-

Last minute Střední Amerika s německou CK

Yucatan, Cancun

Ilustrační foto
Pokud plánujete last minute dovolenou v Yucatanu, nebo v Cancunu ve Střední Americe s německou cestovní kanceláří, za zajímavé ceny si tu budete si moci užívat dostatku slunečního svitu, prohřátého moře, koupání, opalování, procházek podél pláže a dalších příjemných činností během každého dnu vaší dovolené

Střední Amerika last minute - informace

Amerika – kontinent superlativů se dělí na dvě velké poloviny: Severní a Jižní Ameriku. Tyto dvě části kontinentu jsou spojeny úzkým mostem – Střední Amerikou.

Last minute dovolená Střední Amerika - fotografie

Střední Amerika, i když je v porovnání s oběma velkými sestrami malá, je rájem plným překrásné přírody, nádherných pláží a přívětivých obyvatel. Leží zde Mexiko – země, kde jsou nejen fiesta a salsa neodolatelnými magnety na návštěvníky, ale také město Acapulco se svými známými plážemi a Yucatan s fascinujícími místy mayské civilizace.

Neodolatelnou destinací pro milovníky starých kultur jsou především bývalá obydlí Mayů a Aztéků. Mayská civilizace je známá především pro své absolutně přesné kalendáře, jedinečné písmo a vysoce rozvinutou matematiku. Do dnešní doby dochované mayské chrámy a svatyně v sobě pro vědce skrývají mnoho neodhaleného, podobně jako egyptské pyramidy.

Last minute dovolená Střední Amerika - fotografie

Jak se Mayům podařilo postavit svá oslnivá stavební díla bez technických vymožeností dnešní doby? Proč došlo k zániku jejich civilizace? Tyto otázky a mnoho dalších člověka napadají, když stojí uprostřed těchto impozantních, do dnešní doby zachovaných staveb.

Střední Amerika má k dispozici samozřejmě i další zajímavé turistické cíle. Costa Rica, Panama nebo Nikaragua oslňují návštěvníky především svou původní a velice zachovalou přírodou, bujnými deštnými pralesy, úrodnými pláněmi, divokými horami, sopkami a také až nepochopitelně různorodou faunou.

Last minute dovolená Střední Amerika - fotografie

Panama je ale známá především díky své největší uměle vytvořené vodní cestě světa – Panamským průplavem. Panamský průplav je pro kontinent a zemi skutečnou životní žilou – spojuje Atlantský a Tichý oceán. Realizací tohoto jedinečného projektu došlo k významnému zjednodušení námořních plaveb a obchodu. Mořská trasa z východního na západní pobřeží Ameriky se tak zkrátila o více jak 10 000 km a odpadlo nebezpečné překládání u Kap Hoorn.

Na Costa Rica a v Nikaragui se můžete vydat po stopách starých přírodních národů, kteří zde žily ještě před příchodem evropských dobyvatelů do Jižní Ameriky. Několik indiánských kmenů, které byly po dobytí Španěly z velké části vyhnáni ze svých domovů, zde žije i dnes a udržuje tradice a mýty svých předchůdců.

Další sekce katalogu Střední Amerika

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené ve Střední Americe je publikována v sekci dovolená Střední Amerika.