-

Last minute Itálie a Malta s německou CK

Sicílie

Ilustrační foto
Pokud plánujete last minute dovolenou na Sicílii v Itálii nebo na Maltě s německou cestovní kanceláří, za zajímavé ceny si tu budete si moci užívat dostatku slunečního svitu, prohřátého moře, koupání, opalování, procházek podél pláže a dalších příjemných činností během každého dnu vaší dovolené

Itálie a Malta last minute - informace

Kdo by někdy nepřemýšlel o stále svítícím sluníčku, o krásných ženách, výborném vínu, lahodných těstovinách a nádherné kultuře? Ti, kteří někdy podnikli zájezd do Itálie, poznali tohle všechno. Od jezera Lago di Garda až po Sicílii, přes Toskánsko, Rivieru a Capri, objevují turisté nejen skryté vesnice, malebné pláže, celá staletí stará města, ale i nádhernou krajinu. Itálie disponuje více než 60 procenty světového kulturního dědictví uměleckých a kulturních pokladů. Někde je objevíme přímo podél cesty a pak ve více než 3.000 muzeích a samozřejmě v Římě, který je po právu označován „matkou všech měst“, a který byl hlavním městem římské říše. Tam, kde je noc dnem, pak najdeme opravdu vše, co skýtá tato nádherná země: Vynikající kuchyni, skvostnou architekturu, nádherné umění, delikátní módu a především smysl pro skutečnou krásu.

Last minute dovolená Itálie a Malta - fotografie

Kromě toho, že by byl přímo hřích, kdybychom se nezúčastnili zdejšího národního sportu číslo 1, tedy večerních procházek po Piazze, po plážové promenádě, či v létě nočních návštěv otevřených obchodů a cukráren, skýtají tahle místa ještě další, poněkud sportovnější aktivity pro naši dovolenou.

To, co již staří Římané využívali k odpočinku, a kde se také zapojovali do politiky, je nyní opět v módě - termální lázně. Ale už dávno to není jen pro starší lidi, či pro lázeňské hosty, jsou zde nabízeny na mnoha místech rozličné fitness, wellness a beauty programy. Člověk tu musí nakonec držet krok i s Italy.

Last minute dovolená Itálie a Malta - fotografie

O víkendech vyjíždí množství cyklistů ve velkých skupinách z měst a projíždějí se s oblibou údolím řeky Pádu. Na Jadranu, téměř ve všech tamních střediscích je možné si zakoupit o dovolené v mnoha hotelech nebo na nádražích nejrůznější mapy s cyklistickými trasami a prozkoumat na vlastní kůži historická centra měst.

Všichni mají také v oblibě zdejší nádherná jezera, zejména surfaři. Převládající větry jsou zvláště oblíbené u nadšenců vodních sportů. Půjčoven surfařského náčiní je na všech pobřežích a turistických místech taktéž dostatek. Plout na jachtách mohou turisté podél celého pobřeží, a že je na italském pobřeží dlouhém na 8.500 km, je opravdu z čeho vybírat. Milovníci potápění naleznou v Ligurii na horním Jadranu a Tremitských ostrovech vše, co hledají. U Neapole se na mořském dně před Baia dokonce můžeme potápět v ruinách římských vil.

Last minute dovolená Itálie a Malta - fotografie

Kde začít? V Itálii je prakticky všechno opravdu krásné. Každý, kdo miluje umění, začne určitě v Římě. Tolik kulturního dědictví najednou o dovolené snad nenajdeme nikde jinde na celém světě.

Řím je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst na světě. Od Španělského schodiště, oblíbeného místa setkávání mládeže z celého světa, se vydáme přes náměstí Piazza Navona s tamními hrdými barokními fontánami, projdeme kolem Sixtinské kaple, kde tvořil Michelangelo k Bazilice svatého Petra, k největší svatyni katolíků, do Panteonu, kde je pohřben malíř Raphael a na Forum Romanum, s jeho triumfálními oblouky. A pak na nás čeká ještě třeba Koloseum, Via Appia Antica, katakomby, ale na to, abychom stihli opravdu všechno, bychom potřebovali několik takových dovolených! Abychom alespoň trochu poznali moderní římský život, je dobré navštívit čtvrť Trastevere, obývanou bohatými Římany a plnou velkoměstských trendů.

