-

Dovolená Marsa Alam, Quseir s německou CK

El Quseir

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku El Quseir a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Marsa Alam nebo Quseiru v Egyptě mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Marsa Alam

Dovolená v resortu Marsa Alam s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Marsa Alam nebo Quseiru v Egyptě létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Dovolená Marsa Alam, Quseir - informace

Podobně jako celá řada letovisek v Egyptě, i Marsa Alam byla dříve jen tradiční rybářskou vesničkou, o které věděli jen zasvěcení. Koncem minulého století však došlo k prudkému rozvoj a z původně malé vesnice, ve které stálo jen několik jednoduchých ubytovacích kapacit, využívané především potápěči, se oblast okolo Marsy postupně stává jedním z nejpopulárnější regionů pro dovolenou v Egyptě.

Dovolená Marsa Alam, Quseir - fotografie

K rozvoji turistiky a cestování v oblasti určitě přispělo i vybudování moderního mezinárodního letiště, jež bylo uvedeno do provozu v roce 2001. Ale ani výstavba nového letištního terminálu neubrala Marse nic z její původní atmosféry. Ti z turistů, pro které by měla být dovolená v Egyptě především dovolenou pohodovou a klidnou, by určitě měli dát Marse Alam přednost před takovými oblastmi, jako je například Sharm el Sheikh nebo Hurghada.

V oblasti Marsy čekají na turisty rozlehlé pláže s písečným povrchem, průzračně čistá voda v moři a pobřeží, lemované vzrostlými palmami. Někdo říká, že při pobřeží Marsy se rozkládají ty nejhezčí pláže celého Egypta. Zajímavou možností pro koupání je také laguna Samadai, kde žije skupinka hravých delfínů, s nimiž si mohou turisté zaplavat.

Dovolená Marsa Alam, Quseir - fotografie

I když je Marsa Alam v porovnání se známějšími letovisky mladá a pořád ještě ne tak známá, i tak si tady turisté mohou během své dovolené vychutnávat maximálního komfortu. Ubytování je tu zajištěno v celé řadě hotelů, kterým nechybí bazény, hotelové pláže, bary, restaurace a další vybavení. Takové vybavení by ostatně v dnešní době už měla dovolená v Egyptě tak nějak automaticky zahrnovat.

Asi 150 kilometrů severně od městečka Marsa Alam se nachází letovisko Quseir. Do Hurghady je to odsud dalších 200 kilometrů na sever. Ve starověku býval Quseir jedním z nejvýznamnějších přístavů Egypta a tak mohou turisté, pro které byla dovolená v Quseiru, volbou kde stráví čas volna v Egyptě, jak přímo ve městě, tak také v jeho okolí, poznat něco z egyptské historie. Quseir byl totiž založen už době nejméně 5.000 let před naším letopočtem.

Dovolená Marsa Alam, Quseir - fotografie

Dovolená v Quseiru je velmi oblíbená mezi potápěči, kteří sem často cestují kvůli dnes už celosvětově známým lokalitám. K nim patří ostrovy Malý a Velký bratr, v jejichž okolí se nacházejí jak vraky lodí, tak také bohaté korálové útesy a dokonce podmořské jeskyně, nebo třeba pro ponory oblíbené místo Shake Malik, kde na své bližší prozkoumání čeká mohutný korálový útes. Dovolená kolem Quseiru je vhodná i pro příznivce šnorchlování, neboť zatím není tak zasažená masovým turismem, jako letoviska na severu, a zdejší vodník fauna a flóra je velmi zachovalá.

I když je El Quseir a jeho přilehlé okolí vyhledáváno především příznivci šnorchlování a přístrojového potápění, ani ti kteří, si chtějí užít slunce na rozpálených plážích a koupání v prohřátém moři, tady určitě nebudou zklamání. Vzhledem k bohatství, které zdejší moře skrývá, je region kolem Quseiru chráněn. To se projevuje nejen na pevnině, kde jsou kupříkladu pod ochranou hnízdiště mořský želv, ale i pro potápěče tady platí některá omezení z důvodu ochrany zdejšího pobřeží.

Kam jinam v Egyptě na dovolenou?

Marsa Alam, Quseir není jedinou oblastí, kde se dá v Egyptě s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Egypta i na následující místa: Hurghada, Safaga, Sharm el Sheikh, Nuweiba.

Další sekce katalogu Marsa Alam, Quseir

Zájezdy se slevou na poslední chvíli do Marsa Alam nebo Quseiru, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Marsa Alam, Quseir.