-

Dovolená Varadero a Havana s německou CK

Havana

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Havana a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty ve Varaderu nebo v Havaně na Kubě mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Jibacoa

Ilustrační foto
Dovolená v resortu Jibacoa s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Varadera nebo do Havany na Kubě létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Playa De Ancon

Ilustrační foto
Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Playa De Ancon ve Varaderu nebo v Havaně na Kubě, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Playas Del Este

Ilustrační foto
Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Playas Del Este ve Varaderu nebo v Havaně patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Kubě dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Varadero

Ilustrační foto
Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Varadero s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře ve Varaderu nebo v Havaně a turisté možnost letu na dovolenou na Kubu z blízkého letiště stále častěji využívají.

Dovolená Varadero a Havana - informace

Varadero patří k nejznámějším prázdninovým střediskům na Kubě. Nachází se na 19 kilometrů dlouhém poloostrově, který vybíhá severovýchodním směrem do vod Karibského moře a vytváří tak záliv Bahia de Cardenas. Do Varadera je to z hlavního města Kuby Havany asi 140 kilometrů východním směrem a tato dříve rybářská vesnička z konce 19. století se během posledních několika desetiletí stala pravděpodobně nejdůležitějším centrem turistiky na ostrově Kuba.

Dovolená Varadero a Havana - fotografie

Dovolená ve Varaderu bývá považována za dovolenou v pozemském ráji. Mezi turisty ho proslavily sněhobílé pláže a azurově modré vody, které jejich břehy omývají. Poloostrovu Hicacos, jak se tato část kubánského území jmenuje, bývá někdy přezdíváno Kubánská riviéra. Podél dlouhého pobřeží se nacházejí až nekonečné písečné pláže, podél nichž byly postaveny moderní a luxusní hotely a dovolená v nich naplňuje všechny představy o exotické dovolené v Karibiku.

Historicky začala být dovolená ve Varaderu populární již ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století. To si zde první milionář ze Spojených států postavil svou letní vilu a zanedlouho po něm přišly i další movití jedinci. Slavná éra však skončila spolu s kubánskou revolucí, kdy byl všechen zdejší americký majetek znárodněn.

Dovolená Varadero a Havana - fotografie

V dnešní době si mohou turisté ve Varaderu užívat dovolenou na zdejších plážích a prakticky zde nepotkají kubánské obyvatele. Ti sice nemají vyslovený zákaz přístupu do Varadera, ovšem jde o jakési pravidlo, na něž dohlíží policie. Dovolená na varaderských českých plážích znamená pro návštěvníky ostrova hlavně luxus ve zdejších hotelích, spojený s koupáním na nejhezčích plážích Kuby.

Varadero je také místem, kde je možné se vykoupat na největší pláží na celém ostrově. Ta měří na délku více než 12 kilometrů, její povrch tvoří bílý písek a moře je tady průzračně čisté. Údajně jde o jednu z nejkrásnějších karibských pláží vůbec.

Dovolená Varadero a Havana - fotografie

Kromě koupání a opalování se na jedněch z nejkrásnějších pláží v celém Karibiku tady turisté mohou využít možnost vyzkoušet si celou řadu vodních sportů a dalších aktivit. Dovolená v letovisku Varadero je populární zejména mezi příznivci šnorchlování a přístrojového potápění, ale díky příznivým povětrnostním podmínkám se tady nebudou nudit ani windsurfeři, plachtaři a kiteři. Varadero nabízí svým návštěvníkům asi 20 vyhlášených potápěčských lokalit, přičemž jednou z nejoblíbenějších je vrak čtyřicetimetrové lodí z druhé světové války.

Vzhledem k historii Varadera se zde bude dovolená zamlouvat také zájemcům o poznání historie Kuby. Přímo u pláží sice fungují moderní hotelové komplexy, které jsou schopny uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších klientů, ovšem více k centru města se objevují staré vily ze dvacátých a třicátých let minulého století, které zde postavili američané v době, kdy bylo Varadero jejich oblíbeným letoviskem.

Dovolená Varadero a Havana - fotografie

Při pobytu na Kubě stojí určitě za návštěvu i její hlavní město Havana, které svými památkami dává připomenout dávnou minulost dob, kdy dění na ostrově ovlivňovali Španělé. Havana má v současnosti více než dva miliony obyvatel a je plná jedinečných uliček s celou řadou historických památek, které se však v dnešní době bohužel už ve velké většině rozpadají.

Největší rozkvět zažila Havana v osmnáctém a devatenáctém století, kdy byla správním a obchodním centrem koloniální Kuby. Díky prudkému rozvoj obchodu se začala Havana rychle rozšiřovat a vyrůstaly tady jedinečné architektonické výtvory. Ještě v současnosti je tady možné obdivovat, bohužel už spíše pozůstatky než samotné stavby, krásných panských sídel, bulvárů a prostorných parků, které ve své době dávaly znát bohatství a obchodní význam Havany.

Dovolená Varadero a Havana - fotografie

Dá se říci, že dovolená na Kubě by nebyla bez návštěvy jejího hlavního města kompletní. Význam havanské architektury ocenila i organizace UNESCO, která ji již v roce 1982 zařadila na svůj Seznam kulturního dědictví. Naštěstí probíhá v posledních letech obnova a rekonstrukce architektonických památek v Havaně a díky přílivu zahraničních turistů po uvolnění poměrů se začíná dostávat peněz i na postupnou obnovu pozůstatků již zašlé slávy.

Kam jinam na Kubě na dovolenou?

Varadero a Havana není jedinou oblastí, kde se dá na Kubě s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Kubu i na následující místa: Holguin.

Další sekce katalogu Varadero a Havana

Zájezdy se slevou na poslední chvíli do Varadera nebo do Havany, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Varadero a Havana.