-

Dovolená Kréta s německou CK

Agia Galini

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Agia Galini a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Krétě na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Agia Pelagia

Dovolená v resortu Agia Pelagia s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Krétu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Agios Nikolaos

Ilustrační foto
Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Agios Nikolaos na Krétě na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Amoudara

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Amoudara na Krétě patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Řeckých ostrovech nebo na Kypru dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Analipsis

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Analipsis s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Krétě a turisté možnost letu na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr z blízkého letiště stále častěji využívají.

Anissaras

Letní dovolená u šplouchajícího moře na Řeckých ostrovech nebo na Kypru je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Anissaras na Krétě s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Elounda

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Elounda a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Krétě na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Georgioupolis

Dovolená v resortu Georgioupolis s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Krétu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Gouves

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Gouves na Krétě na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Chania

Ilustrační foto
Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Chania na Krétě patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Řeckých ostrovech nebo na Kypru dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Chersonissos

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Chersonissos s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Krétě a turisté možnost letu na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr z blízkého letiště stále častěji využívají.

Ierapetra

Letní dovolená u šplouchajícího moře na Řeckých ostrovech nebo na Kypru je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Ierapetra na Krétě s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Kokkini Hani

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Kokkini Hani a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Krétě na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Makrigialos

Dovolená v resortu Makrigialos s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Krétu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Malia

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Malia na Krétě na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Milatos

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Milatos na Krétě patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Řeckých ostrovech nebo na Kypru dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Panormo

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Panormo s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Krétě a turisté možnost letu na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr z blízkého letiště stále častěji využívají.

Plakias

Letní dovolená u šplouchajícího moře na Řeckých ostrovech nebo na Kypru je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Plakias na Krétě s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Platanias

Ilustrační foto
Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Platanias a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Krétě na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Rethymnon

Dovolená v resortu Rethymnon s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Krétu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Sissi

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Sissi na Krétě na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Stalis

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Stalis na Krétě patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Řeckých ostrovech nebo na Kypru dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Dovolená Kréta - informace

Kréta je největší mezi řeckými ostrovy a dovolená v jejích letoviscích je mezi turisty atraktivní nejen kvůli svým dlouhým písečným plážím a příjemně prohřátému moři, ale také pro dobrou dostupnost, neboť na ostrově byla vybudována hned 2 mezinárodní letiště, přírodní krásy a blahodárné středomořské klima. Dovolená na Krétě přináší vedle možností slunění se v horkých paprscích jižního slunce a koupání v průzračně čistém moři také odpočinkové cestování po ostrově a možnost prožít nevšední zážitky. Ostrov Kréta nabízí i nespočet turistických lokalit pro vyznavače pěší turistiky či zájemce o bližší poznání ostrova. Možnosti výletů sahají od nejrůznějších přírodních zajímavostí přes malé rybářské vesničky při pobřeží až po známá města jako jsou Heraklion a Chania.

Dovolená Kréta - fotografie

Příroda ostrova nabízí turistům pohled na její až neuvěřitelnou rozmanitost. Není moc míst na světě, kde je možné spatřit sněhem pokryté vrcholky hor, olivové háje a mnoho tisíc kilometrů členitého pobřeží, kde se dá prožít letní dovolená u moře jako z pohádky. Milovníci přírody pak jistě ocení, že na ostrově se daří několika vzácným druhů rostlin, které jinde v Řecku nerostou. Dovolená na ostrově Kréta je jednoduše příslibem, že jeho návštěvníci zde prožijí jedinečný čas odpočinku a relaxace.

Příznivce koupání láká dovolená na ostrově Kréta hlavně proto, že se zde nacházejí jak překrásné dlouhé písčité pláže s veškerým komfortem v podobě toalet, sprch a občerstvení, tak také malé a zastrčené zálivy, poskytující dostatek soukromí. Romantici míří na Krétů například kvůli prastarým přístavům, stojícím na ostrově už více jak 7000 let, a nádherný podmořský svět při pobřeží láká milovníky šnorchlování a přístrojového potápění.

Dovolená Kréta - fotografie

Pro koho je dovolená synonymem relaxace a odpočinku, určitě si ji bude chtít dokonale užít na některé z krétských pláží. Těch se na více než 1.000 kilometrů dlouhém pobřeží nachází skutečně spousta. Hojně navštěvovaná je například pláž Amoudara nedaleko Heraklionu. Je dobře přístupná i autem a tvoří ji jemný písek. Vstup do vody je jen mírný a koupání si tady tak budou moci užít i rodiny s malými dětmi. Pláž Vai na severovýchodní výběžku ostrova je obtížně dostupná, ale její návštěva by nikomu neměla uniknout. Jedná se o zcela přírodní pláž s palmami, která se nachází uprostřed chráněného národního parku. Další oblíbenou pláží je Stalis. Turisté se na ni dostanou delší procházkou, ale odměnou za tu cestu jim bude jemný písek, kterým je pokryta. Milovníci silnějšího příboje jsou na pláži Stalis také správně, neboť vlny, rozbíjející se o útesy, tu bývají větší.

