Řecko pevnina last minute - informace

Řecko je zemí v jihovýchodní Evropě, hlavním městem jsou Athény. Rozsáhlé řecké pobřeží sousedí s Egejským, Jónským a Středozemním mořem a zároveň má hranice s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Řecká pevnina se skládá z následujících oblastí: Centrální Řecko, Attiku (oblast okolo Athén), Peloponés ( „ruka“ Řecka), Thesálii, Epirus, Makedonii a Thrákii. Řecko je velice atraktivní turistickou destinací s hornatým vnitrozemím země a s nádhernými plážemi a ostrovy. Velmi oblíbeným turistickým cílem v Řecku jsou ostrovy s názvem Kyklady kam patří Santorini, Paros, Mykonos, Kréta a mnohé další. Atraktivní je také Peloponés při zálivu Korint odkud pocházejí některá z nejlepších řeckých vín.

Last minute dovolená Řecko pevnina - fotografie

Na Peloponésu se také nachází slavná antická místa jako Olympia, Mykény, Epidaurus, Sparta a také městečko Delfi ležící přímo proti pevnině, která je od roku 2004 spojena s poloostrovem Peloponés nejdelším visutým mostem na světě. Hlavní město Athény jsou kulturním a historickým centrem Řecka, místním charakteristickým znakem je pahorek Akropolis s 2400 let starým chrámem Parthenonem, který byl zasvěcen bohyni Athéně a jeho trosky zde můžete obdivovat dodnes. Mezi nejvýznamější přístavní města pevninského Řecka patří: Patras zvané také jako „brána“ do jižní Evropy, Aegion a Pireus - nejdůležitější přístav ve Středozemním moři, ležící v zálivu Saronikos, kousek od hlavního města. Od Pireusu k mysu Sounion leží známá písečná pláž Apollo, která je turisty značně vyhledávána.

Druhým největším městem Řecka je Thessaloniki nebo-li Soluň, ze kterého za pěkného počasí můžete vidět posvátnou a bájemi opředenou horu Olymp. V Thessalii stojí určitě za shlédnutí skalní kláštery Meteora - kláštery, které byly budovány na skalních věžích vzniklých působením vod u ustupujícího moře a dnes jsou zapsány na Seznamu UNESCO. Řecko je oblastí propletenou bájemi a povídkami a proto z každé části, kterou zde navštívíte si sebou odnesete nezapomenutelný zážitek. Mezi turisty nejnavštěvovanější letoviska, s vyhlášenými plážemi a čistým mořem, patří například Paleo Faliron, Alimos, Glyfada, Kavouri, Vouliagmeni, Lagonissi nebo Anavissos. Na východ od Athén leží Kineta což je prázdninové místo s rozsáhlými plážemi v zálivu Saronikos. V Řecku panuje středomořské klima (suchá léta a vlhké chladné zimy).

Další sekce katalogu Řecko pevnina

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Řecku je publikována v sekci dovolená Řecko pevnina.