-

Dovolená Kypr jih (řecká část) s německou CK

Paphos

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Paphos a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na jižním Kypru na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Kypr jih (řecká část) - informace

Dovolená na Kypru garantuje turistům krásné počasí, dlouhé písečné pláže, čisté moře a kvalitní ubytování včetně doplňkových služeb za poměrně výhodné ceny. Kypr je v současnosti politicky rozdělen na jižní řeckou část a severní tureckou. V části, patřící pod Řecko, se v posledních desetiletích vytvořila silná a především rozmanitá turistická infrastruktura, která jeho návštěvníkům umožňuje strávit v řeckých letoviscích na ostrově Kypr příjemnou dovolenou.

Dovolená Kypr jih (řecká část) - fotografie

Nabídka ubytování v řecké části ostrova Kypr sahá od jednoduchých a cenově výhodných apartmánů až to luxusní prázdninová sídla vyšší cenové kategorie. Dovolená na Kypru se tak dá prožít v nejrůznějších ubytovacích zařízeních, které budou vyhovovat každému dle jeho představ a možnostem peněženky. Výhodou je, že se na ostrově stále ještě projevuje britský vliv z časů, kdy byl Kypr korunní kolonií a většina obyvatel se zde domluví anglicky. To významně ulehčuje případnou komunikaci turistů s místními. Dovolená na Kypru je pak bez jakýchkoliv překážek a návštěvníci ostrova se mohou sami na vlastní pěst vydávat například za poznáním jeho vnitrozemí aniž by potřebovali průvodce nebo tlumočníka.

Hlavní město Kyperské republiky je Nikósie, někdy nazývaná také Lefkósie. I ta je rozdělena takzvanou Zelenou linií na dvě části. Staré město je ohraničené benátskými hradbami ze 16. století a je zde také nejvíc památek. V nové části města pak stojí za zmínku archeologické muzeum a muzeum ostrova Kypr.

Dovolená Kypr jih (řecká část) - fotografie

Stejně jako na dalších řeckých ostrovech, i na řeckém území na ostrově se nachází několik klášterů. Nejstarším z nich je klášter Stavrovouni, který byl vybudován na 690 metrů vysokém strmém skalním útesu. Vstup do něj je povolen pouze mužům a to jen v určitých návštěvních hodinách. Klášter Kykkos patří mezi nejznámější kláštery na Kypru. Leží v pohoří Troodos a věhlas si získal tím, že se tu dodnes zachovala malovaná ikona Panny Marie evangelisty Lukáše.

Kyperská letoviska jsou velice rozmanitá a záleží jen na konkrétním jedinci, zda chcete poznávat historii a kulturu ostrova anebo si užívat klidu a pohody na sluncem zalitých plážích. Například letovisko Paphos je ideální místem pro milovníky historie a také pro příznivce šnorchlování a přístrojového potápění. V kyperských pobřežních vodách se nalézá celá řada potápěčských lokalit, kde je možné pozorovat nejrůznější druhy rybek. Stejně tak leží na dně v okolí ostrova několik vraků lodí.

Dovolená Kypr jih (řecká část) - fotografie

Dovolená na Kypru je také plná zábavy. Mezi nejvyhledávanější města mezi mladší generací patří Limassol, a to zejména kvůli opravdu bouřlivému nočnímu životu. Protaras je zase moderním letoviskem, kde jeho návštěvníci najdou na jednom místě vše, co si mohou na dovolené u moře na řeckém ostrově přát. Písečné pláže, dostatek hotelů a restaurací s místní i mezinárodní gastronomií a samozřejmě také večerní kluby pro pobavení.

Zvláště nápadná je při pohledu od moře kyperská zelená krajina. I přesto, že zde panují v letních měsících horka a spadne jen minimum srážek, vyznačuje se ostrov téměř během celého roku bujnou zelenou vegetací. Vnitrozemí s velkými lesními plochami se dokonale hodí k trekovým tůrám, které mohou být podle chuti proloženy výstupy na některý ze zdejších vrcholů. Proto je dovolená ve zdejších letoviscích žádaná i vyznavači pěší a horské turistiky.

Dovolená Kypr jih (řecká část) - fotografie

Oblast kolem pobřeží a pláží je obývána několika druhy ohrožených zvířat. Každý rok připlouvá na Kypr množství želv, aby nakladly na zdejších plážích svá vajíčka. V toto období jsou místa, kde želvy hnízdí, pro veřejnost uzavřena.

Za ochutnání stojí i něco z kyperské kuchyně, bez jejíhož poznání by nebyla dovolená úplná. Příležitostí k tomu nabízí spousta restaurací a taveren po celém ostrově bezpočet. Díky tomu, že se Kypr nachází ve Středozemním moři, dominují v místní gastronomii především ryby a plody moře. Pokud ale máte raději klasická jídla a kontinentální kuchyni, je tu dostatek restaurací, kde vám je rádi připraví.

Dovolená Kypr jih (řecká část) - fotografie

V posledních stoletích a tisíciletích byl Kypr obýván mnoha rozdílnými kulturami, které zde zanechaly své stopy nejčastěji v podobě historických budov a dalších staveb. Milovníci historie a památek, mezi kterými je dovolená na ostrově Kypr také velmi žádaná, by určitě neměli vynechat účast na některém z výletů, které nabízejí místní agentury a které turisty provedou těmi nejznámějšími historickými místy na ostrově. Kostely, pevnosti, chrámové komplexy a další architektonické památky čekají na to, až budou podrobně a pečlivě prozkoumány.

Sportovní aktivity na ostrově Kypr jsou zaměřeny v první řade na vodní sporty, které tu mohou být provozovány díky teplému středomořskému počasí prakticky během celého roku. Stále více na oblibě získávají také vícedenní plavby pronajatým člunem podél pobřeží či k jednomu z mnoha sousedních řeckých ostrovů nebo dokonce k africké pevnině. Ještě nejste rozhodnuti, kde strávit svojí dovolenou? Pokud se rozhodnete pro dovolenou právě na Kypru, určitě nebudete zklamáni.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Kypr jih (řecká část) není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Korfu, Kos, Kréta, Mykonos, Rhodos, Santorini, Zakynthos.