-

Dovolená Gran Canaria s německou CK

Arguineguin

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Arguineguin a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Gran Canarii na Kanárských ostrovech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

El Salobre

Dovolená v resortu El Salobre s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Gran Canarii na Kanárských ostrovech létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Las Palmas

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Las Palmas na Gran Canarii na Kanárských ostrovech, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Maspalomas

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Maspalomas na Gran Canarii patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Kanárských ostrovech dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Playa Del Aguila

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Playa Del Aguila s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Gran Canarii a turisté možnost letu na dovolenou na Kanárské ostrovy z blízkého letiště stále častěji využívají.

Playa Del Cura

Letní dovolená u šplouchajícího moře na Kanárských ostrovech je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Playa Del Cura na Gran Canarii s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Playa Del Ingles

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Playa Del Ingles a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Gran Canarii na Kanárských ostrovech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Playa De Taurito

Ilustrační foto
Dovolená v resortu Playa De Taurito s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Gran Canarii na Kanárských ostrovech létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Puerto De Mogan

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Puerto De Mogan na Gran Canarii na Kanárských ostrovech, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Puerto Rico

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Puerto Rico na Gran Canarii patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Kanárských ostrovech dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

San Agustin

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku San Agustin s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Gran Canarii a turisté možnost letu na dovolenou na Kanárské ostrovy z blízkého letiště stále častěji využívají.

Dovolená Gran Canaria - informace

Dovolená na ostrově Gran Canaria patří mezi Kanárskými ostrovy k nejžádanějším. Co do rozlohy ostrov třetím největším ostrovem Kanárského souostroví hned po Tenerife a Fuerteventuře. Leží ve vzdálenosti asi 2 stovek kilometrů od pobřeží Západní Afriky a při pohledu z vesmíru je jediným Kanárským ostrovem, který má takřka dokonalý kruhový tvar. Ten je pouze na severovýchodě ostrova narušen malým výběžkem La Isleta, na kterém byl vybudován přístav a nachází se zde i část hlavního města Las Palmas.

Dovolená Gran Canaria - fotografie

Nejvyšším vrcholem ostrova Gran Canaria je hora Pico de la Nieves, která se přímo v jeho středu tyčí do nadmořské výšky bezmála 1950 metrů. Její vrchol je častým výletním místem pro ty návštěvníky ostrova, pro které neznamená dovolená u moře pouze lenošení na rozpálených plážích u šumícího moře. Hora je součástí hřebene, který rozděluje od severozápadu na jihovýchod ostrov na dvě klimaticky rozdílná pásma. Sever ostrova je bohatý na srážky během zimního období a tak je pro něj charakteristická bující příroda a sytě zelená barva, zatímco jih ostrova je poměrně suchý a u jižního výběžku nedaleko letoviska Maspalomas dokonce vytvořil písek navátý ze Sahary známé písečné duny.

Členité pobřeží ostrova Gran Canaria se táhne v délce téměř 250 kilometrů a z toho skoro čtvrtinu tvoří pláže. Z celkových 60 kilometrů pláží jich je více než polovina písečných. Dovolená na ostrově tak určitě nemusí být pro většinu jeho návštěvníků vázána pouze na jednu pláž u hotelu. Nejznámější pláží ostrova Gran Canaria je určitě ta v letovisku Playa del Ingles nedaleko Maspalomas, u které se nacházejí známé písečné duny.

Dovolená Gran Canaria - fotografie

Trávení volného času na zdejších pláží však není jediným způsobem, jak se dá na Gran Canarii prožít dovolená. Celá řada turistů sem přijíždí i kvůli tomu, aby svůj volný čas strávili aktivně. Na Kanárských ostrovech, Gran Canarii nevyjímaje, jsou pro aktivní dovolenou velmi příhodné podmínky, neboť zde ani během léta nepanují žádná velká horka. Ostrovy jsou dokonalým místem pro sporty jako je například golf, tenis, pěší turistika, cyklistika a další. Pochopitelně zde mohou turisté také vyzkoušet přímo na plážích nebo v pobřežních vodách celou řadu plážových a vodních sportů.

Nejznámějším prázdninovým střediskem na ostrově Gran Canaria je Playa del Ingles na jeho jihu. Jde o velmi rušné a živé letovisko se spoustou hotelů a další turistické infrastruktury v podobě nákupních center, restaurací, klubů a diskoték a dalších zařízení. Vzhledem k oblíbenosti této oblasti je v blízkosti Playa del Ingles možné navštívit celou řadu turistických atrakcí, mezi které patří například zoologická a současně botanická zahrada Palmitos nebo westernové městečko Sioux City. Rodiny s malými dětmi určitě přivítají možnost návštěvy dvou vodních zábavních parků Aquasur a Ocean Park.

Dovolená Gran Canaria - fotografie

S Playou del Ingles sousedí známé letovisko Maspalomas, které však patří spíše do kategorie luxusních a poměrně drahých prázdninových resortů. Malá palmová oáza na okraji známých písečných dun leží přímo na dlouhé písečné pláži a zdejší ubytovací kapacity poskytují svým hostům veškerý luxus a komfort. Samozřejmě nechybí dlouhá promenáda s mnoha obchody, restauracemi a dalšími podniky. Dovolená v této části ostrova Gran Canaria je však poměrně finančně náročná, neboť jde o jedinečnou oblast s omezenou nabídkou ubytovacích kapacit.

Jen asi tři nebo čtyři kilometry od Maspalomas se nachází malé a velmi po klidné letovisko San Agustin. Jeho hotely jsou ve většině případů zasazený do udržovaných zahrad a leží v těsné blízkosti pláží. Ani tady nechybí restaurace, kavárny, bary a obchody a dovolená tady je vhodná pro jedince, kteří mají rádi klidnější letoviska ale současně si nechtějí odpustit moderní komfort a služby.

Dovolená Gran Canaria - fotografie

Západně od Maspalomas se pak nacházejí dvě známá letoviska Puerto Rico a Puerto de Mogan. Puerto Rico je největším přístavem na ostrově a turisté tady mají vedle široké možnosti ubytování k dispozici spoustu obchodů, butiků, restaurací, barů a také diskoték. Puerto de Mogan je naopak letoviskem klidnějším, ve kterém rádi tráví svou dovolenou majitelé jachet. Toto městečko totiž nabízí hned dva přístavy pro tyto typy lodí a turisté se tady mohou koupat na uměle vytvořené pláži, která je chráněna před vodami Atlanského oceánu kamenitou hrází.

Kam jinam na Kanárských ostrovech na dovolenou?

Gran Canaria není jedinou oblastí, kde se dá na Kanárských ostrovech s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Kanárské ostrovy i na následující místa: Fuerteventura, La Gomera, Lanzarote, La Palma, Tenerife.

Další sekce katalogu Gran Canaria

Zájezdy se slevou na poslední chvíli na Gran Canarii, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Gran Canaria.