Kdo se zajímá o historii ostrova Kréta nebo starověkého Řecka či chce poznat i něco jiného než jen nejbližší pláž, může se vydat za poznáním minulosti Kréty či navštívit známé jeskyně a sluje, kterých je na Krétě hned několik. Největším lákadlem pro příznivce pěší turistiky je soutěska Samaria, nejdelší kaňon v Evropě. Dovolená na Krétě bez návštěvy Samarie nemůže být mezi vyznavači chození po horách považována za úplnou. Leží v Bílém pohoří a směřuje do stejnojmenného národního parku. Z jeskyní stojí za zmínku Pelekita, která je pro fyzicky zdatné návštěvníky s dobrou obuví přístupná z Kato Zakros.

Dovolená Kréta - fotografie

Zajímavé pamětihodnosti se starověku a středověku naleznou návštěvníci ostrova v Chanii, druhém největším městě Kréty. Tady jsou dodnes k vidění zbytky benátské minulosti, přičemž jádro starého město nabízí jedinečný pohled do slavné benátské epochy. Kdo se zajímá o techniku a muzea, něměl by vynechat návštěvu plavebního a také archeologického muzea. K dalším zajímavým památkám Kréty patří terasovité ruiny města Lato, klášter Moni Panagia Kerá, založený ve 13. století nebo přístav Agios Nikolaos na východě Kréty.

Ve vnitrozemí je Kréta hornatá a dovolená se tady bude líbit také příznivcům horské pěší turistiky. Na západě se vypíná pohoří Lefka Ori, pod Heraklionem pak leží pohoří Dikti. Obě jsou protkána turistickými stezkami a z vrcholů zdejších hor se nabízí nádherné výhledy do okolí.

Dovolená Kréta - fotografie

Heraklion je hlavním městem ostrova Kréta a zároveň pulsující metropolí, která přivítá své hosty nesčetnými historickými památkami z různých období. Imposantní městská hradba připomíná časy porobení, v archeologickém muzeu jsou pak ukryty poklady mínojské kultury. V přístavu pak čeká na své návštěvníky pevnost Koules. Na náměstí Platia Venizelou, nebo též kašnovém náměstí, stojí známá kašna Morosini a při toulkách městem můžete obdivovat další poklady z doby dávno minulé.

Dovolená na ostrově Kréta nabízí jejím návštěvníkům odpočinek a relaxaci, okořeněnou historií uprostřed nádherné přírody. Pokud chtějí turisté podnikat výlety po ostrově, určitě stojí za to pronajmout si automobil, se kterým se dá pohodlně dostat na většinu míst ostrova.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Kréta není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Korfu, Kos, Kypr jih (řecká část), Mykonos, Rhodos, Santorini, Zakynthos.

Doplňující informace k dovolené na Krétě

Řecký ostrov Kréta se vryl do paměti turistům díky své bohaté historii opředené mnoha legendami, rozmanité přírodě a přívětivým lidem. Kréta je největší řecký ostrov a pro turisty takový malý ráj. Každoročně sem zavítají tisíce návštěvníků, aby si odpočinuli na plážích, relaxovali ve stínu palem a nebo podnikali různé výlety po ostrově. Jaká místa byste měli na Krétě navštívit? Nevíte si rady, které letovisko je pro vaše nároky na dovolenou nejvhodnější? Napadají vás ještě další otázky, na které byste chtěli před cestou nejdříve znát odpovědi? Máme pro vás stránky plné informací a rad o ostrově Kréta. Pokud hledáte také zkušenosti od turistů, kteří již na Krétě svou dovolenou trávili a mohou vám přinést další vzácné rady o ostrově, podívejte se na jejich názory na ostrov Kréta.

Řecko a jeho ostrovy bývají také často zařazovány do poznávacích zájezdů. Tyto zájezdy splňují požadavky turistů, kteří chtějí trávit dovolenou poznáváním památek či vzácných míst. Poznávací zájezdy bývají koncipovány spíše na poznání hned několika ostrovů najednou, ale i tak je po nich veliká poptávka. Pokud vás zaujala tato možnost, jak netradičně strávit dovolenou a zajímá vás nabídka možných zájezdů, podívejte se na poznávací zájezdy do Řecka a okolí a doufáme, že si vyberete.

Samostatný odstavec chceme věnovat také krétskému počasí. Tento nejjižněji položený ostrov má po celý rok příjemně teplé počasí. Společně s ostrovem Rhodos patří mezi nejteplejší řecká místa. Teploty dosahují v průměru okolo 30 stupňů, ale v letních měsích (červenec - srpen) se mohou vyšplhat až ke 40 stupňům. Turistů doporučujeme, pokud nemají zaplacen v ceně, přibalit si slunečník. Jedinou věc, bez které se na Krétě obejdete, bude deštník. Na ostrově v létě prší jen zcela vyjimečně a dovolenou si můžete plánovat i na měsíce mimo sezónu a nemusíte se obávat špatného počasí. Pro informace, jak vysoko se pohybují teploty na Krétě v těchto dnech, jsme zařadili aktuální počasí a předpověď pro ostrov Kréta, kde máte možnost sledovat jeho momentální stav a tendenci na několik dní.

Další sekce katalogu Kréta

Zájezdy se slevou na poslední chvíli na Krétu, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Kréta.