-

Dovolená Egypt s německou CK

Hurghada, Safaga

Prožijte v Hurghadě nebo Safaze s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Egyptě tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Marsa Alam, Quseir

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem do Marsa Alam nebo Quseiru v Egyptě, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Sharm el Sheikh, Nuweiba

Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou do Sharm el Sheikhu nebo Nuweiby v Egyptě, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Dovolená Egypt - informace

Že je Egypt skutečně zemí mnoha tváří vám určitě potvrdí každý, kdo měl možnost tento jedinečný stát na severu afrického kontinentu navštívit a blíže poznat. Dovolená v Egyptě se může nést buď ve znamení odpočinku a relaxace, nebo naopak cesty za poznáním dávné historie a kultury lidstva. Zajímavostí Egypta je, že ačkoliv většina turistů z něho zná hlavně letoviska na pobřeží Rudého popřípadě Středozemního moře a možná i některá místa s památkami na dávnou civilizaci, Egypt svým návštěvníkům ve skutečnosti nabízí celkem šest turisticky významných oblastí, kam se během pobytu v Egyptě vydává nejvíce návštěvníků této severoafrické země.

Dovolená Egypt - fotografie

Nejznámější z turisticky populárních oblastí Egypta je pravděpodobně Sharm el Sheikh. Pojmem Sharm el Sheikh bývá ve většině turistických průvodců označován komplex prázdninových středisek na jihovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova. Ze severu je tato oblast ohraničena letoviskem Nabq, zatímco na jihu tvoří hranici tohoto regionu samotný Sharm el Sheikh. Mnoho znalců Egypta by určitě potvrdilo, že právě tento region je nejvhodnějším místem, kde se dá Egyptě prožít skvělá dovolená.

Podél celého pobřeží byly vybudovány četné hotelové komplexy, který svým hostům nabízejí veškerý komfort, jež mohou v takové destinaci, jakou je právě Egypt, očekávat. Moře podél pobřeží je křišťálově čisté a plné podmořského života. I to je důvodem, proč do Sharm el Sheikhu míří na dovolenou tolik příznivců šnorchlování a potápění. Počasí je v této oblasti stálé a slunečné, takže turisté se rozhodně nemusejí obávat, že by jim snad jejich dovolená v Egyptě měla pro pršet. Kdo od své dovolené očekává v první řadě klid, odpočinek a relaxaci spolu s koupáním se v příjemně prohřátém moři, pro koho je kombinace Sharm el Sheikh a letní dovolená u moře jasnou volbou. Kdo však chce v průběhu pobytu v Egyptě poznat i jeho klasické památky, měl by raději volit letoviska přímo na africkém kontinentu.

Dovolená Egypt - fotografie

Ideálním místem pro dovolenou v Egyptě pro jedince, kteří chtějí během pobytu v této zemi na severu Afriky poznat i její tradiční památky, k nimž patří kupříkladu chrámy na řece Nil nebo pyramidy, je oblast zvaná Hurghada. Hurghadou se nazývá asi 100 kilometrový pás pobřeží Rudého moře, který je ohraničen prázdninovými středisky El Gouna na severu a Safaga na jihu. Samotné město Hurghadase nachází zhruba uprostřed této oblasti. Hurghadu charakterizují dobře vybavené hotely, průzračně čisté moře, hezké a udržované pláže a pochopitelně blízkost těch nejdůležitějších a nejvýznamnějších egyptských památek. Dovolená tady se tak dá rozdělit na období, kdy si turisté mohou užívat lenošení a slunění se na pláži spolu s koupáním, a na období, kdy mohou poznávat historii a kulturu Egypta na vlastní oči. Známé památky, které proslavily Egypt po celém světě, jsou totiž od Hurghady vzdáleny jen několik hodin jízdy.

K Hurghadě bývá někdy řazena i oblast, ležící jižně od Safagy. Ta je ohraničena městem Quseir na severu a letoviskem Marsa Alam na jihu. Podle těchto měst bývá označována jako Marsa Alam / Quseir. Mezi klasickými turisty zatím není tak známá, ovšem potápěči moc dobře vědí, že dovolená na této části egyptského pobřeží stojí za to. Vzhledem k tomu, že oblast zatím nebyla tolik zasažena masivním turistickým ruchem, jsou zdejší korály a podmořský život zatím téměř nedotčený a pod hladinou je tak možné spatřit živočichy a rostliny, které jsou u populárních letovisek už dávno nemyslitelné.

Dovolená Egypt - fotografie

Zbývající 4 egyptské oblasti jsou pak historicky významnými regiony se spoustou starověkých památek. Hlavní město Egypta Káhira je moderní metropolí a svým návštěvníkům nabízí vše, co leze od současného velkoměsta očekávat. Je nejlidnatějším městem na africkém kontinentu a trvale zde žije více než 16 milionů obyvatel. Důvodem, proč kolik turistů během své cesty do Egypta navštíví také Káhiru, je oblast Gíza, kde se nacházejí světově proslulé pyramidy. Ty zapsaly Egypt do povědomí celého světa.

Další z turisticky atraktivních oblastí, která leží jen nedaleko od Káhiry, je město Alexandria. Ve starověku důležité společenské a obchodní centrum, na kterém Egypt z velké části stavěl svoji moc, se dnes proměnilo ve velmi rozvinutý turistický regionu na pobřeží Středozemního moře. Bylo zde vybudováno množství moderních hotelových komplexů a na své návštěvníky tu čekají překrásné pláže s bílým pískem. V některých místech může jejich šířka dosahovat až 100 metrů a vody u pobřeží Alexandrie jsou čisté a průzračné. Tato oblast však na své místo na slunci cestovního ruchu teprve čeká a zatím jen málo turistů si pod destinací Egypt vybavuje i jeho středomořská letoviska.

Dovolená Egypt - fotografie

Zájemci o historii velmi často navštěvovanou egyptskou oblastí je Luxor. Tento region leží ve vzdálenosti asi 500 kilometrů jižním směrem od Káhiry. Do Assuanu, poslední z turisticky významných oblastí v Egyptě, je to odtud ještě dalších 200 kilometrů na jih. V případě Luxoru se pravděpodobně se jedná o historicky nejvýznamnější oblast celého Egypta. Právě zde se nacházejí takové skvosty, jako je chrámový komplex Karnak nebo známé Údolí králů, v němž se nalézá více než 60 hrobek egyptských králů a faraonů. Luxor se nachází ve vzdálenosti asi 200 kilometrů od Hurghady a bývá častým cílem turistů, kteří tráví svou dovolenou právě v hurghadských letoviscích.

Nejjižněji položenou turistickou oblastí Egypta je Assuan. Tato oblast je také velmi bohatá na historické památky a turisté tady mohou současně zažít jedinečnou africkou atmosféru. Assuan se nachází na řece Nil a světový věhlas získal mimo jiné svou obrovskou přehradou. Je také bohatý na celou řadu jedinečných památek ve formě chrámů a právě v Assuanu se nachází světoznámý chrám Abu Simbel, který byl z důvodu stavby přehrady přemístěn z údolí výše, aby nedošlo k jeho zatopení.

Doplňující informace k dovolené v Egyptě

Kam vyrazit v Egyptě na výlet? Co byste měli vidět, a co naopak nestojí, za to? Články o světoznámých egyptských památkách, nejrůznější cestopisy, příspěvky o potápění, cestovatelské zkušenosti a množství dalších zajímavostí naleznete na webu zaměřeném na trávení volného času v Egyptě.

Další sekce katalogu Egypt

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Egyptě, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Egypt.