-

Dovolená Dubaj, Arabský poloostrov s německou CK

Abu Dhabi

Prožijte v Abu Dhabi s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Dubaji nebo v Arabských emirátech tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Ajman

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem do Ajmanu v Dubaji nebo v Arabských emirátech, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Dubaj

Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou do Dubaje v Dubaji nebo v Arabských emirátech, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Fujairah

Letní dovolená, zajištěná jednou z významných německých cestovních kanceláří a strávená v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních ve Fujairahu, určitě uspokojí všechny vaše požadavky a na čas, prožitý v Dubaji nebo v Arabských emirátech, budete bezpochyby vzpomínat jen v dobrém.

Ras al Khaimah

Protože letecká doprava je stále populárnější, nasedněte i vy na blízkém zahraničním letišti na některé z letadel, mířících s turisty do Ras al Khaimahu v Dubaji nebo v Arabských emirátech a zjistěte, proč patří tato destinace nejen mezi německými turisty k jedněm z nejoblíbenějších.

Sharjah, Khor Fakkan

Neobejde-li se letní dovolená u moře dle vašich představ bez lenošení a odpočinku na plážových lehátkách u moře či hotelového bazénu, pak je Sharjah, Khor Fakkan s německou cestovní kanceláří ideálním místem, kde si v Dubaji nebo v Arabských emirátech užijete dostatku klidu k relaxování.

Dovolená Dubaj, Arabský poloostrov - informace

Lákavá exotika Orientu, křišťálově čisté a blankytně modré moře, horkým sluncem zalité písečné pláže a nedaleké pouště, vysněná dovolená pro milovníky luxusu a nakupování. Spojené arabské emiráty které se rozkládají u jižního pobřeží Perského zálivu a jsou jedním z mála míst na světě, kde se někdy vkusně, někdy až kýčovitě, snoubí ultramoderní svět plný luxusu a nejmodernějších novinek s magickou horskou přírodou a sluncem zalitými zlatavými pouštěmi. Kde jinde než na dovolené v letoviscích Spojených arabských emirátů mohou turisté zažít takové množství nevšedních zážitků, jako je přístrojové potápění nebo šnorchlování v úžasně čistém moři, výlety na čtyřkolkách a v terénních automobilech do pouště a jízda na nekonečných písečných dunách, či aktivní odpočinek na těch nejprestižnější golfových hřištích na světě?

Dovolená Dubaj, Arabský poloostrov - fotografie

Pokud někoho láká luxusní dovolená v exotické orientální zemi s jedinečnými historickými a kulturními tradicemi, umělými ostrovy, vybudovanými podél pobřeží, nejmodernějšími mrakodrapy, špičkově vybavenými hotely, úžasně modrým mořem a zlatavými plážemi, měl by do svých úvahách o tom, kde by měla jeho dovolená proběhnout, určitě zahrnout Arabské emiráty. Pro koho je naplněním představ o dokonalé dovolené destinace, kde se krásy a výdobytky moderního světa snoubí s arabskými tradicemi a nádechem exotického orientu, určitě by měl tuto exotickou zemi navštívit.

Spojené arabské emiráty tvoří fakticky 7 samostatných emirátů. Jsou to Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Sharjah, Umm al Quwain, Ras Al-Khaimah a Fujairah. Země se nachází v severovýchodní části Arabského poloostrova a k jejím sousedům patří Saúdská Arábie na jihozápadě a Omán na východě. Dovolená v Arabských emirátech umožňuje turistům koupat se hned ve dvou mořích, neboť severozápadní pobřeží omývání blankytně modré vody Perského zálivu, zatímco na východě se pláže nacházejí u Ománského zálivu.

Dovolená Dubaj, Arabský poloostrov - fotografie

Stálé a trvalé slunečné počasí s velmi příjemným teplotami zaručují turistům, kteří zvolili pro dovolenou právě Spojené arabské emiráty, skvělé podmínky pro koupání a slunění se na místních plážích po celý rok. Emiráty jsou v první řadě skvělým místem pro ty z turistů, pro které je dovolená u moře v první řadě odpočinek a lenošení na vyhřátých písečník plážích. Stejně tak se tady ale budou dobře cítit vyznavači aktivního způsobu trávení dovolené, kteří tady budou moci vyzkoušet celou řadu vodních sportů a dalších aktivit.

Emirát dubaj je v současnosti synonymem pro moderní architekturu, nesmírné bohatství, luxus a přepych. Jde také o velmi moderní region, kde je možné se setkat s těmi nejnovějšími světovými technologiemi. Dubaj charakterizují jedny z nejvyšších budov na světě, ty nejluxusnější světové hotely, obří obchodní centra, nabízející luxusní a značkové zboží, ale i takové výstřednosti, jako je například celoročně provozovaný lyžařský areál. K Dubaji neodmyslitelně patří světově proslulá hřiště na golf a jsou tady velmi populární koňské dostihy. Z hledišť zdejší hipodromů je možné zahlédnout ty nejlepší a také nejdražší dostihové koně světa. Na turisty, pro které byla dovolená v Dubaji volbou, kde prožijí svůj čas odpočinku v Arabských emirátech, tady čekají dlouhé písečné pláže, čisté a příjemně teplé moře, a v neposlední řadě též jedinečné vodní zábavní parky.

