-

Dovolená Chorvatsko s německou CK

Jižní Dalmácie

Ilustrační foto
Prožijte v Jižní Dalmácii s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Chorvatsku tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Ostrov Brač

Ilustrační foto
Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na ostrov Brač v Chorvatsku, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Střední Dalmácie

Ilustrační foto
Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou do Střední Dalmácie v Chorvatsku, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Dovolená Chorvatsko - informace

Je to velmi různorodá země s nížinami, vysočinami a s asi 1800 km dlouhým pobřežím s nesčetnými ostrovy. V Chorvatsku nám budou k dispozici různé rekreační domy a apartmány. Některé z těchto ubytovacích zařízení se nacházejí přímo na pobřeží a můžeme si tedy užít svou dovolenou i s výhledem na moře. Najdeme tu také chatky s terasou nebo zahradou a s bazénem. Pokud ovšem dáváme přednost ubytování v hotelu, mám k dispozici různé hotely ve městech, jako je Záhřeb, Rovinj, Split a v mnoha dalších. Řeky Dráva a Sáva pak ohraničují úrodné oblasti Panonské nížiny.

Dovolená Chorvatsko - fotografie

Tato nížina zabírá asi polovinu území regionu. Na Západě na ni navazuje vápencové pohoří, vyznačující se také četnými krasovými oblastmi. Několik řek se tu noří do podzemí a pokračuje tudy ve svém toku. Nalézá se tu i známá oblast národního parku Plitvická jezera.

Tento národní park byl založen v roce 1949 a je vůbec největším národním parkem v celém Chorvatsku, který každoročně navštíví tisíce návštěvníků. Několik jezer a skutečně působivé vodopády tvoří Národní park Plitvická jezera. Tato přírodní rezervace je přímo nádherným cílovým místem pro rozličné výlety v Chorvatsku. Můžeme se tu procházet a přitom obdivovat tamní přírodní krásy. Napočítáme tady celkem osm národních parků a deset přírodních parků. To je také jistě důvodem, proč zde žije tolik druhů zvířat, která se jinde již nevyskytují.

Dovolená Chorvatsko - fotografie

V tamějších horských oblastech stále ještě žijí dravci, jako např. hnědí medvědi, vlci, zlatí šakali a rysi. Ale spatříme tu také divoká prasata, srnčí a mufloní zvěř. Ve vzduchu poletuje mnoho volavek a dravců, např. supi hnědí, orli skalní a orlíci krátkoprstí.

A na pobřeží? Zde si určitě povšimneme četných plazů, želv, ještěrek, gekonů a hadů. V podzemních jeskyních žijí macaráti jeskynní. Podnebí Chorvatska vykazuje roční průměr s více než 200 dny slunečního svitu. I v říjnu se dokonce mohou objevit teploty 30 °C. Můžeme se tady koupat od května až do října.

Dovolená Chorvatsko - fotografie

A pak ta proslavená chorvatská pohostinnost! Regionálními kulinářskými specialitami - ať už s rybami nebo třeba se selátkem na rožni – budeme doslova hýčkáni a plnými doušky nebo spíš plnou pusou si budeme užívat příjemný život v Chorvatsku.

Mezi nejoblíbenější prázdninové destinace v Chorvatsku náleží bezpochyby Istrie a ta nejkrásnější pobřežní města Rovinj, Poreč a Umag. V Rovinji se můžeme procházet úzkými uličkami a nakupovat v obchodech pěkné stylové dárky. Poreč nabízí vedle romantického starého rybářského přístavu i mnoho historických budov a dalších památek. Na pobřeží Chorvatska je také dostatek různých kempů, kde si můžeme najmout místa pro stany, karavany i automobily.

Dovolená Chorvatsko - fotografie

Také chorvatské ostrovy Krk, Cres, Rab a mnoho dalších jsou velice oblíbené u turistů a rekreantů. Na ostrovech najdeme vskutku nádherné zátoky a pláže u ospalých pobřežních vesniček s dobrou turistickou infrastrukturou. Dovolená v Chorvatsku je v porovnání s ostatními evropskými zeměmi cenově poměrně dostupná. Jak na pobřeží, tak i na ostrovech najdeme pestrý program pro volný čas a mnoho příležitostí k provozování vodních sportů, jako je potápění, jachting, windsurfing, atd. Můžete také využít trajektů a výletních lodí, jež plují z ostrova na ostrov nebo na pevninu a naopak.

Je to prostě univerzálnost, která dělá z dovolené v Chorvatsku ten pravý zážitek, od klidné dovolené na pláži přes turistickou dovolenou uprostřed národních parků, až po vysloveně aktivní sportovní dovolenou, a nezapomínejme ani na noční život ve městech.