-

Dovolená Portugalsko s německou CK

Algarve

Prožijte v Algarve s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže v Portugalsku tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Madeira

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Madeiru v Portugalsku, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Dovolená Portugalsko - informace

Portugalsko mám svým způsobem smůlu, že dovolená v této krásné zemi na západním pobřeží Pyrenejského poloostrova není zatím příliš obvyklou. To je ale velká škoda především pro samotné turisty, neboť portugalské pláže se řadí mezi vůbec ty nejhezčí na celém evropském kontinentu. A turistická vybavenost obecně je tady na vysoké úrovni, takže na dovolené u moře v Portugalsku vám určitě nic chybět nebude.

Dovolená Portugalsko - fotografie

Komu není slovní spojení dovolená v Portugalsku úplně neznámé, bude určitě znát alespoň jižní portugalské pobřeží. Tento region se nazývá Algarve a právě tady se nachází nejvíce prázdninových letovisek v celém Portugalsku. Je pravdou, že Atlantik, který omývá zdejší břehy, je studenější než třeba Středozemní moře ve Španělsku na opačné straně Pyrenejí nebo Rudé moře v Egyptě, ale nacházejí se tady ty nejhezčí portugalské pláže. A při letních teplotách, které se mohou v létě přibližovat až těžko uvěřitelným 48 stupňům Celsia, bývá osvěžující koupel v chladnějším moři rozhodně vítanou.

Pláže na Algarve jsou z velké části písečné, často lemované skalními útesy a mají jen pozvolný vstup do moře. To je určitě dobrou zprávou pro rodiny s malými dětmi a seniory. Rodiče se tak nemusejí na dovolené v Portugalsku bát nechat děti koupat se na zdejších plážích samotné. Vedle vyznavačů plážového lenošení a opalování se v horkých paprscích slunce se bude na Algarve líbit také aktivním jedincům. Ti zde mohou vyzkoušet celou řadu vodních sportů a dalších aktivit, mezi které patří například jízda na vodních skútrech, let na padáku taženém motorovým člunem nebo jízda na banánech. Portugalsko tak má co nabídnout skutečně všem.

Dovolená Portugalsko - fotografie

Ani turisté, pro které dovolená znamená zábavu a pestrý noční život, se nebudou na Algarve určitě nudit. Po setmění tady otevírá své brány celá řada barů, nočních klubů a diskoték. Ty sice většinou otevírají až po půlnoci, ale zato v nich zábava proudí až do svítání a nezřídka kdy ještě mnohem déle.

Sever a střed Portugalska pokrývají horská pásma, jež jsou pokračováním těchto geologický útvarů ze španělského území. Jde o poměrně vysoké hory, které dosahují nadmořské výšky až 2.000 metrů. Tato oblast je ideálním místem pro odpočinek jedinců, kteří si pod slovem dovolená představují hlavně aktivně prožitý čas. Velmi oblíbené jsou tyto hory zejména mezi vyznavači pěší turistiky a příznivci jízdy na horských kolech, kteří z tohoto důvodu Portugalsko často navštěvují.

Dovolená Portugalsko - fotografie

Za návštěvu určitě stojí i portugalské hlavní město Lisabon. Zdejší dominantou je středověký hrad Svatého Jiří a za návštěvu stojí určitě pevnost Torre de Belém, nebo také Betlémská věž, či Klášter jeronymitů v Belémě, předměstí Lisabonu.

Dovolená v Portugalsku však neznamená pouze pobyt na pevnině Pyrenejského poloostrova. K Portugalské republice patří i populární ostrov Madeira a také ostrovy Azorské. Madeira je úplný název pro několik ostrovů, které se nachází asi 600 kilometrů západním směrem od Afriky. Souostroví tvoří ostrovy Madeira, Porto Santo a ještě další dva menší neobydlené ostrovy. Na Madeiře trvale žije asi čtvrt milionu obyvatel, z čehož polovina bydlí v hlavním městě Funchal.

Dovolená Portugalsko - fotografie

Hlavním důvodem k cestě na Madeiru je stejný jako v případě Kanárských ostrovů. Vzhledem ke své poloze nabízejí ostrovy svým návštěvníkům velmi příjemné a teplé počasí během celého roku, přičemž ani v zimě tady teploty neklesají pod 18 stupňů Celsia. Protože zde panuje velmi příznivé klima, Madeiře se také někdy přezdívá Ostrov květin. Dovolená na tomto ostrově tak připomíná pobyt v botanické zahradě.

Azorské ostrovy jsou, podobně jako Madeira, zámořským územím Portugalska. Leží zhruba uprostřed Atlantského oceánu ve vzdálenosti asi 1.500 kilometrů od Evropy. Souostroví je tvořeno devíti trvale obydlenými ostrovy a celkový počet stálých obyvatel se zde blíží 250.000. Protože je voda v moři okolo Azor poměrně studená, na tyto ostrovy jezdí na dovolenou spíše turisté, kteří vyhledávají aktivní dovolenou a rádi chodí po horách.

Další sekce katalogu Portugalsko

Dovolená se slevou na poslední chvíli v Portugalsku, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Portugalsko.