-

Last minute Santorini s německou CK

Santorini last minute - informace

Řecký ostrovSantorini je jedním z nejpůsobivějších přírodních úkazů Evropy a zároveň jeden z nejjižnějších ostrovů Kyklád. Ostrov je vulkanický kužel, který se z části nachází pod vodní hladinou. Někteří vědci se domnívají, že Santorini je bájné prehistorické místo Atlantis. Pokud si vyberete některý z last minute zájezdů na Santorini, otevře se před vámi tajuplný svět stvořený mohutným výbuchem sopky.

Last minute Santorini - fotografie

Připlujeteli na ostrov trajektem, vjedete do vulkanického kráteru, který leží pod hladinou a dostanete se do malého přístavu. O Santorini se tvrdí, že má největší kalderu na světě.

I na Santorini mají možnost návštěvníci shlédnout některé z pamětihodností, kterých se na tomto malém ostrově také několik nachází. Za návštěvu určitě stojí působivé archeologické naleziště mínojského osídlení Akrotiri a antické hlavní město Fira. Dále pak zdejší hrad Pyrgos. Leží zhruba 8 km jižním směrem od Firy a je postaven na vrcholu okrouhlého kopce. Stejně jako na ostatních řeckých ostrovech je i na Santorini mnoho kostelíků a kaplí. Kostel Theotokos je postavený v 10. století a jeho kaple je nejstarší středověkou stavbou celé oblasti. Nea Kameni je malý ostrůvek s dosud aktivním vulkánem. Kdo dorazí až na vrchol dostane se mu úchvatný pohled na hluboké modré moře a na slunečními paprsky pokryté útesy vzdálené Théry, Therasie a Aspronisi.

Last minute Santorini - fotografie

Mezi oblíbená letoviska na ostrově patří Perissa a Kamari. Dělí je od sebe mohutný skalnatý výběžek a na vrcholu výběžku jsou nejstarší pozůstatky na světě – starobylé Théry. Navzdory veškeré komerci a nadměrnému turismu je ostrov jedním z nejhezčích míst v Řecku a ceny zájezdů last minute můžou být velice lákavé.

Santorini je také ostrov s čilou lodní dopravou. Denně odtud vyplouvají trajekty na řecké ostrovy jako je Naxos, Ios, Paros, Mykonos a na mnoho dalších ostrovů v okolí. Pokud chcete navštívit Athény, tak vaší zastávkou bude Piraus (aténský přístav). Několikrát týdně pak plují lodě na Rhodos, Sikinos, Anafi, Folegandros, Sifnos, Serifos a Milos. Takže kdybyste chtěli vyrazit na výlet i jinam na Santorini máte z čeho vybírat.

Last minute Santorini - fotografie Pláže na Santorini jsou většinou písečné s pozvolným vstupem do moře takže klidně můžete vyrazit na last minute dovolenou i s dětmi.

Na ostrově patří mezi další oblíbené sportovní aktivity horská kola. Krása Santorini se dá skvěle vychutnávat právě při jízdě na kole. Místa na malém ostrově nejsou od sebe vzdálená více než 20 km, ovšem je zde hodně stoupání. V nabídce je také mnoho organizovaných jednodenních výletů, které si můžete objednat přímo na místě a dostat se tak například na sopečný ostrůvek Nea Kameni kde je vulkán stále aktivní. Kdo má méně času, může tak ve dvou až třech dnech vidět hlavní pamětihodnosti na ostrově a v jeho okolí. Doporučuje se jednodenní výlet po Santorini autobusem a výlet lodí na protější menší ostrov.

Last minute Santorini - fotografie

Cenová úroveň na Santorini je obecně, co se týče taveren, restaurací a barů, vysoká než na jiných ostrovech v Řecku. Možná to je důvodem proč je Santorini oblíbeným cílem cest pro bohaté a známé osobnosti. Svou bohatou faunou a flórou je určitě nejkrásnější částí Řecka, které masový turismus už mnohé z jeho jedinečné krásy vzal. V létě se připravte na přeplněné pláže, ale kdo přijede v zimě, může si v klidu užívat jedinečnou krajinu a zvířectvo tohoto vulkanického ostrova.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na last minute dovolenou?

Santorini není jediným místem, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít dovolená last minute. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete se slevou last minute vydat na Řecké ostrovy nebo na Kypr a ušetřit na dovolené i na následující místa: Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Rhodos.

Další sekce katalogu Santorini

Kompletní nabídka všech aktuálně nabízených zájezdů na Santorini je publikována v sekci dovolená Santorini.