-

Dovolená Bulharsko s německou CK

Slunečné pobřeží a okolí

Ilustrační foto
Prožijte na Slunečném pobřeží s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Bulharsku tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Zlaté písky a okolí

Ilustrační foto
Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Zlaté písky v Bulharsku, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Dovolená Bulharsko - informace

Proč si zvolit pro letní dovolenou právě Bulharsko? Turisté, kteří se rozhodli strávit svůj zasloužený čas odpočinku právě v této jihoevropské zemi, najdou v Bulharsku vše, co mohou od letní dovolené u moře očekávat: čisté moře, dlouhé písečné pláže, malebná městečka s dlouhou historií, nejrůznější architektonické památky, starodávné kláštery, moderní a pulzující letoviska a ve vnitrozemí čekají na vyznavače pěší turistiky až překvapivě vysoké hory.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Dovolená v Bulharsku je mezi turisty stále velmi populární a na své si tady přijde skutečně každý. A vůbec nezáleží na tom, zda pro něj dovolená u moře znamená především odpočinek a rád vyhledává lenošení na vyhřáté pláži u příjemně šplouchajícího moře, nebo radši objevuje dávnou historii navštívené země, či se prochází po večerech v zastrčený romantických uličkách, popřípadě rád stoupá po hřebenech vysokých hor s jedinečným výhledem po okolí.

Ale to nejdůležitější, čím si Bulharsko získalo srdce mnohých cestovatelů a co pravidelně každé léto láká do bulharských letovisek tisíce turistů celé Evropy, jsou dlouhé písečné pláže podél Černého moře, stálé a příjemně teplé počasí, kdy se tady letní průměrná teplota pohybuje kolem 29 stupňů, jen mírně slaná voda v moři a naprostá absence člověku nebezpečných mořských živočichů. Dovolená v Bulharsku je zkrátka sázkou na prověřenou jistotu.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Na dovolené v Bulharsku se bude líbit také milovníkům historie a starověkých památek i obdivovatelům člověkem nedotknuté a divoké přírody. Po celé zemi jsou roztroušena města a vesničky s mnoha historickými památkami, které určitě stojí za bližší prozkoumání a poznání, stejně tak jako je Bulharsko bohaté na národní přírodní parky a regiony s téměř nedotčenou a panenskou přírodou.

Podél břehů Černého moře se nachází celá řada známých a vyhlášených letovisek. Na jihu se nachází Turecko, jehož černomořské pobřeží však z pohledu turistiky na své objevení teprve čeká, ovšem podél západního břehu Černého moře se nacházejí známé pláže v Bulharsku a Rumunsku. Na severu se nalézá pak poloostrov Krym, který patří k nejvyhledávanějším destinacím pro dovolenou u moře v Rusku.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Zajímavostí Černého moře, které z východu omývá bulharské břehy, je jeho původ. Dříve bylo sladkovodním jezerem a teprve se vznikem průlivu Bospor v dnešním Turecku se vody jezera spojily se Středozemním mořem. I to je důvodem, proč je zdejší voda méně slaná než například v moři Středozemním. V létě je Černé moře příjemně teplé, ovšem v průběhu zimy občas zamrzá. A v žádném případě nelze brát doslova jeho název, podle kterého by se mohlo někomu zdát, že je tmavé. Opak je pravdou: vody Černého moře jsou krásně průzračné a azurově modré a letní dovolená, strávená na jeho břehu, určitě nikoho nezklame. Délka černomořského pobřeží, které patří Bulharsku, je necelých 400 kilometrů.

Bulharské pláže bývají považovány za jedny z nejhezčích v celé Evropě a pravidelně jsou oceňovány Modrou vlajkou. Turistická vybavenost bulharských pláží je také na vysoké úrovni a u většiny z nich se nacházejí stánky a další zařízení s občerstvením. Samozřejmě nechybí toalety, sprchy se sladkou vodou a ani půjčovny nejrůznějšího náčiní a prostředků pro provozování celé řady vodních sportů.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Dovolená v Bulharsku je také častou volbou rodin s malými dětmi, neboť mořské dno klesá na bulharském pobřeží do hloubky jen velmi pozvolně a rodiče se nemusí bát nechat své děti koupat se a hrát si v moři samotné. V poslední době se do bulharských letovisek stále častěji sjíždějí také příznivci přístrojového potápění, neboť i jim má Bulharsko co nabídnout. Potápět se je možné buď z pobřeží, nebo z lodi. Hlavními důvody, proč je Bulharsko mezi sportovními potápěči stále oblíbenější a aktivní dovolená spojená s potápěním tu získává na popularitě, je určitě čistá voda, velmi příznivé ceny za potápění a neposlední řadě také atraktivita zdejšího moře v podobě mnoha vraků a dalších zajímavých objektů. Černé moře je na lodní vraky skutečně bohaté, neboť například u severního pobřeží bylo během druhé světové války potopeno velké množství německých lodí.

Asi nejznámějším letoviskem, které Bulharsko na poli cestovního ruchu proslavilo, je Slunečné pobřeží, nebo též Slančev Brjag. Jde o vůbec největší letovisko v celém Bulharsku a v některých turistických průvodcích je přirovnáváno ke španělskému ostrovu Ibiza.

Dovolená Bulharsko - fotografie

Slunečné pobřeží se nachází asi 30 kilometrů severním směrem od přístavního města Burgas, ve kterém je v provozu si mezinárodní letiště. Prázdninový komplex na Slunečném pobřeží tvoří dohromady asi pět stovek hotelů a turisté si zde mohou vybírat z pestré nabídky možností ubytování. K dispozici jsou jak luxusní hotelové komplexy, postavené v blízkosti zdejších pláží, tak také menší rodinné hotýlky a apartmánové domy, které jsou cenově samozřejmě výhodnější.

Zdejší písčitá pláž patří k vůbec nejdelším plážím celém Bulharsku. Na délku měří více než 8 kilometrů a v některých místech je až 200 metrů široká. Stejně jako další bulharské pláže, může se i ta na Slunečném pobřeží pyšnit oceněním Modrou vlajkou. Vstup do moře je zde pozvolný, takže se tu bude na letní dovolené líbit i rodinám s malými dětmi nebo seniorům. Na pláži je možné si zapůjčit lehátka a slunečníky a aktivní jedinci se mohou těšit na pestrou nabídku nejrůznějších vodních sportů. Přímo u pláže jsou v provozu restaurace, bary a celá řada obchodů.