Last minute dovolená Itálie a Malta - fotografie

Dalšími zajímavými městy jsou nepochybně Florencie, s mostem Ponte Vecchio, snad nejznámějším mostem v Itálii, Pisa s šikmou věží a samozřejmě Benátky, romantické město na vodě, jejichž návštěva asi nebude chybět na žádné dovolené v Itálii.

Vzhledem k tomu, že směrem od severu k jihu se na italské „botě“ i zvyšuje teplota, všeobecně se doporučuje cestovat do severní Itálie v létě, na Sicílii od dubna do května nebo v září. Střed Itálie je nejlépe navštívit v létě, ovšem i v zimě je tu tepleji, než třeba u nás.

Last minute dovolená Itálie a Malta - fotografie

Ve Středozemním moři, jižně od Sicílie, leží jeden ostrov, jehož rozloha je spolu se sousedními ostrůvky jen asi polovinou rozlohy Berlína. Tím působivější je, že na těchto 380 km2 ostrovů Malta, Gozo a Comino, objevíme jedinečnou středomořskou krajinou se stopami několik tisíc let staré kultury. Zájezd na Maltu, to není pouze odpočinek na pláži a sportovní aktivity, ale také třeba pravidelné studijní pobyty. Takže: Pokud se nechceme jenom slunit na plážích (stejně jako v mnoha jiných částech pobřeží Středozemního moře je to při absenci jiných možností opravdu častý případ), ale chceme poznat něco bližšího o středomořském životě v jeho různých podobách, měli bychom tak učinit při nejbližší příležitosti dalšího výletu na Maltskou republiku.

Je pravda, že maltské pláže se nedají srovnávat s krásnými plážemi na Havaji, ale i přesto zde objevíme některé velmi pěkné písečné pláže a přímo vynikající výhodou je, že jsou z velké části umístěny mimo obvyklé turistické trasy: Ghajn Tuffieha je pravděpodobně nejkrásnější písečnou pláží v zemi a je poměrně izolována na severu Malty. Zve nás svým poklidem a svou opuštěností nám dopřeje opravdový odpočinek od každodenního rušného života. Takovéhle pláže jsou vhodné pro různá zkoumání pomocí motorového člunu nebo plachetnicí. Vzhledem k tomu, že vítr fouká na pobřeží poměrně rovnoměrně, dají se maltské ostrovy právem označit za ráj surfařů. Například známá Golden Bay se nachází na severním pobřeží Malty a je to krásné místo s písečnými plážemi s velkým centrem vodních sportů a se zábavním parkem. Překročíme-li neúrodné kopce ve vnitrozemí ostrova Malta na horském kole nebo pěšky ve směru na jih, dorazíme k útesům Dingli, kde budeme doslova uchváceni nádhernými výhledy daleko do Středozemního moře.

Last minute dovolená Itálie a Malta - fotografie

Od té doby, co před několika tisíci lety první osadníci poznali výhody ostrova Malty, se tu až do dnešní doby vystřídalo mnoho kultur. Kromě ještě zachovalých kamenných opevnění (například apogeum u Hal Saflieni, více než 2500 let staré podzemní místo pro bohoslužby, zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO) a památky z římského období, jsou to hlavně stavební památky Řádu Maltézských rytířů, jimž je zapotřebí věnovat obzvláštní pozornost. Hlavní město země Valletta je téměř pět století staré opevněné město. V jedné malebné zátoce narazíme na vskutku impozantní hustotu historických budov, které se harmonicky spojují v šachovnicovém stylu jako síť ulic a uliček. Zajímavý architektonický mix kulturních vlivů, včetně řeckého, byzantského a arabského, nás přesvědčí o tom, že je tento skvost plným právem zapsán taktéž do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Ne nadarmo se právě v tomto městě po tisíc let uchoval vzácný soulad různých kultur, velmi výrazná jižní vstřícnost a otevřenost maltského obyvatelstva. Pokud se alespoň trochu domluvíme anglicky, není pak žádná dohoda s maltskými obyvateli problémem. Angličtina je na Maltě oficiální druhý jazyk.

Určitě nejlepší dobou k výpravě na ostrov Malta je teplé období, které zahrnuje dobu od dubna do září. Pro pěší turisty a nadšence trekkingu se doporučuje zejména duben a květen, pro milovníky pobytu na plážích, kdy je voda teplá nad 22 °C, pak od června do září.

Další sekce katalogu Itálie a Malta

Kompletní nabídka aktuálně nabízené dovolené v Itálii nebo na Maltě je publikována v sekci dovolená Itálie a Malta.