-

Dovolená Korfu s německou CK

Kalami

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Kalami a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Korfu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Korfu - informace

Dovolená na Korfu znamená v první řadě příjemně strávené chvíle odpočinku v opravdovém zeleném ráji. Ostrov Korfu je druhým největším z Jónských ostrovů a často bývá nazýván smaragdem Středomoří. Toto označení si získal svou svěží zelení a sluncem zalitými skalisky, spadajícími do průzračné vody Jónského moře. Turisté, kteří už na ostrově prožili dovolenou, jej právem považují za jeden z nejkrásnějších ostrovů v celém Středomoří.

Dovolená Korfu - fotografie

Dovolená na ostrově nabízí jeho návštěvníkům krásné přírodní scenérie, mnoho významných historických památek a nekonečné háje olivovníků, mandloní, cypřišů i vonných eukalyptů. Vnitrozemí ostrova ukrývá malebné, dávno zapomenuté vesničky a starobylé kláštery, jejichž kamenné zdi v sobě nesou staletá tajemství. Nejvyšším vrcholkem na ostrově je hora Pantokrator, která se zvedá do výšky 906 metrů, a ze silnice, která vede k jejímu vrcholu, se nabízí nádherný výhled na úrodné svahy a hluboké rokliny celého ostrova.

Prohřáté písečné a oblázkové pláže jsou ideálním místem k příjemnému lenošení během dne, zatímco večer lákají k procházce chladivá zákoutí křivolakých uliček pobřežních letovisek. Ty jsou plné obchůdků, hospůdek a taveren, v nichž život utichá až dlouho po půlnoci. Kombinace působivých přírodních scenérií a ideálních klimatických podmínek od května do října je dokonalým předpokladem pro prožití příjemné dovolené.

Dovolená Korfu - fotografie

Na Korfu se mohou jeho návštěvníci koupat ve vyhřátém moři především na menších a hlavně poklidných písečných plážích, na nichž dovolená plyne příjemným tempem. Zdejší raritou je pláž Glyfada Beach, která je více než kilometr dlouhá a její šířka dosahuje až 100 metrů. Dovolená na ostrově je také vhodná pro milovníky opalování bez plavek, neboť pláž Mirtiotissa je jako stvořena pro všechny návštěvníky, vyznávající nudismus. Čistá pramenitá voda, která stéká po zdejších skalních stěnách, často slouží návštěvníkům jako sladkovodní sprcha.

Hlavním městem ostrova je Kerkyra, jehož počátky jsou datovány do 8. století před naším letopočtem. Do dnešní doby se tady zachovalo několik staveb z období, kdy na Korfu sídlili Benátčané. Hlavní dominantou Kerkyry je hrad s mohutným příkopem, který Benátčané neustále rozšiřovali kvůli nájezdům Turků. Během válek s Turky bylo sice mnoho památek v Kerkyře zničeno, ale i přesto stojí během dovolené na ostrově za návštěvu.

Dovolená Korfu - fotografie

Dalším místem, které je turisty, trávícími na ostrově dovolenou, často navštěvováno, je obec Nissaki. Jde se o menší rybářskou vesničku, ve které je dovolená zárukou klidu a pohody. Místní maličká pláž je tvořena pískem a kamínky a nebývá nikdy přeplněná. Díky blízké hoře Pantokrator se pak z Nissaki pořádají různé pěší túry kupříkladu k vesničkám Rou nebo Sinies.

Mezi další zajímavé památky ostrova Korfu, které určitě stojí za návštěvu, patří také zámeček Achillion. Kdysi býval letním sídlem císařovny Sissi, která milovala řeckou mytologii. Nechala ho postavit koncem 19. století a jméno získal po řeckém hrdinovi Achillovi, neboť císařovna obdivovala jeho sílu.

Dovolená Korfu - fotografie

Další navštěvovanou zajímavostí je Pontikonissi, v překladu Myší ostrov. Nachází se nedaleko malého poloostrova Kanoni, jen několik kilometrů od hlavního města. I toto místo velmi často navštěvovala císařovna Sissi a poutá se k němu také legenda o Odysseovi. K Myšímu ostrovu je přístup možný pouze lodí a nachází se zde také byzantská kaple z 12. století.

Na Kanoni se také nachází klášter Vlacherna, postavený v roce 1700. Jeho zajímavostí je rozloha, neboť byl postaven na malinkatém ostrůvku stejného jména a zabírá většinu jeho plochy. Kostel je pro návštěvníky otevřený a také si zde mohou zakoupit suvenýry.

Dovolená Korfu - fotografie

I když je ostrov Korfu chudší na antické památky než ostatní řecké ostrovy, získal si srdce mnoha turistů. Dovolená na Korfu jsou příjemně strávené chvíle odpočinku v kruhu nejbližších a současně načerpání nových sil v okouzlující ostrovní přírodě.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Korfu není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Kréta, Kypr jih (řecká část), Mykonos, Rhodos, Santorini, Zakynthos.