-

Dovolená Karpathos s německou CK

Dovolená Karpathos - informace

Karpathos je ostrov ležící zhruba v polovině cesty mezi Krétou a Rhodosem. Turistický ruch na Karpathu se rozvíjí rychlým tempem. Přesto je ostrov stále ještě vhodný pro ty cestovatele, kteří hledají klid na své dovolené. V Řecku je Karpathos proslavený svou tradiční kulturou. Díky tomu, že je tak odlehlý, se zde zachovaly staré tradice. Třeba tanec „Pano Choro“ se tančí jenom zde.

Dovolená Karpathos - fotografie

Hlavním městem je Pigadia zde naleznete hotely, pensiony, několik taveren, banky a obchody. Dokonce i vesnice na ostrově mají dobře vybudovanou turistickou infrastrukturou, od střední po vyšší cenovou skupinu, a taktéž se tu můžete ubytovat v hotelech a zajít si na nějaké dobré jídlo do restaurací pro turisty. Tyto jsou umístněny především na jihu ostrova.

Na Karpathosu neleznete také krásné, bílé písečné pláže. Letovisko Amopi, které je vzdáleno jenom několik kilometrů od hlavního města směrem na jih, nabízí hned pláže dvě. Mikri je vhodná zejména pro potápěče a Megali je rozlehlejší, ale tvořená menšími oblázky.

Dovolená Karpathos - fotografie

Oblast na severu je téměř neobydlená a většinou ji navštěvují milovníci pěších tůr stejně tak jako vnitrozemí. Horské vesnice, které leží až na 1.200 metrů vysokých vrcholcích Karpathosu, zůstaly díky své vzdálenosti od mezinárodního letiště nedotčeny turismem. Vskutku pozoruhodná je známá vesnice Olymbos, jejíž domy jsou nalepeny na svahu hory jako vlaštovčí hnízda.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Karpathos není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Korfu, Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Mykonos, Rhodos, Santorini, Zakynthos.