-

Dovolená Lanzarote s německou CK

Costa Teguise

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Costa Teguise a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Lanzarote na Kanárských ostrovech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Playa Blanca

Dovolená v resortu Playa Blanca s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Lanzarote na Kanárských ostrovech létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Puerto Calero

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Puerto Calero na Lanzarote na Kanárských ostrovech, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Puerto Del Carmen

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Puerto Del Carmen na Lanzarote patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Kanárských ostrovech dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Tinajo

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Tinajo s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Lanzarote a turisté možnost letu na dovolenou na Kanárské ostrovy z blízkého letiště stále častěji využívají.

Dovolená Lanzarote - informace

Ostrov Lanzarote je ze všech Kanárských ostrovů situován nejseverněji a z geologického hlediska je na něm nejvíce znát, že celé Kanárské ostrovy vznikly díky sopečné činnosti. Nedávná vulkanická činnost je patrná prakticky po celém ostrově a kupříkladu v národním parku Campo de Fuego del Timanfaya si mohou jeho návštěvníci prohlédnout z geologického hlediska velmi mladé lávové pole, které zde vzniklo při erupcích teprve v první polovině 18. století. Další z Kanárských ostrovů Fuerteventura leží jen necelých 15 kilometrů jihozápadně od Lanzarote.

Dovolená Lanzarote - fotografie

Lanzarote je kvůli relativnímu nedostatku srážek a vysokým teplotám z celého Kanárského souostroví nejvíce vyprahlý a zdejší příroda dodává sopečné měsíční krajině na unikátnosti. Milovníci a obdivovatelé přírody si však i na tomto ostrově přijdou na své a jejich dovolená tady bude určitě jedinečná. Národní park Timanfaya, který byl pojmenován po nejvyšším ze zdejším kráterů s výškou přesahující 500 metrů, je charakteristický svými ztuhlými lávovými řekami a jezery a stejně tak rozlehlými škvárovými poli. Návštěvníci ostrova, pro které dovolená na ostrově neznamená pouze lenošení na zdejších plážích, mohou v během návštěvy parku Timanfaya zajít do unikátní restaurace El Diablo. Tu navrhoval zdejší rodák a umělec César Manrique a její hosté si v ní mohou pochutnat na specialitách, připravených na roštu nad stále ještě aktivním sopouchem.

Další ze zdejších unikátních přírodních úkazů, bez jejichž návštěvy by nebyla dovolená na Lanzarote úplná, patří lávové jeskyně Cuevas de los Verdes. Jde o jedinečné a nádherné jeskyně, zatopené do výšky jen několika desítek centimetrů vodou, ovšem optický klam na zrcadlově lesklé a klidné hladině způsobuje, že se zdejší jezero jeví daleko hlubším než ve skutečnosti je. Za návštěvu stojí také El Golfo, unikátní sytě zelené jezero nedaleko od mořského příboje, které se nachází uprostřed pláže z černého písku.

Dovolená Lanzarote - fotografie

Co do rozlohy čtvrtý největší ostrov Kanárského souostroví je pochopitelně také ideálním místem, kde strávit dovolenou u moře. Ti z turistů, kteří již tento ostrov někdy v minulosti navštívili, vám jistě potvrdí, že se vyznačuje především všudypřítomným klidem. Dovolená tady se bude líbit hlavně jedincům, kteří dávají před známými a pulzujícími letovisky přednost soukromí a pohodě. Pláže na Lanzarote nejsou ani v nejvyšší sezóně přelidněné a také tempo zdejšího života připomíná spíše jižní země, jako je Portugalsko, Španělsko či Itálie, než hektický a uspěchaný sever Evropy.

Podobně jako na dalších Kanárských ostrovech, i na Lanzarote panuje v průběhu celého roku stálé a příjemné počasí. Teplota se tady většinou pohybuje v rozmezí od 20 do 25 stupňů a teplota vody přilehlého Atlantského oceánu kolísá několik málo stupňů nad nebo pod hodnotou 20 stupňů Celsia.

Dovolená Lanzarote - fotografie

K nejznámějším letoviskům ostrova patří Costa Teguise, které se nachází asi 5 kilometrů severovýchodně od hlavního města Arrecife. Na zdejší architekturu měl velký vliv již zmiňovaný umělec César Manrique a turisté zde mohou být ubytování jak v cenově příznivých apartmánech, tak také v hotelích s veškerým komfortem. Koupat v moři se mohou hned na několika menších plážích se světlým i tmavým pískem. Některé mají pozvolný vstup do vody a jsou tak vhodné i pro rodinnou dovolenou, u jiných pak mořské dno klesá poměrně rychle.

Opačným směrem z Arrecife leží letovisko Puerto del Carmen, které vzniklo v průběhu času z původní rybářské vesničky. Puerto del Carmen je známé svými 2 dlouhými písečnými plážemi, které nebývají ve zdejších letoviscích úplně obvyklé. Jejich délka se blíží v obou případech jednomu kilometru a jejich povrch je tvořen tmavým sopečným pískem.

Dovolená Lanzarote - fotografie

Na samém jihu ostrova se pak nalézá prázdninové středisko Playa Blanca. I v tomto případě šlo původně o vesničku rybářů, která se však během posledních desetiletích přeměnila ve velmi vyhledávané a oblíbené letovisko pro dovolenou. Až do současnosti si však zachovalo svůj původní charakter a dovolená strávená v tomto prázdninovém středisku má svým způsobem nádech romantiky. Asi nejznámější zdejší pláží je Playa Dorada, 300 metrů dlouhá písečná pláž v umělé zátoce.

Kam jinam na Kanárských ostrovech na dovolenou?

Lanzarote není jedinou oblastí, kde se dá na Kanárských ostrovech s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Kanárské ostrovy i na následující místa: Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Tenerife.

Další sekce katalogu Lanzarote

Zájezdy se slevou na poslední chvíli na Lanzarote, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Lanzarote.