-

Dovolená Mykonos s německou CK

Mykonos

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Mykonos a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Mykonosu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Dovolená Mykonos - informace

Tento slavný ostrov pelikánů, Mykonos je nejznámějším ostrovem souostroví Kyklády. Jeho břehy omývají vody Egejského moře a je dobře dostupný lodí z Atén nebo letadlem přímo z několika evropských letišť. I když nepatří mezi hlavní řecké ostrovy, kam každoročně vyjíždějí turisté na dovolenou, věřte, že pokud tak učiníte budete mile překvapeni. Díky své kráse a hlavně kvůli kvalitním službám jsou ceny na ostrově v mírně vyšších stupních. Proto je hodně vyhledáván známými osobnostmi a movitější klientelou, která sem přijíždí na svých luxusních jachtách či letadlem z Athén. Neznamená to ale, že kromě boháčů sem nikdo nejezdí. Ba naopak. Spousta míst na Mykonosu se dá najít za příznivější ceny, které uspokojí požadavky každé peněženky.

Dovolená Mykonos - fotografie

Mykonos bývá, díky dobré dostupnosti a svého působivého kouzla, v létě úplně přeplněný turisty. Obzvlášť o víkendech kdy se sem sjíždějí i Řekové z blízkého okolí aby si odpočinuli na písečných plážích. Tomu jsou také uzpůsobeny ceny v restauracích a obzvlášť u bydlení, které bývají vyšší než na jiných řeckých ostrovech. Není to nikterak ostrov pokrytý zelení a kvůli nedostatku vlhkosti se zde také příliš nedaří vegetaci. Pokud však máte rádi turistiku pak se můžete vydat na poznávání ostrova. Celé území je spíše kopcovité s hornatým povrchem.

Ostrov má opravdu velmi krásné spletité hlavní město s úzkými uličkami a krásnými náměstíčky. Je to zároveň centrum administrativy, kultury a zábavy na Mykonosu. Z části jsou domy v hlavním městě postaveny přímo na moři, což je na Kykladách něco ojedinělého. Tato oblast se nazývá „Malé Benátky“. Ať už odpoledne nebo na večer procházky městem mají své nezapomenutelné kouzlo. V blízkosti naleznete také symbol Mykonosu, Kato Mili, což jsou čtyři větrné mlýny stojící na kopci.

Dovolená Mykonos - fotografie

Mnoho lidí přijíždí na Mykonos, aby se zde zúčastnili nějaké párty, kterých se tu pořádá opravdu hodně. V hlavním městě existuje k tomuto účelu spoustu malých klubů, kde může člověk dobře relaxovat, slavit a bavit se až do časných ranních hodin. Ostrov je známý i tím, že sem často na velkolepé párty zavítají také gayové a lesbičky, ale to určitě nenaruší strávení příjemné dovolené.

Na ostrově vládne příjemné klima což znamená, že léta bývají velmi teplá s minimálními srážkami. V některých částech však vane silnější vítr to vůbec nevadí těm co milují surfování a vodní sporty.

Dovolená Mykonos - fotografie

Pláže na Mykonosu jsou většinou písčité. Některé neslouží k opalování, ale na velkolepé párty. Nejvíce pláží nalezneme jižním směrem. Například Platis Yialos patří k těm velmi oblíbeným. Super Paradise je vyhledávaná především mezi homosexuály a lesbičkami. Elia je nejdelší písečná pláž na ostrově se vším vybavením. A pokud hledáte trochu klidu na dovolené na Mykonosu pak se vydejte na nejkrásnější pláž ostrova Agios Ioannis. Hůře dostupná, ale zato dostatek soukromí poskytuje pláž Agios Sosotis a chcete-li využívat také lehátka a slunečníky budou muset vaše kroky směřovat na pláž Lia. Pro potápění a vodní sporty je nejlepší pláž Ornos, ale bývá dost přelidněná.

Ten kdo nechce trávit dovolenou jen ležením na plážích může vyrazit na poznávací obhlídku po ostrově. Možností kam se vydat je na Mykonosu spoustu. Od větrných mlýnů, přes malé vesničky s kostely až třeba po pozůstatky středověkého hradu Kastro, tyto místa byste určitě měli navštívit. Kousek od ostrova se nachází Delos. Na ostrůvek se dostanete lodí a není trvale obydlený. Jeho zajímavostí jsou archeologická naleziště a muzejní prostory. Dovolená na Mykonosu bude pro vás nevšedním zážitkem.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Mykonos není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Korfu, Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Rhodos, Santorini, Zakynthos.