-

Dovolená Rhodos s německou CK

Faliraki

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Faliraki a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Rhodu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Kalathos

Dovolená v resortu Kalathos s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Rhodos na Řeckých ostrovech nebo na Kypru létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Kalithea

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Kalithea na Rhodu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Kiotari

Letní dovolená u moře v některém z hotelů či dalších ubytovacích zařízeních prázdninového resortu Kiotari na Rhodu patří v nabídce německých cestovek k oblíbeným alternativám, jak si na Řeckých ostrovech nebo na Kypru dokonale odpočinout od každodenních starostí a nechat zrelaxovat jak tělo, tak i duši.

Kolymbia

Letecká doprava, ať již z domácích, či zahraničních letišť, je bezesporu nejrychlejším a současně nejbezpečnějším způsobem cestování. Je tedy zřejmé, že i dovolená v letovisku Kolymbia s německou cestovní kanceláří patří k hojně žádaným pobytům u moře na Rhodu a turisté možnost letu na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr z blízkého letiště stále častěji využívají.

Lardos

Letní dovolená u šplouchajícího moře na Řeckých ostrovech nebo na Kypru je pro mnoho turistů naplněním představy o odpočinku. I to je důvodem, proč stále více cestovatelů odlétá za odpočinkem do prázninového resortu Lardos na Rhodu s německou cestovní kanceláří z některého z blízkých letišť u našich sousedů.

Lindos

Vychutnejte si naplnou dovolenou u moře s německou cestovní kanceláří v letovisku Lindos a sami se přesvědčte, proč jsou pobyty na Rhodu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru mezi turisty tak žádané a pravidelně se sem kvůli moři, plážím, počasí a koupání rádi vracejí.

Rhodos město

Dovolená v resortu Rhodos město s německou cestovkou znamená především spoustu slunečního svitu, prohřáté a průzračné moře, lenošení na pláži či u bazénu a v neposlední řadě též relaxaci a odpočinek, kvůli kterému se na Rhodos na Řeckých ostrovech nebo na Kypru létá v hlavní turistické sezóně nejčastěji

Trianta Bay

Nasedněte nedaleko českých hranic na letadlo a nechte se rychle, bezpečně a pohodlně dopravit letadlem německé cestovní kanceláře do letoviska Trianta Bay na Rhodu na Řeckých ostrovech nebo na Kypru, kde si pod horkými paprsky zářícího slunce a u šplouchajícího moře dokonale užijete zaslouženou dovolenou.

Dovolená Rhodos - informace

Rhodos je po Krétě, Evii a Lesbosu čtvrtým největším ostrovem Řecka a zároveň největším z Dodekanéského souostroví. Dovolená na Rhodu znamená pro jeho návštěvníky krásných 300 slunečných dní do roka a možnost strávit zasloužený čas odpočinku u průzračně čistého moře. Na turisty zde čeká mnoho nádherných písečných plážích, které omývají prohřáté vody Egejského moře.

Dovolená Rhodos - fotografie

Hlavním městem a současně centrem veškerého dění na ostrově je stejnojmenné město Rhodos. Mezi ostatními letovisky je unikátem, neboť zde naleznou klidná zákoutí nejen romanticky založení turisté, ale dovolená se tu bude líbit i těm, kteří vyhledávají moderní hotely, velká obchodní centra a také kluby a zábavní podniky, kde noční život a zábava končí až pozdě nad ránem. Dovolená na ostrově Rhodos tak má ambice být pro všechny jeho návštěvníky příjemným zážitkem na ještě dlouhou dobu.

Vysloveně turistickými regiony na Rhodu jsou severní a východní část ostrova. V těchto oblastech se nachází četné hotely a další ubytovací kapacity, stejně jako taverny, restaurace, kavárny, bary a další doplňková prázdninová zařízení. Obzvlášť oblíbená je oblast kolem turistického střediska Faliraki. Sem míří převážně mladí lidé, kteří se chtějí o dovolené bavit až do časných ranních hodin. Faliraki nabízí nespočet barů a nočních klubů, rozprostřených hned vedle sebe. Pokud vám nevadí ponocování a dovolená pro vás znamená bavit se ne jen přes den, ale i během noci, jste zde na správném místě. Pláže ve Faliraki pak mají pozvolný vstup do moře, takže je možné ho klidně doporučit také rodinám s malými dětmi.

Dovolená Rhodos - fotografie

Celý Rhodos nabízí svým hostům mnoho historických pamětihodností, ať už tráví svou dovolenou kdekoliv na ostrově. Například městečko Lindos je známé svým panoramatem malých domečků, postavených ve svahu, a vysoko nad nimi se tyčící akropolí. Za návštěvu stojí během pobytu na Rhodu rovněž Údolí motýlů, v němž mají turisté možnost spatřit tisíce druhů motýlů, volně poletujících a polehávajících na listech stromů. V jeho blízkosti se pak nachází další zajímavost Rhodu a sice pštrosí farma. Jedná se o největší farmu na celém ostrově a nejsou zde k vidění jen pštrosi. Farma je jakousi malou zoologickou zahradou a jistě potěší hlavně nejmenší návštěvníky. Na farmě je také stánek s občerstvením a se suvenýry.

