-

Dovolená Menorca s německou CK

Cala Santandria

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Cala Santandria a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Menorce na Mallorce, Menorce nebo Ibize mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Ciutadella město

Ilustrační foto
Dovolená v resortu Ciutadella město s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Menorcu na Mallorce, Menorce nebo Ibize létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Menorca

Ilustrační foto
Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Menorca na Menorce na Mallorce, Menorce nebo Ibize, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Playa Bosc

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Playa Bosc na Menorce patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Mallorce, Menorce nebo Ibize dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Son Bou

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Son Bou s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Menorce a turisté možnost letu na dovolenou na Mallorcu, Menorcu nebo Ibizu z blízkého letiště stále častěji využívají.

Dovolená Menorca - informace

Menorca je druhým z hlavních Baleárských ostrovů a od své větší sestry Mallorky leží jen asi 40 kilometrů severovýchodním směrem. Podobně jako Mallorca nabízí i Menorca svým návštěvníkům rozmanitou krajinu, zachovalou a člověkem nedotčenou přírodu, a v neposlední řadě také skvělé možnosti odpočinku a relaxace na zdejších plážích. Dovolená na Menorce je v porovnání s Mallorkou klidnější, ovšem ani zde se nebudou návštěvníci ostrova nudit.

Dovolená Menorca - fotografie

Pro ostrov je charakteristická zelená barva. Díky příhodnému podnebí a dostatku srážek hlavně během zimy se na ostrově daří celé řadě rostlin a dovolená zde připomíná pobyt v subtropický oblastech Karibiku. Při pohledu na ostrov Menorca od moře se turistům skýtá nádherný pohled na kontrast sytě zeleného ostrova a tyrkysově modré vody Středozemního moře podél jeho břehů.

Pobřeží ostrova Menorca měří necelých 200 kilometrů a je velmi členité, podobně jako kupříkladu na nedaleké Ibize. I zde ohraničující skalní útesy malé písečné pláže, které jsou turisty, pobývajícími na ostrově, velmi oblíbené, neboť poskytují dostatek soukromí. Samozřejmě se zde však také dají najít typicky prostorné pláže s jemným pískem, které jsou charakteristické pro celé Středomoří.

Dovolená Menorca - fotografie

Dovolená na ostrově je velmi atraktivní zejména pro vyznavače klasického plážového odpočinku a koupání se v prohřátých vodách Středozemního moře. Nejnavštěvovanější zdejší pláží je Son Bou, která dosahuje délky více než 2 kilometry. Stejně tak je ale na ostrově k nalezení několik desítek malých zálivů, které skrývají písečné plážičky, ideální k opalování a prožití pohodové a klidné dovolené stranou velkých a známých letovisek.

O skutečnosti, že ostrované o zdejší přírodu pečlivě dbají a ta je až do dnešních dnů velmi zachovalá a původní, svědčí i skutečnost, že v roce 1993 prohlásila Světová organizace UNESCO ostrov Menorca za biosférickou rezervaci. Přísné místní předpisy omezují nekontrolovaný růst nových turistických objektů a na ostrově se v současnosti nalézá téměř 20 chráněných území se nejvyšším stupněm ochrany. Nově stavěné budovy musím splňovat přísné normy a platí zákaz výstavby výškových hotelů. Díky tomu působí Menorca při pohledu od moře stále ještě jako ostrov plný bující přírody a života a moderní turistika ji nijak nenarušuje. Dovolená na Menorce tak patří ke skvělým příležitostem strávení volného času také pro milovníky přírody.

Dovolená Menorca - fotografie

Menorca má za sebou také poměrně bohatou historii a nejlepším místem k poznávání zdejších památek je návštěva hlavního města Mahon. To se nachází v jihozápadní části ostrova a jeho návštěvníci tady narazí na celou řadu zachovalých historických budov. Dovolená na Menorce tak určitě obohatí vědomosti milovníků historie a staré architektury. Největší zajímavostí města Mahon je jeho přístav, který patří k vůbec nejdelším přírodním přístavům na světě.

Za návštěvu stojí i město Ciutadella, ležící na opačné straně ostrova než Mahon. I toto město je současně přístavem a dovolená v jeho okolí je klidná a prakticky ničím nerušená. V centru Ciutadelly mohou zájemci o historii a architekturu obdivovat celou řadu jedinečných městských paláců, které patří k tomu nejlepšímu z architektury, co je možné na ostrově spatřit.

Dovolená Menorca - fotografie

Dovolená na Menorce je velmi populární i mezi příznivci přístrojového potápění. Ti sem míří nejčastěji kvůli vrakům ztroskotaných lodí, které se nacházejí v hloubce kolem 50 metrů. Vedle vlaků je možné se tady potápět i k několika podmořským jeskyním a kanálům.

Kam jinam na Mallorce, Menorce nebo Ibize na dovolenou?

Menorca není jedinou oblastí, kde se dá na Mallorce, Menorce nebo Ibize s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Mallorcu, Menorcu nebo Ibizu i na následující místa: Ibiza, Mallorca.