisté na Samosu navštěvují. Jedná se o unikátní stavbu zhruba 1 kilometr dlouhou starou okolo 2500 let jež zajišťovala přívod vody do města. V pozdějších dobách sloužila také jako úniková cesta. Kdo si vybere Samos jako místo své dovolené určitě by tuto stavbu neměl minout.

Na Samosu panují velice příznivé klimatické podmínky a proto se zde obzvláště daří vinné révě. Zdejší muškátové víno je dokonce dovážené přímo do Vatikánu kde ho mniši používají jako mešní víno. Jedná se o světoznámé sladké víno, které připomíná spíše likér. Turisté mohou víno ochutnat v místních tavernách a nebo si ho zakoupit domů.

Last minute Samos - fotografie

Kromě vinné révy je Samos znám pro své klidné a odlehlé pláže. Pláže jsou s jemným pískem i hladkými oblázky. Last minute dovolená na Samosu je především pro ty co hledají klid a nevadí jim opuštěné pláže bez masy lidí. Na některé je nutné vypůjčit si terénní automobil, ale odměnou za namáhavou cestu pak bude desítek od civilizace zastrčených pláží kde pomalu nenarazí na živáčka. Například uvádíme pláž Tsopela na jihu ostrova, která je ukryta mezi vysokými útesy. U známého letoviska Votsalakia leží městská písečná pláž v délce skoro 1,5 kilometrů. Letovisko je jedním z cílů turistů a tak je nutné počítat s větším pohybem lidí, ale i přesto dokáže nabídnout klidná zákoutí. Na Samosu mají svojí pláž dokonce i milovníci nudismu. Pláž je nedaleko letoviska Kokkari a nese jméno Tsamadou. Nudisté, kteří přijíždějí na Samos ji samozřejmě hojně využívají. Last minute dovolená na Samosu dokáže uspokojit téměř všechny potřeby a přání, které návštěvníci mají.

Ze Samosu stejně tak i z mnoha jiných řeckých ostrovů létají letadla denně do Atén. Dvakrát týdně létají také na Thessaloniki. Kvůli velké vzdálenosti od Atén vyplouvají trajekty pouze dvakrát týdně do hlavního města Řecka (přes velké ostrovy Kyklad Mykonos, Naxos a Paros). Spojení trajektem existuje i na Chios a zpátky. Menší trajekty plují během sezóny denně do Kusadasi na turecké pevnině. Takže pokud byste se náhodou začali na dovolené zakoupené na last minute nudit, můžete podnikat výlety po okolních ostrovech, protože vybírat je opravdu z čeho.

Last minute Samos - fotografie

Ze suvenýrů, které vám budou připomínat pobyt na Samosu doporučujeme kromě vynikajícího vína koupit si i tzv. „pohár spravedlnosti“. Vymyslel ho již zmiňovaný Pythagoras, aby každý kdo si do něj nalije víno měl stejně. Kdo by si chtěl přilepšit a být chamtiví tak zjistí, že jsou v pohárku speciální trysky a kanálky, kterými vyteče všechen přebytek a stejně vypije jen to co je předem určeno. Last minute dovolená na Samosu vám přinesu určitě spoustu krásných vzpomínek a zážitků na něž budete dlouho vzpomínat.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na last minute dovolenou?

Samos není jediným místem, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Řecké ostrovy nebo na Kypr a ušetřit na dovolené i na následující místa: Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Rhodos.