-

Dovolená Hurghada, Safaga s německou CK

El Gouna

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku El Gouna a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Hurghadě nebo Safaze v Egyptě mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Makadi Bay

Dovolená v resortu Makadi Bay s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Hurghady nebo Safagy v Egyptě létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Sahl Hasheesh

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Sahl Hasheesh v Hurghadě nebo Safaze v Egyptě, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Soma Bay

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Soma Bay v Hurghadě nebo Safaze patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Egyptě dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Dovolená Hurghada, Safaga - informace

Hurghada leží u západního pobřeží Rudého moře ve vzdálenosti necelých 500 kilometrů jižním směrem od Káhiry. Dříve se jednalo o malou rybářskou vesničku, ve které se začal turistický ruch rozvíjet až teprve v poslední čtvrtině minulého století. V té době se Hurghada začala přeměňovat na turistické letovisko a dnes je dovolená v této části Egypta velmi populární.

Dovolená Hurghada, Safaga - fotografie

Za těch několik posledních desetiletí se z Hurghady stala jedna z nejoblíbenějších egyptských turistických destinací. V současnosti se rozkládá na téměř 40 kilometrech pobřeží a protože je dovolená v Hurghadě stále více žádaná, postupně se tu budují další a další hotely. Dnes tady mohou turisté bydlet ve více než dvou stovkách ubytovacích kapacity prakticky hned u pobřeží.

Na západ od Hurghady, směrem do egyptského vnitrozemí, se nalézá poušť se skalnatými horami a z východu je Hurghada ohraničena Rudým mořem. Právě vyhřáté a průzračně čisté mořské vody sem po celý rok lákají nejvíce turistů a teplé korálové moře je jedním z hlavních důvodů, proč bývá dovolená v regionu Hurghady jako jedna z prvních vyprodaná. Dalším důvodem je i konstantní slunečné počasí, takže turisté, přilétající strávit svůj čas odpočinku do této části Egypta, se rozhodně nemusejí obávat, že by jim snad měla jejich dovolená propršet.

Dovolená Hurghada, Safaga - fotografie

Vzhledem ke skutečnosti, že dnes měří oblast Hurghady na délku několik desítek kilometrů, se začala geograficky dělit. Nejstarší její částí je staré historické centrum Dahar, na které navazuje moderní Sakkala. Dále na jih leží Village Road, která je tvořena převážně hotely a severně je Hurghada ohraničena oblastí El Ahia.

V Hurghadě má většina místních hotelů svůj vlastní úsek pláže, na nějž mají přístup pouze ubytovaní turisté. Povrch většiny z nich tvoří jemný písek a vzhledem ke skutečnosti, že jde o hotelové pláže, na nich bývá obvykle zajištěn veškerý servis. Je ale nutné počítat s tím, že budete plášť sdílet s dalšími ubytovanými hosty. Kdo by si chtěl během koupání a opalování pod horkým africkým sluncem užít soukromí, může se vydat na nedaleké ostrovy. Těch je v okolí letoviska velké množství a na nich si pak mohou turisté najít svou malou a odlehlou pláž.

Dovolená Hurghada, Safaga - fotografie

Dovolená v Hurghadě se také bude líbit turistům, kteří si chtějí během pobytu v Egyptě užít nočního života a zábavy. Ve večerních hodinách letovisko ožívá a po setmění otevírají nejrůznější restaurace, bary, zábavní podniky a diskotéky. Kromě možnosti bavit se v zábavních podnicích jsou v okolí Hurghády velmi často pořádány nejrůznější párty přímo na pláži. Kdo však dává přednost klidnějšímu strávení večera, může si zajít s rodinou či přáteli posedět do některé ze zdejších restaurací.

Safaga je malým přístavním městečkem, ležícím asi 50 kilometrů od samotné Hurghady. Toto městečko se dělí na dvě části, starou přístavní a moderní turistickou, ve které byly postaveny hotely a další ubytovací zařízení. Safaga jako taková zatím není příliš turisticky využívaná, tudíž dovolená, prožitá v této části egypta, se vyznačuje především klidem a pohodou.

Dovolená Hurghada, Safaga - fotografie

Hlavním lákadlem Safagy jsou její dlouhé písečné pláže na břehu průzračně čisté moře. Dovolená v Safaze je také populární mezi příznivci přístrojového potápění, neboť pod hladinou tady na ně čeká velmi pestrý podmořský život. Potápěči hovoří o tomto resortu jako o korálovém ráji, kde je možné jen pár metrů pod hladinou pozorovat tisíce ryb a dalších vodních živočichů, zdržujících se kolem korálových útesů.

Kam jinam v Egyptě na dovolenou?

Hurghada, Safaga není jedinou oblastí, kde se dá v Egyptě s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Egypta i na následující místa: Marsa Alam, Quseir, Sharm el Sheikh, Nuweiba.

Další sekce katalogu Hurghada, Safaga

Zájezdy se slevou na poslední chvíli do Hurghady nebo Safagy, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Hurghada, Safaga.