-

Dovolená Kanárské ostrovy s německou CK

Fuerteventura

Prožijte na Fuerteventuře s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže na Kanárských ostrovech tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Gran Canaria

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Gran Canarii na Kanárských ostrovech, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

La Gomera

Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou na La Gomeru na Kanárských ostrovech, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Lanzarote

Letní dovolená, zajištěná jednou z významných německých cestovních kanceláří a strávená v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních na Lanzarote, určitě uspokojí všechny vaše požadavky a na čas, prožitý na Kanárských ostrovech, budete bezpochyby vzpomínat jen v dobrém.

La Palma

Protože letecká doprava je stále populárnější, nasedněte i vy na blízkém zahraničním letišti na některé z letadel, mířících s turisty na La Palmu na Kanárských ostrovech a zjistěte, proč patří tato destinace nejen mezi německými turisty k jedněm z nejoblíbenějších.

Tenerife

Neobejde-li se letní dovolená u moře dle vašich představ bez lenošení a odpočinku na plážových lehátkách u moře či hotelového bazénu, pak je Tenerife s německou cestovní kanceláří ideálním místem, kde si na Kanárských ostrovech užijete dostatku klidu k relaxování.

Dovolená Kanárské ostrovy - informace

Málokdo ví, že i když jsou Kanárské ostrovy poměrně malým souostrovím, patří mezi 7 nejnavštěvovanějších destinací na světě. Dovolená na Kanárských ostrovech je velmi populární a statistické údaje tuto skutečnost jen potvrzují. Každým rokem přilétá na tyto ostrovy strávit svou dovolenou více než 12 milionů turistů z celého světa.

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Zajímavostí je, že název Kanárské ostrovy nemá nic společného s kanárky jak by se mohlo na první pohled zdát. Jméno souostroví pochází z latinského Insula Canaria, což v překladu znamená Ostrov psů. Dle legendy totiž kdysi toto souostroví strážili obrovští psi. Někteří vědci se domnívají, že antičtí mořeplavci spatřovali psi v tuleních, kteří dříve na ostrovech žili.

Kanáry, jak se také někdy tomuto souostroví familiérně přezdívá, by se daly jednoduše charakterizovat jako jedinečná kombinace prosluněné dovolené a současně celé řady jedinečných přírodních úkazů, které se jinde na světě nevyskytují. Na ostrovech panuje stálé počasí a průměrná roční teplota se zde pohybuje kolem 21 stupňů Celsia. V čase hlavních školních prázdnin zde teploty dosahují příjemných 28 - 29 stupňů a během celého roku zde prší pouhých 30 dní. Většina srážek tady spadne v zimním období a od června do září zde neprší jen velmi výjimečně. Dovolená na Kanárských ostrovech je tedy ideální možností, jak prožít dny volna pro všechny, kdo hledají teplé a stálé slunečné počasí bez bouřek a současně se nechtějí péct v téměř 40-ti stupňový vedrech, která panují například v Egyptě, Turecku nebo jižním Řecku.

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Souostroví Kanárské ostrovy tvoří 7 hlavních ostrovů a několik dalších ostrůvku a za jejich vznikem stojí sopečná činnost. Ostrovy se nalézají asi 100 kilometrů západním směrem od pobřeží Maroka a spolu se dalšími ostrovy, ke kterým patří Azory, Kapverdy a Madeira náleží ke geografické oblasti zvané Makaronézie.

Asi nejznámějším ostrovem celého souostroví Kanárské ostrovy je Gran Canaria. I když jde co do velikosti v pořadí až o třetí největší ostrov po Tenerife a Fuerteventuře, je Gran Canaria natolik rozmanitá, že bývá občas označována malým kontinentem. A skutečně zde mohou její návštěvníci najít například písečné duny v Maspalomas, které evokující africký kontinent, zelené hory a vodní nádrže ve vnitrozemí mohou připomínat Evropu a konečně zdejší kaňony a skalní rostliny připomínají Severoamerický kontinent. Dovolená na Gran Canarii tak může připomínat dovolenou na 3 světadílech současně. Většina turistů, pro které byla dovolená na Gran Canarii volbou, na jakém Kanárském ostrově stráví svůj čas odpočinku a relaxace, bývá ubytována na jihu ostrova. Právě v těchto místech se nachází známá turistická letoviska jako jsou Maspalomas a San Agustín.

