-

Dovolená Kuba s německou CK

Holguin

Prožijte v Holguinu s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže na Kubě tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Varadero a Havana

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem do Varadera nebo do Havany na Kubě, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Dovolená Kuba - informace

Exotická Kuba je největším z karibských ostrovů a někdy bývá nazývána perlou souostroví Velkých Antil. Jen těžko by se někde jinde na světě hledala země, která by byla Kubě podobná. Dovolená na tomto karibském ostrově vždy byla, a s největší pravděpodobností i nadále bude, jedinečná. Kuba je veselá, hravá a velmi rozmanitá, ale stejně tak je zemí chudou a zaostalou. Dovolená na Kubě je zkrátka jinou exotickou dovolenou než na jiných ostrovech v Karibiku.

Dovolená Kuba - fotografie

Dovolená v kubánských letoviscích slibuje turistům, kteří se rozhodli strávit svůj čas zaslouženého volna odpočinku právě na Kubě, dostatek karibského slunce po celou dobu pobytu, spoustu nádherných pláží a průzračně čisté moře, stejně tak jako unikátní přírodní scenérie na pevnině a fantastický svět pod mořskou hladinou.

Co na první pohled upoutá každého, kdo na Kubu přiletí nebo připluje, je všudypřítomná skutečnost, že tato země jako by se zastavila v čase. Staré americké automobily z padesátých let, kdysi luxusní koloniální budovy, které už dlouho prýskají a ztratily svůj dávný lesk a na zdejších cestách, především na venkově, je stále ještě možné potkat koňské povozy. Naproti tomu všemu však působí jako z jiného světa luxusní hotelové resorty při pobřeží, které nabízí svým hostům veškeré služby, které mohou na luxusní dovolené v Karibiku očekávat.

Dovolená Kuba - fotografie

Jedním z důvodů, proč je dovolená v prázdninových resortech na ostrově Kuba tak oblíbená, je kubánská příroda. Podél pobřeží se již několik metrů pod hladinou nalézají krásné korálové útesy či nejrůznější krasové útvary. Ty jen hýří pestrobarevným mořským životem a jsou rájem pro příznivce šnorchlování nebo potápěče. Ti nejčastěji cestují do oblastí v okolí ostrovů Cayo Coco a Cayo Largo.

Kuba je vyhlášená svými nádhernými plážemi. Dle mnohých cestovatelů, kteří již Kubu někdy v minulosti navštívili, mají dokonce zdejší pláže nejjemnější a také nejbělejší písek na celém světě. Na přijíždějící turisty čekají podél pobřeží Kuby více než tři stovky krásných a udržování pláží, z nichž většina má jen pozvolný vstup do moře a jsou tedy vhodné i pro rodinnou dovolenou či seniory.

Dovolená Kuba - fotografie

Ve vnitrozemí ostrova se daří nejrůznější pestrobarevné vegetaci a napříč východní částí Kuby se táhne hustá a krásná džungle. A i když je Kuba ostrovem, na jejím území se nachází celá řada řek potoků. Kuba se nachází v tropickém až subtropickém podnebném pásmu a o srážky zde není v zimním období nouze. I to je důvodem, proč je příroda Kuby tak rozmanitá a pestrá.

Hlavním městem Kuby a současně vděčným cílem alespoň pro krátké návštěvy ze strany turistů, kteří tráví na Kubě čas své dovolené, je Havana. V tomto městě trvale žije téměř dva a půl milionu obyvatel a jde o největší městskou aglomeraci nejen na Kubě, ale v celé oblasti Karibiku. Za návštěvu určitě stojí například pobřežní promenáda Malecón či čtvrti se zachovalými koloniálními stavbami ve staré Havaně. Velmi zajímavou budovou je také budova kapitolu Capitol Nacional, která se velmi podobá Bílému domu ve Spojených státech.

Dovolená Kuba - fotografie

Druhým největším městem na Kubě je Santiago. To bývá velmi často označováno za město tance a hudby. Líbit se tu bude i milovníkům historie, neboť v Santiagu se nachází vůbec nejstarší kubánské paláce. Vzhledem k historickému významu Santiaga lze i tady obdivovat honosné domy z koloniálního období, bohužel v současnosti již značně poničené a neudržované.

Z turistického hlediska je pro Kubu velmi důležitý malý poloostrov nedaleko hlavního města, který nese název Varadero. To patří k největším letoviskům na ostrově a jeho historie sahá až hluboko do 16. století. V tom čase tady byl důležitý španělský přístav. Současné letovisko bylo vybudováno jako místo, kde trávili ve dvacátých letech minulého století svou dovolenou ti nejbohatší. Po druhé světové válce zde byla za podpory vlády Spojených států vybudována kasina a hotely a Varadero sloužilo jako dovolenkové místo americké smetánky. Dnes čekají na turisty ve Varaderu dlouhé písečné pláže, lemované palmami a řadou luxusních hotelů.

Dovolená Kuba - fotografie

Dalším důležitým kubánským letoviskem je město Holguin na východě ostrova. Kdo hledá skutečně autentickou Kubu a chcete si užít typické kubánské prostředí, je pro něho dovolená v Holguinu jako stvořená. Protože Holguin není ani v současnosti masivním turistickým ruchem nijak zásadně vytížená, podařilo se městu až do dnešní doby zachovat si příjemnou a uvolněnou atmosféru. Někdy bývá Holguin nazýván městem parků, neboť mezi hlavní turistické atrakce patří 4 rozlehlé městské parky.

Milovníci historie by si určitě neměli nechat ujít návštěvu koloniálního města se unikátní architekturou Trinidad. To se nachází na úpatí pohoří Sierra del Escambray a v jeho historickém jádru se snoubí barokní, klasicistní a také maurský architektonický styl. Město bylo založeno již v roce 1514 a největší rozkvět zažilo během osmnáctého a devatenáctého století, kdy se zde obchodovalo s cukrem. Ze staré doby se v Trinidadu až do současnosti zachovala celá řada krásných budov. Největším turistickým lákadlem je pak náměstí Plaza Mayor, které obklopují ty nejúžasnější stavby v celém městě. Trinidad byl zapsán na seznam UNESCO už roku 1988.

Další sekce katalogu Kuba

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Kubě, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Kuba.