-

Dovolená Ras al Khaimah s německou CK

Ras Al Khaimah

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Ras Al Khaimah a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Ras al Khaimahu v Dubaji nebo v Arabských emirátech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Ras al Khaimah - informace

Nejsevernější z emirátů Ras al Khaimah má za sebou významnou námořní historii. Z celých Arabských emirátů leží nejblíže Hormuzskému průlivu a sousedí s emiráty Sharjah, Umm al Quwain a Fujairah. O jeho dávné strategické úloze svědčí do dnešních dnů zachovaných více než 70 strážní věží při pobřeží.

Dovolená Ras al Khaimah - fotografie

Nejde o nijak velký region, zabírá jen asi 2% plochy SAE. Někdy bývá považován za nejkrásnější ze všech emirátů kvůli jeho přírodním krásám, skalnatému pobřeží, průzračně čistému moři a bílým plážím, červeným dunám pohoří Hajar a úrodným údolím s typickými arabskými vesničkami.

Ras al Khaimah by se dal charakterizovat jako pravý opak emirátů, ležících jižně od něj. Ty dávají okázale najevo svůj luxus a bohatství, ale to není případ Khaimahu. Na ty kteří, se rozhodli strávit svou dovolenou právě tady, tu čekají spíše tradiční a původní budovy a stavby a to vše je zasazeno do krajiny se spoustou zeleně a mnoha písečnými plážemi.

Dovolená Ras al Khaimah - fotografie

Na území emirátu se také nacházejí oázy uprostřed pouště, které určitě stojí za návštěvu. Pokud chce někdo poznat původní život arabského obyvatelstva, v Ras al Khaimahu bude mít jedinečnou příležitost.

Vůbec z pohledu historie a památek se jedná o nejbohatší ze všech emirátů a zájemci o arabskou kulturu a dějiny se tady budou cítit jako v ráji. Dovolená v Ras al Khaimahu jim určitě přinese mnoho nových poznatků o arabské civilizaci a její kultuře.

Kam jinam v Dubaji nebo v Arabských emirátech na dovolenou?

Ras al Khaimah není jedinou oblastí, kde se dá v Dubaji nebo v Arabských emirátech s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Dubaje nebo do Arabských emirátů i na následující místa: Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Sharjah, Khor Fakkan.