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Dalším, turisticky velmi populárním ostrovem, je Fuerteventura. Ta se na poli cestování a dovolené u moře proslavila hlavně svými nekonečnými písčitými plážemi. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně rozlehlý ostrov, jsou některé části jeho pobřeží stále ještě turisticky prakticky netknuté a dovolená se tady bude líbit hlavně romantickým duším. Nacházejí se tady však i známá letoviska, jako je oblast Jandia, která je k nalezení v jihozápadní části ostrova. Na turisty tady čeká více než 25 kilometrů pláží a takřka ideální podmínky pro windsurfing. Naopak středisko Caleta de Fuste ve východní části ostrova zase láká příznivce šnorchlování a přístrojového potápění na svou až neuvěřitelně čistou a průzračnou vodu. Nezřídka kdy se tady turisté mohou v moři setkat s želvami nebo dokonce delfíny.

Ostrov Tenerife bývá někdy také nazýván ostrovem věčného jara, i když se tak někdy nazývají také celé Kanárské ostrovy. Rozkvetlý a zelený sever ostře kontrastuje s poměrně suchým jihem ostrava. Zhruba uprostřed Tenerife se k nebi zvedá nejvyšší hora Španělska, vulkán Pico de Teide. Jeho vrchol se nachází v nadmořské výšce 3.717 metrů a je jakýmsi symbolem různých klimatických pásem na ostrově. Například až do pozdního jara, kdy se při pobřeží již koupou v moři první turisté, je jeho vrcholek stále ještě pokrytý sněhem. V tomto čase je tady dovolená skutečně kouzelná.

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

Asi nejtypičtějším vulkanický ostrovem celého souostroví je Lanzarote. Krajině tohoto ostrova dominuje pohoří Montanas del Fuego, což v překladu znamená Ohňové hory. Ráz zdejší krajiny tvoří dávno zuhelnatělá údolí a velké množství malých vyhaslých sopouchů, které na některé turisty, kteří se rozhodli během dovolené na Lanzarote tento ostrov blíže prozkoumat, mohou působit dojmem měsíční krajiny. Na ostrově Lanzarote se také nachází národní park Timanfaya, který se proslavil svou unikátní sopečnou krajinou. Podél pobřeží se turisté na dovolené koupou většinou na oblázkových plážích či skalách a zdejší pláže mají díky sopečném popelu většinou tmavší barvu.

La Gomera je oblíbeným ostrovem z trojice menších ostrůvků. Z Tenerife je možné se sem lodí dostat za necelou půlhodinku. Zajímavostí je, že i uprostřed horkého léta je tady teplota vždy o pár stupňů nižší než například na Tenerife. Dovolená je tady vhodná pro turisty, kteří nemají rádi příliš velká horka. Na ostrově se nachází celá řada vulkanických útesů a strmých roklin, které tady zanechala dávná sopečná činnost.

Dovolená Kanárské ostrovy - fotografie

La Palma je pátým největším ostrovem z Kanárského souostroví a někdy bývá nazývána jako La Isla Bonita, tedy nádherný ostrov. La Palma je charakteristická svými vysokými vrcholky hor na poměrně malé ploše a na jednom z nich se nachází známá hvězdárna Roque de los Muchachos. Právě na La Palmě se nacházejí jedny z nejlepších podmínek pro pozorování hvězd na světě.

Posledním z menších ostrovů souostroví Kanárské ostrovy je El Hierro. Tento ostrov je charakteristický svou rozmanitou krajinou, kde se střídá zvrásněná ztuhlá láva s tropickými rostlinami a borovicovými lesy. Ostrov je, i díky své velikosti, velmi klidný a turisté si tady mohou užívat prakticky nekonečné pohody. Dovolená na El Hierru se určitě bude líbit těm jedincům, kteří preferují klid před vymoženostmi známých turistických center.

Doplňující informace k dovolené na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy - kdo by neznal toto společenství ostrovů ležících v severním Atlantiku. Již mnoho let patří "Kanáry" mezi vyhledávanou turistickou destinaci hlavně v období, kdy u nás panuje zima. Na Kanárské ostrovy se jezdíme ohřát na sluníčku, přijít na jiné myšlenky a také za sportem. Zajímá vás jak vysoké jsou teploty na ostrovech v těchto dnech? Stačí se podívat na aktuální předpověd počasí. Kanárské ostrovy zahrnují celkem sedm rozmanitých ostrovů. Záleží jen na vás jak chcete prožít dovolenou a pak už stačí vybrat si ten správný ostrov. Nemáte-li dostatek informací nebo si chcete nechat poradit při vašem výběru ostrova, můžete se podívat na stránky s informacemi o Kanárských ostrovech. Dozvíte se spoustu užitečných rad a zajímavostí z jednotlivých ostrovů.

Další sekce katalogu Kanárské ostrovy

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Kanárských ostrovech, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Kanárské ostrovy.