-

Dovolená Fujairah s německou CK

Fujairah

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Fujairah a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty ve Fujairahu v Dubaji nebo v Arabských emirátech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Fujairah - informace

Emirát Fujairah se nachází na východním pobřeží Arabských emirátů a jeho pláže omývání vody Ománského zálivu. Je tedy jediným z emirátů, který nemá své pláže situované směrem do Perského zálivu, ale naopak jsou orientované východně, i vodám Indického oceánu.

Dovolená Fujairah - fotografie

Místní zde nedávají tak okázale najevo bohatství a turisté, kteří se rozhodli strávit svou dovolenou u moře právě v tomto emirátu, tady stále ještě mají možnost narazit na tradiční arabský život a blíže poznat jeho bohatou a zajímavou historii.

Dovolená na východním pobřeží SAE je velmi populární mezi příznivci přístrojového potápění, šnorchlování a dalších způsobů objevování podmořského života. Znalci tvrdí, že z pohledu života pod hladinou nemají pobřežní vody Fujairahu v oblasti kolem Perského zálivu konkurenci. Při pobřeží emirátu se totiž nacházejí hned tři mořské rezervace.

Dovolená Fujairah - fotografie

Dlouhé pláže podél Indického oceánu se noří do průzračně čistého moře a zdejší útesy a skály pod hladinou jsou poseté korály. Ty přitahují další podmořský život a utvářejí tak ekosystém, který určitě stojí za bližší poznání. Zkušení potápěči se tu mohou potopit a prozkoumat také několik podvodních jeskyní nebo si zaplavat se žraloky. Nejzajímavějším lokalitami jsou tady Ras Dibba, Shark Island, Rock Piles a Coral Garden.

Zajímavá je i morfologie tohoto emirátu, neboť na rozdíl od těch ostatních se na jeho území nacházejí hory. A i když by se někomu mohlo zdát, že v takové pouštní zemi, jako jsou Arabské emiráty, se přirozené řeky a potoky nevyskytují, v tomto emirátu můžete dokonce obdivovat nádherné vodopády. Stejně tak stojí za zmínku, že na území tohoto emirátu se paradoxně nenachází žádná poušť nebo že emirát nemá na svém území žádná naleziště ropy.

Dovolená Fujairah - fotografie

Při pohledu od moře se naskytne turistům na lodích poměrně dramatické panorama. Prakticky hned od pobřeží se tu zvedají ostré hřebeny pohoří Hajar, které dosahují nadmořské výšky až 2.500 metrů.

Kam jinam v Dubaji nebo v Arabských emirátech na dovolenou?

Fujairah není jedinou oblastí, kde se dá v Dubaji nebo v Arabských emirátech s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Dubaje nebo do Arabských emirátů i na následující místa: Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Ras al Khaimah, Sharjah, Khor Fakkan.