Stejně jako přijíždějí na Rhodos turisté, kteří tu chtějí prožít dovolenou u moře lenošením na plážovém lehátku v písku některé ze zdejších pláží a koupáním se v průzračně čistým vodách Středozemního či Egejského moře, tak láká dovolená na ostrově i milovníky historie, na které tady čeká spousta památek ze starověku i středověku. Z návštěvu určitě stojí například městečko Monolithos, které je známé svou johanitskou pevností. Ta byla postavena na mohutné skále a je z ní překrásný výhled do dalekého okolí. Kdo touží poznat samotné hlavní město Rhodos, měl by především navštívit jeho vnitřní část. Zde se může projít po Rytířské ulici, navštívit palác velmistra nebo si užít výhled na město z hodinové věže. Ne nadarmo je stará část města Rhodos zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Dovolená Rhodos - fotografie

Kdo však preferuje dovolenou v klidnějších prázdninových střediscích, ležících stranou masové turistiky a chce poznat i něco z původního Řecka, tomu doporučujeme výlet do vnitrozemí Rhodu. Tady je život ještě poklidný a zasněné starobylé vesnice se svéráznými tavernami zvou k poznání ostrova z jiné stany.

Rhodos zkrátka nabízí pro každého něco. Jak turistický high life se vším komfortem, který člověk na dovolené očekává, tak také poklidné původní Řecko, které člověk pozná, když se vydá na individuální objevnou cestu ostrova stranou velkých letovisek a známých turistických cest.

Dovolená Rhodos - fotografie

Západní pobřeží ostrova není tak vhodné k rodinné dovolené, ale zato si zde užijí aktivní jedinci a dobrodruzi. V západní části Rhodu totiž panují ideální podmínky pro nejrůznější vodní sporty a dovolená tady se bude líbit hlavně milovníkům surfingu. Ale i zde se nachází několik známých letovisek, která si získala své místo u návštěvníků, vyhledávající pasivní odpočinek a relaxaci. Jako příklad je možné uvést letoviska Theologos, Ixii či Kremasti.

Pokud stále vybíráte místo, kam zamíříte k moři odpočinout si od všedních starostí, pak vězte, že dovolená na Rhodu určitě stojí za to, aby byla zařazena na váš seznam destinací k výběru. Příjemné středomořské klima a stálé slunečné počasí pak ještě dovrší skvělý požitek z dovolené na ostrově Rhodos.

Kam jinam na Řeckých ostrovech nebo na Kypru na dovolenou?

Rhodos není jedinou oblastí, kde se dá na Řeckých ostrovech nebo na Kypru s německou cestovní kanceláří prožít příjemná letní dovolená u moře. Aktuálně se s námi a některým z německých touroperátorů můžete vydat na dovolenou na Řecké ostrovy nebo na Kypr i na následující místa: Korfu, Kos, Kréta, Kypr jih (řecká část), Mykonos, Santorini, Zakynthos.

Doplňující informace k dovolené na Rhodu

Na ostrov Rhodos jezdí většinou turisté strávit svou letní dovolenou. Příjemné pláže, zalité sluncem úžasných 300 dní v roce slibují, ten nejlepší odpočinek jaký si dovedete představit. Rhodos je ale také ostrovem mýtů, historických památek a úchvatné fauny a flóry. Mezi rarity ostrova patří Údolí motýlů, kde můžete v letních měsících pozorovat páření tisíců těchto na pohled krásných živočichů nebo rostoucí trsy růží ze skal, které míjíte téměř na každém kroku po ostrově. Zajímá-li vás ostrov Rhodos jako možné místo výběru pro vaši dovolenou, nabízíme vám stránky zaměřené jen na informace o ostrově Rhodos.

Ostrov je vhodný pro všechny věkové skupiny turistů. Každému dokáže nabídnout to, co na své dovolené hledá. Můžete odpočívat, aktivně sportovat nebo se vydat na procházky. Na Rhodosu je také velmi příjemné počasí. Málokdy zde prší a většinou je tu slunečno. Pokud nevane vítr z pobřeží, mohou vás překvapit i teploty přes 40 stupňů. Jaké teploty panují na ostrově v těchto dnech se dozvíte na webu s předpovědí počasí pro ostrov Rhodos. Kromě přírody jsme se také zmínili o historických památkách. Některá letoviska Rhodosu jsou dokonce zapsána na seznamu UNESCO. Mezi ty nejvýznamější památky můžeme zařadit hrad Monolithos, antické město Kamiros a akropoli Lindos.

Dovolená na ostrově nemusí být jen odpočinková. Někdo raději poznává krásy místa, kde se momentálně nachází. Do Řecka se proto také organizují poznávací zájezdy. Většinou jsou jakýmsi putováním po řeckých ostrovech v několika dnech, ale i tak jsou u turistů velice žádané. Pokud vás zajímá tato nabídka, širší výběr naleznete v sekci zájezdů za poznáním po Řecku a jeho ostrovech.

Další sekce katalogu Rhodos

Zájezdy se slevou na poslední chvíli na Rhodos, které jsou právě teď v nabídce, jsou k nalezení v sekci last minute Rhodos.