-

Dovolená Řecké ostrovy a Kypr s německou CK

Korfu

Prožijte na Korfu s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže na Řeckých ostrovech nebo na Kypru tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Kos

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Kos na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Kréta

Nasedněte jen kousek od českých hranic na letadlo a nechte se pohodlně a rychle dopravit německou cestovkou na Krétu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si budete moci na břehu prohřátého šumícího moře skvěle užívat zaslouženou letní dovolenou.

Kypr jih (řecká část)

Letní dovolená, zajištěná jednou z významných německých cestovních kanceláří a strávená v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních na jižním Kypru, určitě uspokojí všechny vaše požadavky a na čas, prožitý na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, budete bezpochyby vzpomínat jen v dobrém.

Mykonos

Protože letecká doprava je stále populárnější, nasedněte i vy na blízkém zahraničním letišti na některé z letadel, mířících s turisty na Mykonos na Řeckých ostrovech nebo na Kypru a zjistěte, proč patří tato destinace nejen mezi německými turisty k jedněm z nejoblíbenějších.

Rhodos

Neobejde-li se letní dovolená u moře dle vašich představ bez lenošení a odpočinku na plážových lehátkách u moře či hotelového bazénu, pak je Rhodos s německou cestovní kanceláří ideálním místem, kde si na Řeckých ostrovech nebo na Kypru užijete dostatku klidu k relaxování.

Santorini

Prožijte na Santorini s německou CK příjemnou dovolenou a bezebytku si užijte zdejší prohřáté mořské pláže na Řeckých ostrovech nebo na Kypru tak, abyste byli opět plni energie a ze zahraniční dovolené se vrátili s jedinečnými zážitky.

Zakynthos

Pokud chcete, aby vaše dovolená s německou cestovní kanceláří byla plná horkého slunce, prohřátého moře, odpočinku pod slunečníky na písečných plážích a spousty dalších příjemných činností, vydejte se letadlem na Zakynthos na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si budete moci čas odpočinku bezezbytku vychutnat.

Dovolená Řecké ostrovy a Kypr - informace

Řecko je rozděleno na pevninu a ostrovy. Samotné řecké ostrovy se pak ještě dělí do dalších skupin. Geograficky a hlavně historicky však tvoří nedělitelný celek, který k sobě od nepaměti patří. Každoročně se dovolená na řeckých ostrovech týká tisíců turistů, kteří zde chtějí strávit příjemné chvíle na písčitých plážích zalitých horkým středomořským sluncem a poznávat úchvatná historická místa, kterých je po celém Řecku skutečně nepřeberné množství.

Dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Při postupu na mapě od západu k východu jsou řecké ostrovy geograficky uspořádány v následujícím pořadí. Zcela na západě, v Jónském moři, se nacházejí Jónské ostrovy. Ty jsou z České republiky nejsnáze dostupné a značnou část turistů jsou právě tyto řecké ostrovy vůbec nejkrásnějšími místy v celém Středomoří. Jejich výhodou je vedle průzračně čistého moře a krásných pláží, které charakterizují prakticky všechny řecké prázdninové oblasti a letoviska, také dostatek vlhkosti a příjemnější klima, než třeba na jižněji položených ostrovech. To v létě znamená, že tady nepanují úmorná vedra a dovolená na Jónských ostrovech je tak velice příjemná.

Asi nejznámějším zástupcem Jónských ostrovů je Zakynthos. Tento ostrov má kromě dostatečného množství jedinečných pláží také nádherná místa, o nichž se zmiňují řecké báje a mýty a která určitě stojí za to během dovolené na ostrově vidět. Za návštěvu také určitě stojí magická pláž Navagio na západním pobřeží Zakynthu. Ostrov Kefalonia, jež se nachází asi 15 kilometrů severně od Zakynthu, je známý svými krásnými plážemi, z nichž některé však mohou být v letních měsících dosti plné. Pravděpodobně nejslavnější pláží ostrova je Myrtos a turisté se také mohou těšit na jedinečný podmořský labyrint jeskyní. Úzkou šíjí je s pevninou spojen další Jónský ostrov Lefkada a je tak jedním z mála řeckých ostrovů, na které se dá pohodlně cestovat autem. Ostrov je známy svými bílými vápencovými skalami, lemujícími jeho západní pobřeží, které skrývají malé a romantické pláže. O nejsevernějším z Jónských ostrovů Korfu platí, že je nejzelenějším ze všech řeckých ostrovů. Dovolená na tomto ostrově je příslib relaxace v úchvatné přírodě a jeho návštěvníci se mohou těšit na typické řecké prohřáté pláže, členité pobřeží s mnoha zátokami a také strmé horské svahy ve vnitrozemí.

Dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Další řecké ostrovy, v tomto případě ležící již západně od jeho pobřeží, jsou Kyklady. Břehy Kykladských ostrovů omývá Egejské moře a jsou poměrně suché. Asi nejznámějším zástupcem je Santorini, který vznikl díky obrovskému sopečnému výbuchu. Dalším oblíbeným cílem turistů je Mykonos, kde naleznete hezké přístavní uličky a nepřelidněné pláže. Z Kyklad pak ještě stojí za zmínku Naxos a Paros, které však zatím musí o své místo na turistickém slunci bojovat. Na tyto ostrovy totiž při hledaní dovolené v Řecku zatím myslí jen málokdo. Dovolená na Kykladských ostrovech zatím není, až na výjimky, tak masového rázu jako jinde v Řecku, ale už teď se najdou turisté, kteří mají pro cestu do této řecké oblasti své osobní důvody a nenechají se ničím odradit.

