-

Dovolená Karibik s německou CK

Jamajka

Prožijte na Jamajce s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Karibiku tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Martinik

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Martinik v Karibiku, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Dovolená Karibik - informace

Exotický Karibik je jedinečná směsice původní historie a kultury s evropskými a africkými vlivy, která určitě stojí za bližší poznání. Avšak hlavním důvodem, proč je dovolená v oblasti Karibského moře tak oblíbená, jsou zdejší ostrovní státy. Zase až tolik nezáleží na tom, ve kterém z nich bude vaše dovolená probíhat, neboť téměř vždy se potáhnou podél pobřeží bílé pláže s jemným pískem, lemované vzrostlými palmami, vyhřátá voda v moři bude křišťálově čistá a průzračná a luxusní hotely budou stát uprostřed bujné a zelenající se vegetace.

Dovolená Karibik - fotografie

Vzhledem k členitosti ostrovů a charakteristice, kterou se Karibik vyznačuje, ani není možné všechny destinace, kde dovolená připomíná fotografie z titulních stránek časopisů, zabývajících se cestováním nebo životní stylem, vyjmenovat. Zájemci o exotickou dovolenou tady najdou jak pulzující a rušná letoviska, kde zábava nekončí ani po setmění, tak také malé a zastrčené zátoky a ostrůvky, které nabízejí svým hostům dokonalé soukromí.

Asi nejznámější ze zdejších destinací je Dominikánská republika. Ta se rozkládá na ostrově Hispaniola a mezi turisty je známá svými jedinečnými palmovými háji, křišťálově čistým mořem a až neuvěřitelně bohatým podmořským životem na korálových útesech.

Dovolená Karibik - fotografie

Další z velmi populárních karibských destinací je Jamajka. Říká se, že když Kryštof Kolumbus poprvé přistál na Jamajce, označil ji jako nejkrásnější ostrov, který kdy viděl. A i když Jamajka rozhodně nepatří k největším ostrovům, může se pochlubit velmi rozmanitou krajinou a také zajímavou přírodou. V blízkosti moře, kde byla postavena většina zdejších ubytovacích kapacit, se nachází jakási pobřežní plošina. Tu jen místy přerušují malebné mořské zátoky ale jinak se podél Jamajského pobřeží většinou táhnou do dálky dlouhé písčité pláže.

Dovolená na Jamajce znamená pro většinu turistů pobyt v severní části ostrova, kde se nacházejí hlavní ubytovací kapacity. Tady se podél pobřeží táhnou bílé pláže, jež bývají obklopeny sytě zelenou a bující vegetací. Jak už bývá v oblasti Karibiku zvykem, mořská voda je zde až neuvěřitelně průzračná i to je důvodem, proč na Jamajku přilétají kvůli zdejším korálový útesům a podmořskému životu, který kolem nich vzkvétá, potápěči z celého světa.

Dovolená Karibik - fotografie

V poslední době získává na popularitě také Ostrov svobody, jak byla dříve nazývána Kuba. Ta je ostrovem, na kterém jakoby se zastavil čas v minulém století. Na Kubě se, až na malé výjimky, nenacházejí žádné převratné novinky a nejnovější technologie, jako je tomu kupříkladu ve Spojených arabských emirátech. Místo nových typů automobilů tady křižují silnice stará americká auta z padesátých let minulého století a mimo velká města je situace ještě horší. Tam turisté na auta narazí skutečně jen velmi zřídka k dopravě se tady stále ještě používají tažná zvířata. Ve známých letoviscích však na turisty čekají dobře vybavené hotely a veškerý komfort, na který jsou v Karibiku zvyklí.

Ostrov Barbados je zase mnohými znalci pokládán za jeden z vůbec nejhezčích ostrovů v regionu Karibik. Nachází se v jeho východní části a celé pobřeží lemují sněhobílé pláže s jemným pískem, v němž se rozbíhají vlny průzračně čistého moře. Jen několik metrů od pobřeží je možné zahlédnout korály a spoustu ryb a dalších živočichů, které na nich žijí. Velké množství turistů přijíždí na dovolenou na Barbadosu i kvůli potápění, neboť vody kolem ostrova jsou plné starých lodních vraků.

Dovolená Karibik - fotografie

Stále více turistů se rozhoduje strávit svou dovolenou v Karibiku na vulkanickém ostrově Svatá Lucie. Ta je známá svým hornatým reliéfem a mezi karibskými ostrovy zaujímá zvláštní postavení. Kvůli svému půvabu byl ostrov někdy nazýván Svatou Helenou po antické krásce, kvůli které se vedla Trojská válka. Historickou zajímavostí je, že o ostrov během 18. století válčili Angličané s Francouzi a Svatá Lucie změnila celkem 14x svého vládce. V jižní části ostrova se nacházejí do dnešní doby činné vulkány a jejich až magická atmosféra doplňuje jedinečné pláže podél pobřeží ostrova. Ty tvoří ve většině černý sopečný písek a vysoké hory v pozadí jen dotvářejí pocit pozemského ráje.

Mezi další destinace, kde se dá v Karibiku prožít jedinečná exotická dovolená, patří kupříkladu Martinik, který nezapře koloniální vlivy Francie, nebo Bahamy, jež jsou tvořeny stovkami malých korálových ostrovů a ostrůvků.

Další sekce katalogu Karibik

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Karibiku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Karibik.