Dovolená Dubaj, Arabský poloostrov - fotografie

Emirát Abu Dhabi je hlavním městem SAE a současně také největším z emirátů. Jde o dynamicky se rozvíjející region a neklamným důkazem o jeho bohatství jsou moderní mrakodrapy, nejluxusnější světové hotely, obří obchodní centra a další stavby, ke kterým patří například známý závodní okruh, na kterém se jezdí závody Formule 1. Ty hostí Arabské emiráty teprve pár sezón, ale už tak jsou tady velmi populární.

Emirát Sharjah bývá mnohými znalci arabských zemí označován jako hlavní metropole kultury v Arabských emirátech. Dovolená v této části SAE se bude líbit především milovníkům historie a Orientu. Na území Sharjahu se nachází celá řada známých muzeí a uměleckých galerií. Turistům, pro které je dovolená synonymem zábavy a bujarého veselí, se tady ale je pravděpodobně líbit moc nebude. Sharjah je totiž známý přísným dodržováním islámských tradic a je zde zakázán prodej alkoholu. Jen těžko byste tady hledali diskotéky či noční kluby a ani mezinárodní hotely nemají z dodržování těchto pravidel výjimku.

Dovolená Dubaj, Arabský poloostrov - fotografie

Emirát Fujairah je jediným z emirátů, jehož dlouhé bílé písečné pláže omývají vody Ománského zálivu a tedy Indického oceánu, a nikoliv Perského zálivu. Z tohoto důvodu bývá někdy Fujairahu přezdíváno Východní pobřeží. Na turisty, pro které byla dovolená ve Fujairahu volbou, jak strávit čas relaxace v SAE, tady čekají pláže se bílým pískem, průzračně čisté moře kryt a velmi romantické prostředí, které může někomu připomínat známé arabské pohádky. Fujairah je také vyhlášenou destinací mezi příznivci šnorchlování a přístrojového potápění.

Emirát Ras al Khaimah je nejsevernějším z Arabských emirátů a přímo sousedí s Ománem. Emirát je známý svými velkými investicemi do turistické infrastruktury a samozřejmě také díky svým dlouhým písečným plážím. Do emirátu Ras al Khaimah také míří velmi často na svou dovolenou vášniví hráči golfu, neboť na jeho území se nachází celá řada špičkových golfových hřišť světových parametrů.

Dovolená Dubaj, Arabský poloostrov - fotografie

Emirát Ajman nedává tak okázale najevo své bohatství a dal by se charakterizovat spíše jako poklidný a tradiční. Skutečně dlouhou tradici tady má rybolov a i v současnosti je možné podél pobřeží spatřit rybářské loďky, lovící tradičním způsobem. Dovolená v Ajmanu bude vyhovovat hlavně turistům, kteří si nepotrpí na luxus a v čase svého volna preferují klid a možnost koupání na krásných písečných pláží s minimem dalších turistů. Ajman je také nejmenším z emirátů v SAE.

Asi největší kontrast mezi emiráty lze pozorovat při porovnání moderního Dubaje se emirátem Umm al Quwain. Zde je možné bez nadsázky konstatovat, že tento regionu jako by se zastavil v čase. Obyvatelé tady žijí tradičním způsobem života a k moderním vymoženostem je tady daleko. Emirát charakterizují prakticky liduprázdné pláže a až neuvěřitelný klid. K jeho největším lákadlům patří obrovský vodní zábavní park Dream Land Aquapark.

Doplňující informace k dovolené v Dubaji nebo v Arabských emirátech

Arabské emiráty jsou destinací, která stále více přitahuje turisty ze všech koutů světa. Celkem sedm emirátů je zahrnuto v tomto společenství luxusu a monstrózních budov. Postřehy od cestovatelů, včetně zajímavých tipů na nádherná místa, a odpovědí na nejčastější otázky naleznete na fóru o Arabských emirátech. Připadá vám jako výmysl, že si v Dubaji můžete dokonce zalyžovat? Stránky o Arabských emirátech věnované informacím o památkách, přírodě, plážích a různých dalších zajímavostech, vám jistě budou dobrým pomocníkem při poznávání jednotlivých emirátů.

Spojené arabské emiráty patří do skupiny zemí, kam lidé většinou vyrážejí na zaslouženou dovolenou. Emiráty jsou, ale také vhodné místo na poznávací zájezdy. Někteří turisté touží místo klidné dovolené poznávat různá místa a zákoutí, seznámit se s historickým bohatstvím dané země a nepotřebují k tomu luxusní ubytování či služby. Pro ty jsou pak výhodnější právě nabídky poznávacích zájezdů do Arabských emirátů.