-

Dovolená Abu Dhabi s německou CK

Abu Dhabi

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Abu Dhabi a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Abu Dhabi v Dubaji nebo v Arabských emirátech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Abu Dhabi - informace

Abu Dhabi je hlavním městem Spojených arabských emirátů a z pohledu počtu obyvatel je jeho druhým největším městem. Dovolená v Abu Dhabi je oblíbená zejména pro to, že se nachází na břehu Perského zálivu a svým návštěvníkům nabízí celou řadu krásných a dlouhých písečných pláží.

Dovolená Abu Dhabi - fotografie

Jak už se dá v SAE očekávat, i dovolená v tomto známém emirátu se nese především ve znamení luxusu. Tato metropole je v současnosti velmi dynamicky se rozvíjející městem, na kterém je vidět, že se tady prakticky na ničem nemusí šetřit.

Pro fanoušky Formule 1 znamená dovolená v tomto emirátu návštěvu alespoň největšího zábavního parku s motoristickou tématikou na světě s názvem Ferrari World. To samozřejmě v případě, když už se nejdou podívat přímo na známý noční závod v rámci okruhu Velké ceny.

Dovolená Abu Dhabi - fotografie

Zdejší hotely jsou, podobně jako v dalších bohatých emirátech, k nimž náleží například Dubaj, velmi luxusní a svým hostům poskytují veškerý komfort. Na dovolenou do hlavního města SAE tak turisté odlétají s tím, že si tady užijí luxusu a špičkových služeb.

Samotné město Abu Dhabi se nachází na malém ostrově, který je vzdálen asi čtvrt kilometru od pobřeží. S pevninou jej spojuje několik vysokokapacitních mostů. Celý emirát se pak rozkládá na více než dvou stovkách ostrovů a samozřejmě i části pevniny Arabského poloostrova.

Dovolená Abu Dhabi - fotografie

Pro celou metropoli jsou také charakteristické malé obchůdky, jež jsou umístěny v přízemí budov u velkých nákupních center. Město má mnoho zelených ploch, které jsou vždy dobře udržované, působí hlavně během letních veder velmi osvěžujícím dojmem a dotvářejí celkový obraz bohaté aglomerace. Nejznámějším hotelem v městě je pravděpodobně luxusní Emirates Palace.

Za návštěvu také určitě stojí Saadiyat Island, který je jakýmsi kulturním ostrovem celé oblasti. Nachází se severovýchodně od hlavního města, zabírá plochu asi 30 kilometrů čtverečních a vše tady bylo vytvořeno uměle.

Kam jinam v Dubaji nebo v Arabských emirátech na dovolenou?

Abu Dhabi není jedinou oblastí, kde se dá v Dubaji nebo v Arabských emirátech s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Dubaje nebo do Arabských emirátů i na následující místa: Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah, Khor Fakkan.