-

Dovolená Jamajka s německou CK

Lucea

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Lucea a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Jamajce v Karibiku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Montego Bay

Ilustrační foto
Dovolená v resortu Montego Bay s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Jamajku v Karibiku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Negril

Ilustrační foto
Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Negril na Jamajce v Karibiku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Ocho Rios

Ilustrační foto
Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Ocho Rios na Jamajce patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Karibiku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Runaway Bay

Ilustrační foto
Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Runaway Bay s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Jamajce a turisté možnost letu na dovolenou do Karibiku z blízkého letiště stále častěji využívají.

Whitehouse

Ilustrační foto
Letní dovolená u šplouchajícího moře v Karibiku je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Whitehouse na Jamajce s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Dovolená Jamajka - informace

Jamajka je třetím největším ostrovem v Karibské oblasti hned po Kubě a ostrově Hispaniola, na kterém se rozkládá Dominikánská republika a Haiti. Ostrov Jamajka se nachází asi 200 kilometrů jižně od východního cípu Kuby a již Kryštof Kolumbus, který na Jamajce strávil více než rok prohlásil, že jde o nejhezčí místo v Americe, které na tomto kontinentu navštívil.

Dovolená Jamajka - fotografie

Dovolená u moře na ostrově Jamajka je klasickou dovolenou v Karibiku, jakou zná většina z nás z obálek časopisů, zabývajících se životním stylem. Na návštěvníky ostrova tady čeká příjemně teplé moře, zlatavé pláže s jemným pískem a průzračně čistá voda v mělkém moři při pobřeží.

Asi nejznámějším letoviskem na Jamajce je Negril, jež se nachází v nejzápadnější části Jamajky nedaleko poloostrova West End. Z původně malé rybářské vesničky vyrostlo během času jedno z nejdůležitějších prázdninových středisek na ostrově, které se na poli cestování a cestovního ruchu proslavilo svou 10 kilometrů dlouhou písečnou pláží sněhobílé barvy. V Negrilu se také bude dovolená líbit těm z turistů, kteří si chtějí vedle obvyklé zábavy na karibských plážích přes den užívat dovolenou i během noci v některém ze zábavních podniků či na plážové párty.

Dovolená Jamajka - fotografie

Vedle pestré nabídky ubytování v celé řadě kvalitativně i cenově rozdílných hotelů nechybí v letovisku Negril obvyklá turistická vybavenost v podobě restaurací, barů, diskoték, obchodů a podobných zařízení. Negril patří k vůbec nejnavštěvovanějším místům ostrova Jamajka a jeho návštěvníci tady mohou potkat turisty prakticky z celého světa.

Pro koho není dovolená ve známých letoviscích, která neusínají ani během nočních hodin, to pravé, měl by se vydat na východ Jamajky. Zde panují ideální podmínky pro nejrůznější plachtařské sporty od windsurfingu přes kiting až po jízdu na plachetnicích a zdejší prázdninová střediska poskytují svým hostům stále ještě dostatek soukromí a všudypřítomnou pohodu.

Dovolená Jamajka - fotografie

Turisticky často vyhledávaným regionem Jamajky je i její jižní pobřeží. To je, na rozdíl od východní části ostrova, poměrně suché a moře je zde o pár stupňů Celsia teplejší než na východě. Zdejší pláže jsou lemovány krásnými přírodními scenériemi a podél pobřeží mají turisté možnost stále ještě navštívit malé a zapadlé rybářské vesničky, ve kterých se zatím život nijak zásadně nezměnil. U jihozápadního výběžku ostrova Great Pedro Bluff se také nalézá jedna z hojně navštěvovaných turistických destinací Jamajky, známá Pláž pokladů neboli Treasure beach.

Dovolená na Jamajce však nemusí nutně znamenat pouze pobyt na některé ze zdejších pláží a skotačení ve vodách Atlantiku. Ostrov má určitě co nabídnout svým návštěvníkům i ve svém vnitrozemí. Jedním z oblíbených cílů jsou četné jamajské vodopády. Těch se ve vnitrozemí nachází značný počet a každý z nich je něčím jedinečný. Asi nejznámějším z jamajský vodopádů je kaskáda na řece Dunn's River. Zdejší vodopád bývá někdy označován jako jamajská Niagara a v propagačních materiálech o ostrovu Jamajka se vyskytuje velmi často. Protože jsou vodopády dobře přístupné, k oblíbené činnosti turistů patří výstup po jejich kaskádě.

Dovolená Jamajka - fotografie

Dalšími známými vodopády jsou takzvané Reach Falls, kde si naopak užijí dostatek zábavy a adrenalinu milovníci canyoningu. Podobné adrenalinové možnosti pak nabízejí i vodopády YS Falls, kde mohou dobrodruzi vyzkoušet dokonce jízdu nad vodopády zavěšení na kladce.

Dovolená na ostrově Jamajka se bude líbit i milovníkům hor a horské turistiky. Nejvyšší zdejší horou je Blue Mountain Peak, jež se zvedá nad mořskou hladinu do výšky 2.256 metrů ve východním výběžku ostrova. Teploty v horách ostrova Jamajka bývají pro horskou turistiku příznivé, neboť se stoupající nadmořskou výškou teplota klesá.

Dovolená Jamajka - fotografie

Správná dovolená na Jamajce by pro spoustu turistů nebyla kompletní, pokud by nenavštívili přístav Port Royal. Dnes jde sice o skomírající město, ve kterém se nacházejí opuštěné a polorozpadlé budovy, ale v minulosti představoval Port Royal známou základnu slavných pirátů z Karibiku. A protože na konci 17. století pohřbilo více než dvě třetiny města pod mořskou hladinu ničivé zemětřesení, jsou vody okolo tohoto města jedinečným potápěčským rájem.

Na opačné straně Modrých hor, než leží hlavní město Kingston, se nachází malý přístav Port Antonio. Ten dnes patří k turisticky nejatraktivnějším městům pro návštěvníky ostrova a dovolená v této části Jamajky se bude velmi zamlouvat příznivců přístrojového potápění. Port Antonio totiž leží na břehu asi 60 metrů hluboké laguny Blue Lagoon, která získala své jméno podle azurově modré barvy mořské vody a na potápěče tady čekají mohutné korálové útesy a na nich bohatý podmořský život.

Kam jinam v Karibiku na dovolenou?

Jamajka není jedinou oblastí, kde se dá v Karibiku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Karibiku i na následující místa: Martinik.

Další sekce katalogu Jamajka

Zájezdy se slevou na poslední chvíli na Jamajku, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Jamajka.