Severním směrem od Kyklad jsou v Egejském moři roztroušené Severní Egejské ostrovy. I tyto řecké ostrůvky a ostrovy jsou pokryté bujnou zelení a turisty bývají zatím poněkud opomíjené. Možná proto, že se nacházejí ve větší vzdálenosti od centra dění. Patří k nim například Skiathos, který je blízko řecké pevniny a jako místo pro dovolenou ho využívají i samotní Řekové. Dále je zde Thassos, který sice není daleko od řeckého pobřeží, ale cestu na něj návštěvníci musí absolvovat trajektem. Už ale sama plavba může být nezapomenutelným zážitkem a skvělá dovolená začíná již zde. Ostrov Lesbos je zatím ušetřen masové turistiky a tak nabízí pro případné návštěvníky i velice příznivé ceny.

Dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Nejvýchodnější skupina řeckých ostrovů se nazývá Dodekanéské ostrovy a leží prakticky až u pobřeží Turecka. Podle názvu by jich mělo být dvanáct (ve skutečnosti je však počet všech řeckých ostrovů a ostrůvků u tureckých břehů daleko vyšší) a vzájemně se značně odlišují. Nejznámějším z nich je určitě Rhodos. Jde o velký a turisticky hojně navštěvovaný ostrov s bohatou historií tradicí. U přístavu jeho opevněného hlavního města prý kdysi stál jeden ze sedmi antických divů světa a proto je dovolená na Rhodu lákadlem také pro milovníky památek. Kos má zase zajímavé stejnojmenné přístavní město, písečné pláže a patří k nejnavštěvovanějším Dodekanéským ostrovů. To Samos je daleko klidnější. Svým návštěvníkům může nabídnout zajímavé historické památky a ani v sezóně letních dovolených nebývá přelidněný.

Oproti tomu Kréta je největším a nejnavštěvovanějším řeckým ostrovem. Má dlouhou a bohatou historii a objevuje se již ve staré řecké mytologii. Vzhledem k jižní poloze ostrova Kréta tu najdeme nejen nejteplejší moře z celého Řecka, ale také tu bývají v průběhu letní sezóny značná horka. Dovolená na Krétě je tedy především pro turisty, kterým nevadí příliš vysoké teploty.

Dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Ve východní části Středozemního moře se nachází ostrov Kypr. Má velmi členité pobřeží, krásné písečné pláže, skalnaté kopce a zalesněné hory. Pohoří Troodos ve vnitrozemí stoupá až do výšky 1.950 metrů a ač je to k nevíře, v zimě nabízí vynikající podmínky pro lyžování. Kypr je ostrovem, kde prý bohové tráví svou dovolenou a pokud se budete na dovolené nudit, můžete se vydat na výlet třeba do nedalekého Turecka. Z Kypru je to na turecké pobřeží jen asi 70 kilometrů. Tento třetí největší ostrov ve Středozemním moři je rozdělen na dvě části, jižní řeckou menší severní tureckou. Obzvláště hezký je Kypr v období jara, kdy celý rozkvete barevnými orchidejemi, mečíky, tulipány a spoustou dalších květin.

Každá letní dovolená by měla být především odpočinková a na Kypru si můžete v hojné míře užít dokonalou relaxaci, obklopeni bujnou vegetací a krásnou krajinou. Právě krajina na Kypru je velmi pestrá a bohatá. Můžete se vydat na túry do hor anebo se opalovat na dlouhých, nádherných písečných nebo oblázkových plážích. Malebné rybářské vesničky a skalnaté pobřeží vás okouzlí, stejně jako různí volně žijící živočichové. Potápěči najdou na východním pobřeží Kypru úchvatný barevný podmořský svět, zatímco ornitologové budou mít velkou radost z více než 300 různých druhů ptáků pohybujících se po ostrově. Starodávná města a vykopávky na ostrově Kypr jsou lákadla především pro milovníky historie a archeologie, ale i obyčejní turisté jezdí na ostrov obdivovat památky mnoho staletí staré.

Dovolená Řecké ostrovy a Kypr - fotografie

Hlavním městem ostrova Kypr je Lefkosia (Nikosia), která je také rozdělena na řeckou a tureckou část. Při procházce, ať už přes den nebo večer, tímto půvabným starým městem, tady najdete tradiční obchody, typické kyperské středověké domy, mešity, chrámy a kostely. Druhé největší kyperské město a zároveň hlavní přístav je Limassol. Je to centrum pro turisty, kteří tady najdou spoustu hotelů, apartmánů, restaurací, klubů a diskoték a to všechno v blízkosti pobřeží. Nacházejí se zde však také muzea, nádherné parky, malá zoologická zahrada a hrad.

Dalšími oblíbenými turistickými letovisky na ostrově Kypr jsou Paphos, Larnaka a Famagusta v turecké části ostrova a v neposlední řadě též Protaras. Famagustu proslavily nádherné bílé písečné pláže, z nichž nejznámější je Agia Napa. Při pobytu na Kypru by vaší návštěvě neměl uniknout vodní svět, kde se nachází největší bazén v Evropě s umělými vlnami. Pokud chcete, aby dovolená byla podle všech vašich představ, je dobré vědět, jak je to s počasím na Kypru. Panuje zde teplé středomořské podnebí, což znamená, že v létě je na ostrově horko a sucho a zimních měsících bývají teploty mírné, doprovázené deštěm. Vyberte si tedy ten správný čas na strávení nezapomenutelné dovolené buď na řeckých ostrovech, popřípadě v některém z letovisek na ostrově Kypr.

Další sekce katalogu Řecké ostrovy a Kypr

Dovolená se slevou na poslední chvíli na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, která je právě teď v nabídce, je k nalezení v sekci last minute Řecké ostrovy a Kypr.