-

Dovolená Itálie a Malta s německou CK

Malta

Ilustrační foto
Prožijte a Maltě s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Itálii nebo na Maltě tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Sardínie

Ilustrační foto
Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Sardínii v Itálii nebo na Maltě, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Sicílie

Ilustrační foto
Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou na Sicílii v Itálii nebo na Maltě, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Dovolená Itálie a Malta - informace

Kdo se chce vydat do tak pestré a rozmanité země, jako je Itálie, měl by již předem přesně vědět, co očekává od své cesty. Půjde o nějakou poznávací cestu, kde budeme objevovat významné historické nebo kulturní památky nebo půjde spíš o turistické putování přes oblasti s typickou tamní krajinou? Dáme přednost italskému pobřeží s koupáním a relaxaci, nebo spíše výškám Jižního Tyrolska na lyžích? Nabídka "Bella Italia" se zdá přímo nevyčerpatelná. Chceme-li ale zjistit něco více o různých aspektech této země, musíme tu buď pobýt dlouhý čas, anebo se sem každoročně vracet…

Dovolená Itálie a Malta - fotografie

Přijíždíte-li směrem z Francie, Rakouska nebo Švýcarska, vstoupíte nejprve do severní Itálie. Tady nás nejprve uvítá hlavního město Lombardie Milán a k rekreaci lákají břehy severoitalských jezer - Lago Maggiore, jezera Como, Iseo a Garda. Provincie Piemont je stejně atraktivní jak pro aktivní rekreanty, kteří zde v davech zdolávají turistické stezky a lyžařské sjezdovky západních Alp, tak i pro znalce tmavě červeného vína Barolo. Regiony Veneto a Emilia-Romagna jsou také velmi známé díky svým lázním, jako jsou např. Abano Terme, kde bahenní zábaly a termální koupele dají dozajista do pořádku unavené tělo. Navíc zde mnoho návštěvníků využívá příležitostí k výletům do nedalekých Benátek.

Ve střední Itálii se pak rozprostírají provincie Toskánsko, Umbrie, Marchia a Lazio, které se směle dají označit za ráj pro milovníky umění. Malované hrobky z Etruského období, monumentální stavby starověkého Říma, krásně zařízené kostely z období gotiky, renesance a baroka paláce, vily a nádherné zahrady přinášejí každý rok nemalé potěšení tisícům návštěvníků. Kopcovitá krajina s rozsáhlými poli pšenice jemně se vlnícími ve větru, poklidné kaštanové lesy, malebné cypřiše a pinie na obzoru a moře lesknoucí se na slunci – to vše přemění sen o jižní Arkádii ve skutečnost.

Dovolená Itálie a Malta - fotografie

Nejjižněji položenými oblastmi italské boty jsou Kampánie, Basilicata, Kalábrie a Apulie. Tyto regiony bývají zesměšňovány Italy žijícími na severu jako kraje ekonomicky zaostalé. Opravdu tam není, mimo přístavního města Neapol, žádné hospodářsky významné velkoměsto. Ovšem rekreanti jsou tomu v podstatě rádi, poněvadž tady najdou nedotčenou krajinu, čisté pláže a krásné možnosti k potápění a šnorchlování. Kromě toho je zde turistická infrastruktura dostatečně rozvinutá a ostrovy Capri a Ischia jsou tak populárními turistickými destinacemi a tak známými místy, že mají co dělat, aby se ochránily od masové turistiky. Toho se vůbec nemusí obávat ta nejjižnější provincie – Sicílie, největší ostrov ve Středozemním moři, která nabízí dostatek prostoru pro zábavu milující Siciliány i nesčetné davy návštěvníků, kteří stojí v úžasu před řeckými chrámy nebo před lávu chrlící sopkou Etnou.

Ostrov Malta byl díky své centrální poloze vždycky jakýmsi magnetem pro námořníky a průzkumníky z celého světa. Trochu italští a trochu arabští – Malťané v sobě spojují velmi odlišné charakterové rysy do opravdu mnohostranného životního stylu.

Dovolená Itálie a Malta - fotografie

Ostrov Malta, který leží asi 90 km jižně od Sicílie, se zdá být na první pohled jako velký šedý kámen v moři. Ostrovy Malta, Gozo a Comino jsou tvořeny převážně z vápence. Žádné tyčící se hory tady nejsou, ale za to tu objevíme více než 200 metrů vysoké, strmé útesy. Řeky nebo dokonce nějaká jezera na Maltě také nenajdeme, pouze pár řečišť, kde ale teče voda pouze v období dešťů. Ostrovy jsou pokryty tenkou a často i velmi úrodnou vrstvou ornice, jež je zejména na ostrově Gozo s úspěchem využívána k intenzivní zemědělské výrobě.

Malta byla kvůli své centrální poloze ve Středozemním moři vždy něčím zvláštním a doslova přitahovala objevitele z celého světa, kteří zanechali na této malé skupině ostrovů své nesmazatelné různorodé kulturní stopy. Objevíme tu úžasné památky staré několik tisíc let a ponoříme se do vskutku multikulturní minulosti. 7000 let staré chrámy, nespočet kostelů, či paláce velmistrů Řádu Johanitů. Světu otevřený a moderní, tak se dnes představuje tento ostrovní stát - směsice starého a nového na uzavřeném prostoru je zvláštní atrakcí Malty.

Dovolená Itálie a Malta - fotografie

Tato ostrovní „říše“ ve Středozemním moři - ideální a perfektní dovolená. Rozmazlená sluníčkem severní Afriky nabízí ostrov Malta i své "malé sestry" - Gozo a skalnatý ostrůvek Comino. Milovníci kultury dozajista ocení tamní megalitické chrámy a velkolepé stavby Řádu Johanitů. Aktivní turisty očekávají komplexní sportovní zařízení, což je nutno zdůraznit, studenti se tu mohou snadno naučit anglicky v jedné z mnoha jazykových škol, je to součástí zdejší prázdninové zábavy. Ale můžeme také na Maltu "přijet jen tak" – odpočinout si v křišťálově čisté vodě, v malebných kavárnách na skalních útesech nebo mezi poli a loukami, které jsou na jaře zahaleny do obrovského moře květů.

Další sekce katalogu Itálie a Malta

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Itálii nebo na Maltě, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Itálie a Malta.