-

Dovolená Dubaj s německou CK

Dubaj City

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Dubaj City a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Dubaji v Dubaji nebo v Arabských emirátech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Dubaj - informace

Dubaj je jedním ze sedmi autonomních území, tvořící Spojené arabské emiráty, a nachází se na pobřeží Perského zálivu. Z pohledu turistiky a cestování je však mezi celou sedmičkou jednoznačně nejvýznamnější. Důvod je prostý: můžete se sem vypravit v jakoukoliv roční dobu a vždy si tu vychutnáte skvělou dovolenou, spojenou s opalováním, koupáním se v příjemně vyhřátém moři a vůbec vším, co ke správnému létu patří.

Dovolená Dubaj - fotografie

Říká se, že dubajské pláže patří mezi nejkrásnější na světě. To může, ale také nemusí být pravda. Každopádně pokud si chcete užít koupání na skutečně jedinečné pláži, vydejte se na Jumeirah beach. Ale v Dubaji se nebudete nudit ani v případě, že vás plážové lenošení omrzí. Velmi oblíbené jsou tady výlety do pouště a pobyty v tradičních beduínských táborech.

Centrem Dubaje je jeho stejnojmenné hlavní město, jež se nachází na břehu moře nedaleko emirátu Sharjah. V živé a pulzující metropoli žije téměř 99% všech obyvatel dubajského emirátu a pouze jedno procento obyvatel žije mimo Dubai City. Ať již ale vaše dovolená probíhá kdekoliv na jeho území, určitě byste neměli návštěvu dubajského hlavního města vynechat.

Dovolená Dubaj - fotografie

Vzkvétající metropole dává všem turistům okázale najevo, že se jedná o jedno z nejmodernějších velkoměst na světě. Investice do nové a moderní výstavby v Dubaji jsou tak značné, že rozmanitost a množství architektonických unikátů ve městě předčila i samotné Abu Dhabi.

Vzhledem k luxusu a špičkovým službám, které dubajská letoviska nabízí, se může dovolená v této části SAE poměrně prodražit. Na druhou stranu ale kde jinde by měl stát nejluxusnější hotel světa než právě v Dubaji? Kdo si chce během dovolené užít skutečného luxusu a nemá hluboko do kapsy, má možnost strávit alespoň několik dní v hotelu Burj al Arab, jediného ubytovacího zařízení se šesti hvězdičkami na světě.

Dovolená Dubaj - fotografie

Mimo ultramoderní centrum se však v postranních uličkách a na trzích stále ještě line vůně koření a pryskyřice a turisté mohou při svých procházkách na periferii natrefit na zbytky dávných tradic. V moderních nákupních centrech ve středu města pak zase na jedné straně okouzluje nakupující zářící mramor a sklo a na straně druhé se prezentují návrháři luxusních mezinárodních značek. Dubaj zkrátka reprezentuje jedinečný kontrast, který je charakteristický pro moderní arabský svět.

Kam jinam v Dubaji nebo v Arabských emirátech na dovolenou?

Dubaj není jedinou oblastí, kde se dá v Dubaji nebo v Arabských emirátech s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Dubaje nebo do Arabských emirátů i na následující místa: Abu Dhabi, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah, Khor Fakkan.