-

Dovolená Tenerife s německou CK

Buenavista Del Norte

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Buenavista Del Norte a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Tenerife na Kanárských ostrovech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

El Medano

Dovolená v resortu El Medano s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Tenerife na Kanárských ostrovech létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Golf Del Sur

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Golf Del Sur na Tenerife na Kanárských ostrovech, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Guia De Isora

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Guia De Isora na Tenerife patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Kanárských ostrovech dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

La Caleta (Costa Adeje)

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku La Caleta (Costa Adeje) s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Tenerife a turisté možnost letu na dovolenou na Kanárské ostrovy z blízkého letiště stále častěji využívají.

Los Cristianos

Letní dovolená u šplouchajícího moře na Kanárských ostrovech je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Los Cristianos na Tenerife s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Playa De Fanabe

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Playa De Fanabe a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Tenerife na Kanárských ostrovech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Playa De Las Americas

Dovolená v resortu Playa De Las Americas s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Tenerife na Kanárských ostrovech létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Playa Del Duque

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Playa Del Duque na Tenerife na Kanárských ostrovech, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Playa Paraiso (Costa Adeje)

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Playa Paraiso (Costa Adeje) na Tenerife patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Kanárských ostrovech dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Puerto De La Cruz

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Puerto De La Cruz s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Tenerife a turisté možnost letu na dovolenou na Kanárské ostrovy z blízkého letiště stále častěji využívají.

Puerto Santiago

Letní dovolená u šplouchajícího moře na Kanárských ostrovech je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Puerto Santiago na Tenerife s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Santa Cruz De Tenerife

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Santa Cruz De Tenerife a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Tenerife na Kanárských ostrovech mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Torviscas

Dovolená v resortu Torviscas s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Tenerife na Kanárských ostrovech létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Dovolená Tenerife - informace

Největším z Kanárského souostroví je ostrov Tenerife, jehož pobřeží má délku téměř 270 kilometrů. Hlavním městem ostrova je přístav Santa Cruz, který byl velmi významným obchodním uzlem již v průběhu devatenáctého století. Santa Cruz leží u velkého severovýchodního výběžku a leží jen asi kilometr od městečka San Cristobal de la Laguna, kde se nachází také jedno ze dvou letišť na ostrově.

Dovolená Tenerife - fotografie

V centru ostrova se k nebi zvedá nejvyšší zdejší hora Pico del Teide, která je současně nejvyšším vrcholem celého Španělska. Její nadmořská výška je 3.718 metrů a dokonce i zdatní horolezci, pro které je dovolená na Tenerife velmi atraktivní z důvodu možnosti kombinace pobytu u moře a horské turistiky, považují výstup na horu Teide za velmi náročný. Vzhledem ke své výšce je hora viditelná z celého ostrova a stejně tak je z jejího vrcholu nádherný výhled na celé Tenerife a přilehlé moře.

Zajímavostí je, že Pico del Teide je dodnes aktivní sopkou. Pro koho by dovolená na ostrově Tenerife nebyla bez výstupu na nejvyšší zdejší horu kompletní a necítí se na celý výstup, může využít k dopravě lanovku, jejíž vrcholová stanice se nachází asi 200 metrů pod vrcholem. Protože bývá vrcholek hory Teide pokrytý sněhem až do pozdního jara, je pravděpodobné, že název Tenerife vznikl spojením slov pro horu a bílou barvu.

Dovolená Tenerife - fotografie

Stejně jako na ostrovech Gran Canaria či La Palma, i na Tenerife ovlivňuje zdejší pohoří počasí a podnebí v jednotlivých ostrovních částech, a prakticky ostrov rozděluje na dva rozdílné regiony. Na severu je o něco chladněji a během zimního období zde také spadne větší množství srážek. Díky vhodným podmínkám se zde velmi dobře daří banánům a plody banánovníku jsou jedním z hlavních obchodních artiklů tohoto neustále zeleného a kvetoucího ostrova. Jih je naopak sušší a o pár stupínků teplejší než sever.

Tak jako na ostatních zbývajících ostrovech Kanárského souostroví, i na ostrově Tenerife panuje v průběhu celého roku příjemně teplé a stálé počasí. Turistická sezóna tady prakticky nikdy nekončí a dovolená se tu vyznačuje teplotami pohybujícími se kolem pětadvaceti až třiceti stupňů. Noci jsou samozřejmě o něco chladnější než bývají dny, ale i tak je zde velmi příjemně. Místní zajímavostí je skutečnost, že vrcholy turistické sezóny jsou tady Silvestr a období karnevalu. Říká se, že karneval na ostrově Tenerife je hned po světoznámém karnevalu v brazilském Riu druhým největším na světě. Dovolená na některém z Kanárských ostrovů tak může znamenat příjemné teploty během horkého léta nebo také letní počasí v průběhu evropské zimy.

Dovolená Tenerife - fotografie

Kromě odpočinku a relaxace na zdejších písečných plážích se světlým i tmavým pískem a koupání se čistých vodách Atlantiku může dovolená na Tenerife znamenat pro aktivní jedince také jedinečnou příležitost pro pěší turistiku či cyklistiku v krásných regionech u východního a také západního tenerifského pobřeží.

Nejznámějším turistickým letoviskem na ostrově je jednoznačně Costa de Adeje a její pláž Playa de las Americas. Dovolená strávená v tomto regionu znamená především v hojné míře si užít spousty slunečního svitu a příjemně prohřátého moře. Na turisty zde čeká nejen několik písečných pláží s mírným vstupem do moře, které jsou vhodné pro rodinnou dovolenou a seniory, ale také možnost vyzkoušet celou řadu vodních a plážových sportů. Kdo by chtěl poznat jeden z nejmenších ostrovů Kanárského souostroví La Gomera, může se právě z této oblasti, z přístavu městečka Los Cristianos, vypravit lodí na jeho návštěvu.

Dovolená Tenerife - fotografie

Na severním pobřeží ostrova se nachází zdejší nejstarší letovisko Puerta de la Cruz. Jeho jedinečnost oceňovali turisté již před více než sto lety a v současnosti si toto prázdninové středisko získalo věhlas díky atrakci Lago Martianez. Ta se nalézá na malém poloostrově La Coronela, který vybíhá severním směrem do Atlantiku, a jde o komplex 8 velkých bazénů, naplněných mořskou vodou. Celý areál je pak vkusně zasazených do tropické zeleně v jeho okolí. Dovolená v tomto regionu bude vyhovovat hlavně rodinám se malými dětmi, neboť ty si zde mohou užít spoustu zábavy.

Kdo by chtěl během dovolené na Tenerife poznat něco z typické zdejší atmosféry, měl by své kroky směřovat do letoviska El Medano. To je situováno na jihu ostrova a může se pyšnit nejdelší pláží na celém ostrově s jemným zlatavým pískem. Na délku měří více než dva kilometry a kousek od ní se nachází malá pěší zóna s restauracemi a kavárnami.

Kam jinam na Kanárských ostrovech na dovolenou?

Tenerife není jedinou oblastí, kde se dá na Kanárských ostrovech s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Kanárské ostrovy i na následující místa: Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, Lanzarote, La Palma.

Další sekce katalogu Tenerife

Zájezdy se slevou na poslední chvíli na Tenerife, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Tenerife.