-

Dovolená Recife s německou CK

Recife

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Recife a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Recife v Jižní Americe mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Recife - informace

Recife se nachází na severovýchodě Brazílie a má 1,4 milionu obyvatel. Místo je se svojí slavnou pláží Boa Viagem oblíbeným turistickým cílem. Pláž je dlouhá 8 km a je velmi různorodá. Ale i město má své kouzlo. Prohlídka historické části města s mnoha historickými domy připomíná pohnutou historii. Současně je tato čtvrť také známá pro velké množství barů a restaurací se svojí nabídkou národních i mezinárodních pokrmů. V Boa Viagem se také nachází největší nákupní centrum v zemi. Mimo jiné je zde 450 obchodů, kina, bowlingové dráhy, bary a restaurace.

Recife, město mostů nebo také Benátky severovýchodu, tak Brazilci nazývají toto milionové město s četnými řekami a kanály. Svému jménu vděčí město své výhodné poloze za útesy (Recifes). Hlavní atrakcí metropole s mezinárodním letištěm je malé městečko v bezprostředním sousedství, jehož koloniální architektura je důkazem kdysi fantasticky bohaté éry.

Městské centrum se skládá ze tří částí: samotného Recife, Santo Antônio a São José, Boa Vista a Santo Amaro. První dvě části leží ostrovech, které vytvořily řeky Capibaribe, Beberibe a Pina, zatímco třetí část je od pevniny oddělena kanálem Tacaruna. Při koupání nebo surfování v moři doporučujeme být opatrní. Přilehlé pobřežní útesy byste v žádném případě neměli překročit, existuje zde velké riziko, že budete napadeni žraloky.

Bohužel v posledních letech roce prudce vzrostla v Recife trestná činnost. Případy, kdy jsou vykradeny i hotelové pokoje, již bohužel nejsou vzácné. Proto se nedoporučí procházky po setmění, nebo v opuštěných uličkách. U sebe noste jen malé množství hotovosti, a v hotelovém trezoru si uložte pas a letenku.

Kam jinam v Jižní Americe na dovolenou?

Recife není jedinou oblastí, kde se dá v Jižní Americe s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Jižní Ameriky i na následující místa: Brazílie, Kolumbie, Rio de Janeiro a okolí.