-

Dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza s německou CK

Ibiza

Prožijte na Ibize s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže na Mallorce, Menorce nebo Ibize tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Mallorca

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Mallorcu na Mallorce, Menorce nebo Ibize, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Menorca

Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou na Menorcu na Mallorce, Menorce nebo Ibize, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - informace

Mallorca, Ibiza a Menorca, nebo též souhrnně Baleárské ostrovy, které patří k vůbec nejoblíbenějším destinacím pro letní dovolenou v Evropě, se nacházejí ve Středozemním moři východně od španělského pobřeží. Právě ke Španělsku Baleárské ostrovy politicky patří a jsou jednou z jeho 17 autonomních společenství. Celé souostroví se dělí na 4 hlavní celky, tvořené největšími ostrovy a jde o oblasti Ibiza, Formentera, Mallorca a Menorca.

Dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - fotografie

Geograficky se Baleárské souostroví dělí na vlastní Baleárské ostrovy, kam patří největší a také turisticky nejznámější Mallorca, její blízký soused Menorca a ještě několik menších ostrůvků. Druhou skupinu pak tvoří takzvané Pytyuské (nebo také Borovicové) ostrovy, ke kterým náleží Ibiza, Formentera a další menší ostrovy. Dovolená prožitá na každém z nich je jiná a nečím zvláštním zajímavá.

Hlavním městem Baleárských ostrovů je Palma de Mallorca na ostrově Mallorca. Jak je již podle jména města znát, turisté se tady skutečně téměř na každém kroku setkají se nějakou hezky vzrostlou palmou. Dovolená tady tak může někomu dokonce připomínat pobyt někde v Karibiku. Z turistického pohledu je Palma velmi zajímavá a zájemci o historii tady mohou na vlastní oči shlédnout celou řadu nejrůznějších historických památek a kostelů a též zajít na návštěvu některého z mnoha muzeí. Na své návštěvníky tu čeká celá řada restaurací, kaváren, vináren a barů, nabízejících kolemjdoucím něco dobrého k snědku či možnost posezení nad sklenkou dobrého pití či šálku chutné kávy.

Dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - fotografie

Největší dominantou města Palma je známá katedrála Panny Marie, která se stavěla dlouhých 370 let. Stavba začala v roce 1230 a dokončena byla až teprve roku 1601. Stejně tak by se neměli turisté během návštěvy Palmy vynechat hrad Bellver, který byl na ostrově postaven již během 13. století a je z něj nádherný výhled na celé město a přilehlé moře.

Hlavním důvodem, proč na ostrovy Mallorca, Ibiza a Menorca přijíždí každou turistickou sezónu statisíce turistů nejen z Evropy, jsou však jejich pláže a čisté moře. Nezanedbatelnou skutečností je blízkost k samotnému evropském kontinentu, takže turisté ze starého kontinentu nemusejí nikam dlouze cestovat a dovolená jim tak začíná jen asi 2 hodiny od nástupu do letadla, a také fakt, že se mohou Baleárské ostrovy pyšnit více než třemi stovkami slunečních dní do roka.

Dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - fotografie

Oblast je vhodná nejenom pro ty z turistů, pro něž je dovolená u moře hlavně synonymem pro čas odpočinku a lenošení na plážovém lehátku, ale také pro aktivní jedince, kteří rádi tráví svou dovolenou v pohybu. Ti si zde mohou kromě plavání v průzračně čistém moři vyzkoušet kupříkladu šnorchlování či přístrojové potápění, jízdu na windsurfingu a v neposlední řadě také golf. Na Baleárských ostrovech bylo totiž vybudováno hned několik kvalitních golfových hřišť světových parametrů a dovolená v této destinaci je mezi hráči golfu velmi oblíbená.

Největším z Baleárského souostroví je ostrov Mallorca. Nachází se v západní části Středozemního moře a je současně největším ostrovem celého Španělska. Díky tomu, že svým návštěvníkům nabízí nejen překrásné pláže, čisté moře, stálé a příjemné počasí, kdy se průměrné teploty pohybují okolo 20 stupňů Celsia, ale také jedinečnou přírodu a pro zájemce i dostatek zábavy, přilétá jenom na Mallorcu každým rokem více než 12 milionů turistů převážně ze západní Evropy.

Dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - fotografie

Druhým největším ostrovem Baleár je Menorca. Ta leží asi 40 kilometrů od své větší sestry Mallorky a na turisty tady vedle průzračně čistého a příjemně prohřátého moře u hezkých pláží čeká i nedotčená příroda. Vzhledem ke skutečnosti, že Menorca není tak turisticky vytížená jako Mallorca, tady návštěvníci ostrova naleznou i větší klid a pohodu. Dovolená tady je tak vhodná pro jedince, kteří preferují soukromí před živými a pulzujícími letovisky.

Ibiza, jež bývá také někdy nazývána Ostrovem lásky, leží jen asi 100 kilometrů východním směrem od španělského pobřeží Costa Blanca. Na návštěvníky ostrova Ibiza čeká panenská příroda a nádherné pláže s jemným pískem, v němž se se šuměním rozbíhají vlny čistého a příjemně prohřátého moře. Ibiza je také vyhlášena mezi turisty, kteří si o své dovolené chtějí užívat nočního života a zábavy až do pozdních ranních hodin.

Dovolená Mallorca, Menorca, Ibiza - fotografie

Nejmenším ze čtveřice hlavních Baleárských ostrovů je Formentera, která se nachází necelých deset kilometrů jižním směrem od ostrova Ibiza. Protože na Formenteru jezdí na dovolenou daleko méně turistů než na sousední Ibizu, je Formentera pravým opakem své severní sousedky, která je známá svým bujarým nočním životem a neustále trvající zábavou. Dovolená na Formenteře se bude líbit jedincům, kteří si rádi užívají přírody, klidu a pohody.

Doplňující informace k dovolené na Mallorce, Menorce nebo Ibize

Řekneme-li Baleárské ostrovy, každému se určitě vybaví ostrovy Mallorca, Menorca a Ibiza. Kdo miluje horké slunce, čisté moře, rušný noční život a nevadí mu místy až opojná vůně pomerančovníků a citrónovníků, pak by je měl navštívit. Mallorca je největším z nich a pokud uvažujete, že strávíte dovolenou právě zde, určitě vám přijdou vhod informace a rady kam se na ostrově vydat. Informační stránky o ostrově Mallorca vám pomohou vybrat si to správné místo k prožití nerušené dovolené. Zajímá vás také, jaké teploty panují na Mallorce právě teď? Předpověď na několik následujících dní naleznete v sekci předpověď počasí.

Další sekce katalogu Mallorca, Menorca, Ibiza

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Mallorce, Menorce nebo Ibize, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Mallorca, Menorca, Ibiza.