-

Dovolená Algarve s německou CK

Albufeira

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Albufeira a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Algarve v Portugalsku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Algarve

Dovolená v resortu Algarve s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Algarve v Portugalsku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Alvor

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Alvor v Algarve v Portugalsku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Armacao De Pera

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Armacao De Pera v Algarve patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si v Portugalsku dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Ferragudo

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Ferragudo s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře v Algarve a turisté možnost letu na dovolenou do Portugalska z blízkého letiště stále častěji využívají.

Lagos

Letní dovolená u šplouchajícího moře v Portugalsku je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Lagos v Algarve s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Olhos De Agua

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Olhos De Agua a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty v Algarve v Portugalsku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Praia Da Rocha

Dovolená v resortu Praia Da Rocha s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se do Algarve v Portugalsku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Dovolená Algarve - informace

Když se řekne dovolená v Portugalsku, většina turistů si pravděpodobně představí Algarve v jižní části Portugalska. Region Algarve je totiž z pohledu cestování a turistiky nejznámější portugalskou oblastí, kde na přijíždějící turisty čekají krásné písečné pláže, často lemované působivými skalisky, průzračně čisté moře a příjemně teplé počasí po celý rok.

Dovolená Algarve - fotografie

Protože obliba Algarve neustále stoupá a dovolená tady je jak se říká v kurzu, během posledních několika desetiletí tu vznikla celá řada nových přímořských letovisek a bylo zde postaveno množství nových ubytovacích kapacit. Ovšem i přesto, že je tento portugalský region stále populárnější a počty přijíždějících či spíše přilétajících turistů rok od roku rostou, tady stále ještě mohou jeho návštěvníci najít klidnější místa, která zatím nebyla tolik zasažena masovým turismem a dovolená v nich je především klidná a pohodová.

Algarve se obvykle dále dělí na dvě části. Směrem na východ od lázeňského města Faro se nalézá Sotavento, jež je charakteristické svými dlouhými plážemi s jemným pískem a jen pozvolným vstupem z pláží do moře, a Barlavento, které leží na opačné straně od Fara a vyznačuje se hlavně skalnatým a poměrně drsným pobřežím.

Dovolená Algarve - fotografie

Vzhledem ke skutečnosti, že Algarve částečně zasahuje i na západní pobřeží Portugalska, se nachází několik letovisek přímo u Atlantského oceánu a jejich pláže nejsou orientovány jižně, směrem na Afriku, jako v případě jižního pobřeží. Na algarvském západním pobřeží je o pár stupínku chladněji a i voda v moři je zde o něco málo studenější než na jihu. Zdejší letoviska nejsou tak často navštěvována turisty a není tady tak pestrá nabídka ubytování, avšak i tady se však dá dovolená prožít v příjemném letovisku u krásné písečné pláže.

Na jižně orientovaném pobřeží se pak nacházejí pláže, chráněné před otevřeným oceánem, a tato oblast je vhodná i pro rodinnou dovolenou. Rodiče se tady nemusejí obávat nechat si hrát děti na plážích s pozvolným vstupem do moře ve vodě samotné. V celém Portugalsku by se jen těžko hledaly pláže se lepšími podmínkami pro koupání než právě v jižním Algarve. Vzhledem k orientaci pláží a geografické poloze vůči Atlantském oceánu mají letoviska na jihu teplejší vodu v moři než prázdninová střediska na západním pobřeží a pláže jsou zde lépe chráněny před přímými vlivy oceánu.

Mezi nejznámější a také nejhezčí pláže patří Praia de Dona Ana a Praia do Camilo, které se také asi nejčastěji objevují na nejrůznějších turistických propagačních materiálech o Algarve. Jde o pláže s jemným písečným povrchem, které jsou ohraničeny drsnými skalisky a představují jakýsi symbol dovolené v jižním Portugalsku. Asi nejčastěji fotografovanou částí algarvského pobřeží jsou pak skalní útesy s názvem Ponta da Piedade nedaleko městečka Lagos.

Algarve je také vyhlášené mezi potápěči a dovolená ve zdejších letoviscích je mezi nimi velmi žádaná. Podél pobřeží jižního Portugalska se nalézá více než 30 zajímavých potápěčských lokalit, přičemž ty nejoblíbenější leží u nejzápadnějšího výběžku Portugalska nedaleko městečka Lagos.

Kam jinam v Portugalsku na dovolenou?

Algarve není jedinou oblastí, kde se dá v Portugalsku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Portugalska i na následující místa: Madeira.

Další sekce katalogu Algarve

Zájezdy se slevou na poslední chvíli do Algarve, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Algarve.