-

Dovolená Madeira s německou CK

Calheta

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Calheta a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Madeiře v Portugalsku mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Canico De Baixo

Dovolená v resortu Canico De Baixo s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Madeiru v Portugalsku létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Funchal

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Funchal na Madeiře v Portugalsku, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Dovolená Madeira - informace

Asi 600 kilometrů od pobřeží Maroka, země na severozápadě afrického kontinentu, se z vod Atlantského oceánu vynořuje souostroví Madeira. I když si pod názvem Madeira asi většina turistům představí pouze hlavní ostrov, tento název správně zahrnuje ostrovy 4, a sice Madeiru, Porto Santo, Ilhas Selvagens, Ilhas Desertas a několik dalších menších ostrůvků.

Dovolená Madeira - fotografie

Největším a také nejvýznamnějším z nich je samotná Madeira, přičemž dovolená na Madeiře ve většině případů znamená pobyt právě na tomto nejzápadnějším ostrově. Z celého souostroví jsou trvale obydleny jsou pouze Madeira a Porto Santo a nejvíce obyvatel, asi čtvrt milionu, žije na samotné Madeiře. Počet stálých obyvatel ostrova porto Santo pak nedosahuje ani pěti tisíc.

Podobně jako Kanárské ostrovy, politicky náležející Španělsku, jsou i ostrovy madeirského souostroví, jež patří naopak Portugalsku, často nazývány ostrovy věčného jara. Toto přízvisko si vysloužily svým stálým a velmi příjemným počasím, kdy kupříkladu na ostrově Madeira teploty ani během zimního období prakticky neklesají pod 17 stupňů Celsia. Dovolená na Madeiře tak většinou probíhá za příjemných teplot, na které jsou Evropané zvyklí během jejich léta. Hlavním důvodem pro stálé počasí na ostrovech je teplý Golfský proud, který zdejší podnebí stabilizuje.

Dovolená Madeira - fotografie

Na madeirském souostroví panují příznivé podmínky nejen pro to, aby zde dovolená těch jedinců, kteří se rozhodli na ostrov přiletět a nebo připlout, probíhala za příjemných teplot, ale velmi dobře se zde daří i nejrůznějším druhům rostlin. Není se tedy co divit, že ostrovu bývá také někdy přezdíváno ostrov květin.

I když by se někomu mohlo zdát, že Madeira je, podobně jako například Kanáry, ideálním místem pro prožití letní dovolené u moře a koupání v prohřátých vodách na zdejších plážích, není to tak úplně pravda. Na ostrově sice panuje teplé počasí, ovšem voda v Atlantiku je, ve srovnání kupříkladu se Středozemním mořem, daleko studenější a písečné pláže, které představují jakýsi symbol času stráveného u moře, se na Madeiře hledají na jejím skalnatém a poměrně členitém pobřeží jen velmi stěží. Dovolená tady je tak spíše o poznávání ostrova, zdejší přírody a jejích krás, než o trávení volného času na břehu moře.

Dovolená Madeira - fotografie

To ale neznamená, že kdo přiletí na Madeiru, nemůže se tady v moři vůbec vykoupat. Několik uměle vytvořených písečných pláží bylo vybudováno v hlavním městě Madeiry Funchalu, který leží na jejím jižním pobřeží. Okolí hlavního města je také vhodné pro rodiny s dětmi, které chtějí na ostrově kombinovat jeho poznávání se pobytem u moře. Dovolená se u Funchalu bude určitě líbit dětem, neboť ty zde mají možnost užít si dostatek zábavy v místním aquaparku.

Zajímavým místem ke koupání na madeirském souostroví jen maličké Porto Santo. Podél jeho jihovýchodního pobřeží se, na rozdíl od Madeiry, táhnou dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Kdo chce tedy prožít dovolenou v této části Atlantiku a strávit většinu času u vody, pro toho je Porto Santo daleko vhodnější než samotná Madeira.

Dovolená Madeira - fotografie

Dovolená na Madeiře je však velmi oblíbená zejména mezi milovníky přírody a vyznavači pěší turistiky, kteří se sem rádi často opakovaně vracejí. Pro ty je ostrov učiněným rájem. Je totiž protkán celou řadou turistických stezek a během pěších túr po vnitrozemí ostrova mohou jeho návštěvníci poznávat velmi odlišné regiony. Na ostrově je během jediného dne možné chodit jak po strmých horách, jejichž vrcholky zejména nad ránem mizí v mlze, tak také po rozkvetlých a sluncem zalitých údolích, v nichž se daří citrusům. Unikátem ostrova je pak jeho zavlažovací systém, kterému se zde říká levády. Tyto kanály jsou velmi často vytesané do skály a právě podél nich se nejčastěji vinou turistické stezky po ostrově.

Kam jinam v Portugalsku na dovolenou?

Madeira není jedinou oblastí, kde se dá v Portugalsku s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou do Portugalska i na následující místa: Algarve.

Další sekce katalogu Madeira

Zájezdy se slevou na poslední chvíli na Madeiru, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Madeira.